Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - Fiat Marea 1.9 JTD

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 22 Sep, 2014 2:10

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Fiat Marea 1.9 JTD
PostPoslato: 08 Maj, 2009 13:52 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 08 Maj, 2009 13:13
doprlo mi je do usiju da ovde ima vrsnih poznavalaca automobila, pa resih da se istimA obratim :)

elem, ponudjen mi (nama, zapravo, porodica je u pitanju, dvoje dece) ovaj automobil, karavan (weekend), 2002. godiste po prilicno povoljnoj ceni, pa mene licno zanima vase misljenje, vredi li automobil, koje su mu mane, koje prednosti, kvari li se cesto, i ako se kvari, da li ga je tesko (i skupo) popraviti, dakle, zanima me sve sto biste o tom automobilu mogli da kazete :)

pozdrav, Zvoncica :)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj, 2009 13:59 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg, 2008 16:44
Vozim: Hyundai Accent MC
Pogledaj ove dve teme:
http://www.autobat.co.rs/forum/viewtopi ... ight=marea
http://www.autobat.co.rs/forum/viewtopi ... ight=marea

Blackshadow je naš član koji je sebi kupio Mareu. Nije loš auto zato što nije ćudljiv kao Stilo, a JTD motori su generalno izdržljive mašine. Majstora za njih ima, poznavalaca i dobrih servisa ima u BG.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj, 2009 14:31 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Klotaru
Pisali smo dosta o JTD motorima, pokazali su se kao dobri i nisu preskupi za održavanje.
Marea tu i tamo zna da pravi probleme sa elektronikom, mnogo je komplikovana, a zbog specifičnog položaja motora u Marei, veliki servis je prilično skup jer mora maltene ceo motor da se izvadi napolje.
Ako nađete pristojan primerak koji ćete proveriti u servisu pre kupovine, naravno, realno je da budete zadovoljni koliko se može biti zadovoljan Fiatom.
Tu i tamo cvrči plastika, zvučna izolacija je loša, kvalitet unutrašnjosti je tek osrednji, ali sve u svemu za te pare je OK kupovina.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj, 2009 14:35 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr, 2009 15:59
Vozim: Audi A6 C6 Restyling; VW Passat B5
@Zvončica
Važna napomena:
Postoji i model koji se zove MARENGO - teretna verzija Maree.
Izgleda isto i uvek je karavan, uglavnom bele boje.
Na zapadu je, naravno, korišćen u svrhe tegljenja, a ovde ima osetno nižu cenu, jer je prešao bar 400000km.
Tako da nikako ne kupuj Marengo :!:
P.S Upravo sam postao bronzani član za manje od mesec dana! :D

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj, 2009 15:28 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 08 Maj, 2009 13:13
frodo je napisao:
...koliko se može biti zadovoljan Fiatom.

svidja mi se konstatacija ;)

hvala na odgovorima, generalno sam zadovoljna onim sto sam do sad procitala; hm, malo me Marko bacio u razmisljanje posto nisam sigurna da li je ta marengo verzija u pitanju... sudeci po boji i tome da je auto zaista bio sluzbeni (sto, doduse, nije sakriveno)... vrlo je moguce da je to u pitanju. raspitacu se detaljnije kod prodavca, pa cemo da vidimo sta dalje.

pozdrav, Zvoncica

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj, 2009 0:00 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec, 2007 16:42
Vozim: Logan 1,6 MPI
frodo je napisao:
Pisali smo dosta o JTD motorima, pokazali su se kao dobri i nisu preskupi za održavanje.
Marea tu i tamo zna da pravi probleme sa elektronikom, mnogo je komplikovana, a zbog specifičnog položaja motora u Marei, veliki servis je prilično skup jer mora maltene ceo motor da se izvadi napolje.
Ako nađete pristojan primerak koji ćete proveriti u servisu pre kupovine, naravno, realno je da budete zadovoljni koliko se može biti zadovoljan Fiatom.
Tu i tamo cvrči plastika, zvučna izolacija je loša, kvalitet unutrašnjosti je tek osrednji, ali sve u svemu za te pare je OK kupovina.

