Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - Opel Zafira, Renault Scenic i VW Touran

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 18 Apr, 2014 12:36

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb, 2009 11:44 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun, 2008 20:36
Vozim: Opel Astra H 1.4
Pročitao sam sve utiske vezane za Zafiru na ovom forumu, mada ih ima jako malo. Mislim, da su samo dva forumaša pisala o svojim Zafirama. čitao sam i o DTI i CDTI motorima i na osnovu izvedenih zaključaka sam video da su CDTI motori bolji ali je problem što su te motore počeli da stavljaju tek, činimi se, od 2005. godine, a za to godište opet treba više para. Razgovarao sam sa jednim majstorom koji mi je održavao Corsu, dok sam je vozio, i rekao mi je da su 2.0 DTI motori dosta pouzdani (misli se na sam motor i radilicu) ali da na kilometraži od 150000km+ mogu da se očekuju problemi sa ventilima i pumpom što opet ni ne mora da se desi. Gledao sam i Touran-a i Scenic-a. Touran može da se nađe za te pare, 2003.godište, ali je prava retkost. Dosta su skuplji. Što se tiče Scenic-a, za te pare mogu da kupim i 2005.godište. U suštini Zafira je moja prva ljubav, bar što se tiče van-ova, ali nisam gadljiv ni na druge automobile, pogotovo ako su mlađi i pouzdaniji, a za te pare. Pročitao sam review u kome je Aca Todorović dao svoje utiske o Zafiri i Scenic-u i u suštini je Zafira bolja na papiru, ali samo na papiru. Jbg, jedni pričaju da se na Renault-u kvari sve i svašta posle 250000km, drugi da su skupi delovi itd. Ne znam šta da radim, mada mi se i ne žuri toliko sa kupovinom jer pare mogu da uzmem iz banke tek početkom maja. Voleo bih da se čujem sa nekim ko ima Zafiru ili Scenic-a ili Touran-a pa da vidim utiske.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb, 2009 23:50 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Audi A4 (B8)
Pazi ovako, ja bih za svoju dušu od ova tri izabrao VW Touran 1.9 TDI i nakrivio kapu.
Provereni TDI motor je pouzdaniji od Opelovog (Isuzuovog) DTI i od Renaultovog DCI motora.
Ipak bi konačna odluka na kraju usledila nakon sagledavanja ukupnog stanja svakog od kandidata za kupovinu.

Slika Slika Slika

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb, 2009 8:24 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt, 2008 14:49
Vozim: Seat Cordoba 1.4 b 2008.
Ja kao ribolovac bih uzeo Sharana TDI :D Šalim se, ali od ovih modela Touran mi je izgledom najmanje atraktivan, a opet znam da je najkvalitetnije izrađen i da sigurno kad je dizel u pitanju ima najbolji motor.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb, 2009 9:03 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Što se motora tiče, najbolji motor sa stanovišta tehnologije ima Renault jer je njihov DCI urađen u common rail tehnologiji, najtiši je i najuglađenije radi.
Problem je što je dosta nepouzdan u smislu čestih kvarova pumpe, brizgaljki, pa čak i turbine.
Što se tiče pouzdanosti, tu je najbolji VW-ov TDI jer je pouzdaniji i od DCI i od DTI motora, bolje podnosi loše gorivo od DCI motora, snažniji je od DTI motora i zbog toga u celoj ovoj priči predstavlja best buy.
Ipak se ograđujem da sve ovo iznešeno važi \"na papiru\" dakle u uslovima kada imamo tri auta u potpuno istom stanju.
U ovom slučaju je najbolja kupovina vozilo koje je u što boljem stanju, bez obzira na marku.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb, 2009 11:57 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Što bi se reklo NISAM PAMETAN ŠTA DA URADIM.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb, 2009 12:53 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Apr, 2008 15:16
Vozim: Audi A4(B7) 2.0 TDI
Jesi li uzimao kao opciju ford C-MAX?Mislim da je dobar porodicni van,narocito sa TDCI motorima.Mozes naci solidne primerke sa dosta oprema za povoljnu cenu naspram drugih u toj klasi.

