Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - Naplata nematerijalne štete, od osiguranja ili preko suda

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 23 Sep, 2014 2:17

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Okt, 2008 9:16 
Standardni član
Standardni član

Pridružio se: 13 Nov, 2007 15:51
Moja žena je povređena u saobraćaju kao biciklista, roknula je druga žena sa Fabiom. Iz zapisnika se nedvosmisleno vidi da je kriva gospođa sa Fabiom što i AMS osiguranje prihvata, kod koga je polisa za Fabiu.
Iako sam vozač 31 godinu nemam iskustva u naplati nematerijalne štete pa bi mi svaki savet dobrodošao kojim putem da krenemo sa ženom.
Dilema je sledeća:

Opcija 1: Po završetku lečenja AMS osiguranje predlaže da dostavimo svu medicinsku dokumentaciju za naplatu nematerijalne štete koju osiguranje prosleđuje nekoj nezavisnoj komisiji koja određuje visinu novčanog iznosa.

Opcija 2:Naplata nematerijalne štete preko suda, opet plaća osiguranje.
Tu uz pomoć advokata i veštaka treba dokazivati da je povreda što teža kako bi se naplatio što veći iznos.

Gospodo izvolite sa svojim mišljenjem.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt, 2008 9:39 
Bronzani član
Bronzani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun, 2007 17:28
Vozim: Skoda Octavia Combi 1.4 TSI
Nadam se da povrede nisu teze prirode...opisi sta se desilo.
Mislim da je druga opcija sigurnija, ne znam kakve su to nezavisne komisije koje prave osiguravajuce kuce.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt, 2008 10:09 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb, 2008 15:03
Vozim: Fiat Punto MY94 1.7td 51kw 0-100kmh 17.4sec maxspeed 152kmh
Mislim da imas specijalizovane pravnike koji ce pronaci taj slucaj i onda se za odredjeni procenat okomiti na tu gospodju u Fabiji.

Znam za slican slucaj naplacivanja nematerijalne stete,po izlasku iz bolnice je advokat dosao sa komplet svim papirima spremljenim i predao u sud. Jasno je da je to uglavnom copy+paste sa nekog proslog slucaja ali to bi trebalo da bude dovoljno. To moze i da bude vansudski reseno ako je gospodja u Fabiji imucnija.

Ali ako je imucnija onda moze da se dogovori sa tvojim advokatom da njen kes bude veci od procenta koji on moze da izvuce od osiguravajuce kuce. I onda se to razvlaci 200godina. Cista trgovina..

Probaj da se vansudski poravnas ako moze. I juri da se to zavrsi sto pre,ako pocne da se razvlaci pare ces videti na prolece 2032 godine.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt, 2008 10:36 
Standardni član
Standardni član

Omadon je napisao:
Nadam se da povrede nisu teze prirode...opisi sta se desilo.
Mislim da je druga opcija sigurnija, ne znam kakve su to nezavisne komisije koje prave osiguravajuce kuce.

Krećući se u istom smeru, Fabia je udarila u bicikl moje žene posle čega je ona odletela na trotoar a pri tome je zadnji točak bicikle napravljen na osmicu. Žena je prošla bez preloma sa ogromnim hematomom na butini desne noge. Usledila je operacija tog hematoma na ortopediji, nedelju dana ležanja u bolnici, pa plastična operacija(presađivanje kože), sada je rehabilitacija u toku.

Što se nezavisne komisije tiče stvari stoje ovako, ako sam dobro informisan:
Navodno postoji državna komisija koja se sastaje nekoliko puta godišnje i rešava pristigle zahteve iz svih osiguravajućih kuća. U komisiji su lekari koji odlučuju na osnovu medicinske dokumentacije, radu komisije prisustvuje i predstavnik osiguranja ali ne učestvuje u odlučivanju. Postoje tarife prema tipu povrede.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt, 2008 10:43 
Standardni član
Standardni član

miikii je napisao:
Mislim da imas specijalizovane pravnike koji ce pronaci taj slucaj i onda se za odredjeni procenat okomiti na tu gospodju u Fabiji.