JTD motori su se pokazali kao vrlo dobri, ako ne i najbolji u svojoj klasi.
Na marei ne postoji generalni problem sa elektronikom.
Zbog specificnog polozaja motora, veliki servis se na marei radi za 40 (cetrdeset) min i kosta od 3 - 5 000 din (ruke)
Tu i tamo cvrci plastika, izolacija je vrlo dobra, kvalitet unutrasnjosti je osrednji, za te pare ok kupovina.... :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj, 2009 8:20 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb, 2009 11:10
Zvoncica je napisao:
... sudeci po boji i tome da je auto zaista bio sluzbeni (sto, doduse, nije sakriveno)...
Mislim da je bolje da potrazis neki drugi primjerak-kad vec znas da je bio sluzbeni bolje je da ga zaobidjes. :wink: Generalno su sluzbeni automobili nadprosjecno izvozeni(radi se o isluzenim modelima,koji su najcesce agresivno vozeni,pa mi ne bi bilo drago da te zapadne takav primjerak)a uz to prevalil su "jake" kilometraze :!:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj, 2009 8:32 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb, 2009 11:10
Sto se tice JTD motora,za svaku su preporuku :wink: (probao sam fiata brava sa 1.9jtd 105ks i stvarno ide odlicno-a tek ubrzanja :lol:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj, 2009 10:00 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Klotaru
Blackshadow je napisao:
frodo je napisao:

JTD motori su se pokazali kao vrlo dobri, ako ne i najbolji u svojoj klasi.
Na marei ne postoji generalni problem sa elektronikom.
Zbog specificnog polozaja motora, veliki servis se na marei radi za 40 (cetrdeset) min i kosta od 3 - 5 000 din (ruke)
Tu i tamo cvrci plastika, izolacija je vrlo dobra, kvalitet unutrasnjosti je osrednji, za te pare ok kupovina.... :wink:

Koji je danas motor najbolji u klasi je vrlo diskutabilno, ja se ne usuđujem da vršim takve kvalifikacije :wink:
Na Marei ne postoji generalni problem sa elektronikom, zato sam i napisao da "tu i tamo zna da pravi probleme elektronika" :wink:
Što se tiče velikog servisa, kolega sa posla ima Mareu 1.9 JTD 115 KS u karavan verziji i veliki servis su mu radili u ovlašćenom servisu nekih 6 sati i poprilično mu naplatili, a kako je motorni prostor pun da ne možeš ruku da zavučeš, nije mi jasno kako mogu da urade za 40 minuta. :roll:
U toj Marei sam radio alarm i više od sat vremena sam potrošio na traženje lokacije gde ću sirenu da mu postavim u motornom prostoru, toliko je tesan i nepristupačan.
Zvučna izolacija je loša ako se uporedi sa istom generacijom Golfova ili Astri i Fokusa i dobrim delom konkurencije u toj klasi.
Ako je porediš sa Jugom, onda je najbolja na svetu :wink: :lol:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj, 2009 23:17 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec, 2007 16:42
Vozim: Logan 1,6 MPI
Uh, odakle da pocnem?
Sta ces u motornom prostoru za zamenu kaiseva? :wink:
90% posla se odradi sa strane, kad poskidas plastike ispod tockova,
sto se tice samog kvaliteta jtd motora, to nije moja ocena, vec ocena novinara i inzenjera iz mnogih casopisa i instituta koji se bave tom problematikom (nisam rekao najbolji, najbolji je naravno vw)
Sto se tice izolacije (zvucne), da, marea je bolja od yuga...
Elektronika pravi probleme \"tu i tamo\" na svim automobilima koji istu poseduju...
Sto se tice mesta pod haubom, ni manje ni vise nego kod konkurencije..
I umalo da zaboravim, pozdravi kolegu i uputi ga na \"pravi\" servis, nije ovlascen (za dranje)
pozz Black

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]