Slika

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb, 2009 13:16 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

C-Max je takođe sjajan, ali ne znam koliko se uklapa u cenu i koje godište.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb, 2009 13:36 
Bronzani član
Bronzani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec, 2007 11:09
Vozim: Fiat Punto mk2b 1.3 MultiJet
Ja bih kao predlog dodao i Fiat Multipla 1.9JTD

Slika

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb, 2009 14:36 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Apr, 2008 15:16
Vozim: Audi A4(B7) 2.0 TDI
frodo je napisao:
C-Max je takođe sjajan, ali ne znam koliko se uklapa u cenu i koje godište.

Ne znam uopste koja je kolicina novca u pitanju,posto nije naglaseno...
Sto se tice C-MAX-a,dobar primerak sa ok kilometrazom(do 150.000km)i extra opremom se moze naci preko do 6.500eur(npr.2004god./2005god.),znaci negde oko 9.000 bez registracije kad se dotera ovde.Mislim da je to korektna cifra,za ono sto se dobija.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb, 2009 20:24 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Imam 7500€. Dolazi u obzir i C-Max i Corola Verso i Mazda Premacy. Fiat ne volem. Ne znam zašto ali stvarno nikad nisam voleo Fiat. Opel volim najviše od svih jer mi je prvi auto bila Corsa. Posle Corse sam rekao sebi da ću kad tad kupiti Zafiru. Obzirom da imam porodicu jedna bi mi baš legla ali opet kad pogledam da za te pare mogu da kupim 2003-2004 godište sa 150000 - 200000 pređenih kilometara odmah se smorim. Stoga mi je jako bitno da kupim neki van koji je pouzdan što se tiče motora tj. da nije kvarljiva turbina, pumpa za gorivo itd. koji ima dobru elektroniku i precizan menjač. Dizajn, komfor, veličina prtljaga, lepota i ostale stvari što se ne tiču motora, elektronike i menjača me ne zanimaju. Samo da nije stara Multipla. Onaj grob ne bih podneo! Za ove pare mogu da kupim C-Max, Scenic i Piccaso 2005.godište sa pređenih 130000-150000km. Još vagam. Što neko reče, auto se ne kupuje na brzinu. Drugo, najverovatnije da ću pazariti u maju tako da još imam vremena da se dobro razmislim i odlučim. Ako je sudeći po onim engleski sajtovima za ocenjivanje polovnjaka, C-Max odnosi pobedu jer je po njima najpouzdaniji.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb, 2009 12:24 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 01 Maj, 2008 18:50
Ako pogledamo listu na mobile.de, vidjecemo da su prvih 20,30,40 auta iz tog godista dizelasi pa tek se onda pocne pojavljivati pokoji benzinac sa duplo manjom kilometrazom u prosjeku. Zasto je to tako? Zato sto se na pocetku nalaze dostavna vozila, vozila sa firme, taksisti i sl koji su manje-vise odradili svoj zivotni vijek i koji dalje najcesce nisu rentabilni za upotrebu. Pretpostavljam da ti tih 7500 evra nije palo sa neba tako da bi bilo dobro da razmislis koje auto/motor bi uzimao i koliko planiras da ga vozis. Mozda je bolje placati malo skuplje gorivo i ustediti sebi koju hiljadu e za par godina a i usteda u zivcima se isto tako racuna.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb, 2009 18:12 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 30 Jul, 2008 15:32
Ja vozim scenica2 2004 1.9dci presao 110k ,vozim ga skoro godinu dana i ako te zanima bilo sta konkretno slobodno pitaj.
Ukratko,cena velikog servisa ti je oko 500e,sa zamenom vodene pumpe,(pored svih kaiseva,spanera,filtera) i rukama.mali servis oko 100-120e,
prosecna potrosnja 8-8,5l grad(Beograd) 6,5l otvoren put. Malo tromiji u malim brznama,1,2 ,a suvereno gazi na otvorenom putu uz veliku udobnost i apsolutno prirodno sedenje(ne tones u sedista kao u ne-van automobilima).
Prostora ima koliko hoces,ja sam muzicar i nosim bubanj i jos nesto od opreme non stop i varijabilnost zadnjeg dela je odlicna.
pozdrav

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb, 2009 19:11 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb, 2009 11:10
Prijatelj vozi Mazdu Premacy i prezadovoljan je,inace je benzinac 2.0.Mislim da je na testovima pouzdanosti u samom vrhu,pa bi vrijedilo razmisliti o njoj,ali kao sto je poznato,najbitnije je stanje konkretnog primjerka.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 19 Feb, 2009 3:35 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul, 2008 15:12
Vozim: scott
Za te pare teško može da se nađe dobar Scenic.
A prvo bih njega predložio.
Sjajan auto, vozi ga moj šef, mislim da ga čak i prodaje.
Ne znam cenu, znam da je brutalno dobar, pregledan, sa malo karakterističnim položajem vozača i ko je vozio putnički auto, malo će mu biti problem da se navikne.

Zafira je odlična. Vozio sam je.
Lako je navići se na položaj vozača.
Pravi porodični auto. Ima je kolega.
Potrpa ženu, četvoro dece (ima 3reda sedišta), prtljag i pravac Grčka na more. Dosta je pouzdan, startan (2.0 16V), ali i dobar potrošač.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 23 Feb, 2009 14:13 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Ljudi, mislim da sam se 99% odlučio za Ford C-Max. E sad, koji motor? Ja bih najradije 2.0 TDCi ali vidim da su 1.6TDCi jeftiniji. Onaj prvi ima 100KW, a ovaj slabiji 81KW. Obzirom da vozim Toleda koji ima 77KW, i da sam zadovoljan sa tom snagom motora, mislim da bi mi 1.6 motor bio sasvim dovoljan. Ovo pišem zbog cene jer su 1.6 motori, kao što i sami znate jeftiniji od 2.0 motora pa gledam da se uklopim u budžet. Mislim da je bolje da uzmem slabiji motor sa manjom kilometražom nego jači sa većom za iste pare. Šta vi mislite?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 23 Feb, 2009 14:43 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

C-MAX je teži od Toleda, a nemoj da te zavara, Toledo ima samo na papiru 77 KW inače u praksi je dosta snažniji, najmanje 85 KW, ako ne i više.
Na nekim merenjima je taj motor pokazivao čak 88 KW.
Tako da nemoj biti neprijatno izneneađen kada vidiš da C-MAX ide lošije od Toleda :wink:
Ja bih ipak gledao da nategnem do 2.0 TDCI motora, taj je najbolje izbalansiran TDCI (HDI) motor i sjajan je.
Mislim da znaš da su i 1.6 i 2.0 u stvari Pežo motori, popularni HDI, koje Ford samo kupuje od Pežoa i ugrađuje u svoje automobile. :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 23 Feb, 2009 14:47 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Vidiš, nisam imao pojma da su to Pežoovi motori. U svakom slučaju je najbolje da isprobam oba motora pre kupovine.

Vrh

PostPoslato: 15 Avg, 2010 15:20 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 15 Avg, 2010 15:07
:please! Molim vas htjela bi kupiti opel zafiru 2003-2004 god. A neznam ima li nekih velikih mana? Nebi voljela da se zaletim pa poslije da se kajem. Recite mi koji model je najbolji koje su prednosti a koje mane????

Vrh

PostPoslato: 15 Avg, 2010 15:38 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Opel Zafira 2.0 DTI - review

viewtopic.php?f=35&t=3022

Vrh

PostPoslato: 15 Avg, 2010 16:05 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

pa poslije ovog iscrpnog objašnjenja i nema nekih mana jel i vi tako mislite??

Vrh

PostPoslato: 15 Avg, 2010 16:30 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Mane su standardne opelovske što znači da nije ništa ultra strašno.
Gledaj da nađeš što bolji i očuvaniji primerak, dobro ga proveri u servisu pre kupovine i to je to.
Strpljivo i polako, to je najvažnije.

Vrh

PostPoslato: 15 Avg, 2010 16:36 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

izvini još ću te malo smarati! Koje su to standardne mane nisam prije vozila opela??? Pa da znam šta me čeka?

Vrh

PostPoslato: 15 Avg, 2010 16:40 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pa piše ti tamo u onoj temi šta je sve mučilo našeg člana sa njegovom Zafirom.
Tu i tamo elektronika, pumpa za gorivo, letva volana... to su opelovske boljke.

Vrh

PostPoslato: 16 Avg, 2010 2:12 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

koja je najniža cijena za zafiru 2003-2004 god. ????

Vrh

PostPoslato: 16 Avg, 2010 14:28 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

zafirko je napisao:
koja je najniža cijena za zafiru 2003-2004 god. ????

Ko to zna... uzmeš par sajtova koji se bave oglašavanjem polovnjaka i onda tražiš i gledaš.
Tako to ide...

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]