Ako su moje informacije dobre ti nisi u pravu.
Ja, odnosno moja žena nema nikakve veze sa tom gospođom po pitanju naplate štete, eventualno vansudsko poravnanje ide sa osiguranjem a ne sa gospođom iz Fabie, ma koliko ona bila imućna.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt, 2008 10:50 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Kada sam napisao to mislio sam na to da je njena krivica. I da ce platiti jedan deo osiguranje a jedan deo i ona. Mozda,zavisi koje osiguranje.

Trebalo je da glasi: advokat specijalizovan za to ce se okomiti na osiguravajucu kucu gospodje koja je vozila Fabiu.

Neverovatno da nemamo nijednog pravnika na forumu. :(

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt, 2008 11:30 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Klotaru
Kako nemamo pravnika na forumu, pa imamo MENE ! :D
Pravni fakultet mi je srednje ime bre :lol:
Velibore, iz iskustva mojih najbližih prijatelja, OBAVEZNO dobar advokat koji će isisati osiguravajuću kuću za što veću kintu.
Imaš pravo na nadoknade za telesne povrede, pretpljeni strah, glavobolje, noćne more, slabu probavu, tvrdu ili mekanu stolicu, ma za sve.
To advokati znaju i kada se ostrve na osiguranja ovi pristanu da plate.
Svi pokušaji da završiš bez advokata će se se završiti lošije po tvoju ženu, veruj mi.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt, 2008 12:26 
Standardni član
Standardni član

Može biti da je tako. Žena je razgovarala sa jednim advokatom i ono što se meni ne sviđa je to što on traži procenat od ukupne sume koju istera, pored troškova za zastupanje. Ako osiguranje već sigurno daje neki iznos ne vidim razloga da se advokatu daje procenat od nečega za šta on nije mrdnuo ni polnim organom.
Krajem meseca je zakazano ročište na kome se gospodja iz Fabie goni krivično po službenoj dužnosti a i moja žena je pozvana.
Nije mi jasno zašto je pozvana moja žena :?:
Frodo, a da li ti znaš :?:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt, 2008 13:10 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pa pozvana je kao oštećena strana da pruži iskaz, odnosno svedoči o toj situaciji.
Što se tiče advokata, ne brini, uračuna on njima i taj procenat, pa ih debelo odere :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt, 2008 13:34 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jun, 2007 0:30
Vozim: Doblo 1.9jtd, Audi A4 B8
frodo je napisao:
.
Što se tiče advokata, ne brini, uračuna on njima i taj procenat, pa ih debelo odere :wink:

Moj stav je da uvek kad se angazuje advokat treba ici na varijantu procenta. Jer sto veca suma veci procenat, vise se sam advokat trudi, a i vi cete vise dobiti.

Na varijantu dodatnih falsifikovanih povreda nikad ne bih isao, tipa kragna(za sta se lako dobija papir), izmisljanje fizickih povreda koje ne postoje itd. Sto se tice pretrpljenog straha i dusevnih povreda tu se vec treba naplatiti, ali ne izmisljati previse.
Ja sam misljenja: Sve se vraca sve se placa.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt, 2008 15:48 
Standardni član
Standardni član

@Subic
Pa niko nije spominjao falsifikovanje povreda.
Ali, advokat kod koga je bila moja zena uputio je doticnu kod vestaka sa sudske medicine na konsultacije i taj vestak je rekao da bi on na osnovu toga sto je video od papira i samu povredu, ako bi bio angazovan kao vestak, povredu bi kvalifikovao kao tesku telesnu.
Verovatno neki drugi vestak bi istu povredu kvalifikovao kao laku i td.
Po meni cim se angazuje advokat sve postaje relativno, nije to kao u tehnici 2+2 je uvek=4.
@Frodo
A sta mislis da ti preuzmes slucaj u svoje ruke :wink:
Za cenu cemo se svakako dogovoriti preko PP-a :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt, 2008 15:52 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Ma nema problema, sa zadovoljstvom ću preuzeti \"tvoj slučaj\" :lol:
Šalu na stranu, lepo ti angažuj dobrog advokata, a nas obaveštavaj redovno šta se dešava, ako možemo nekim savetima da pomognemo, tu smo :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt, 2008 19:12 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Mar, 2008 11:41
Vozim: 2011 Škoda Fabia Monte Carlo 1.2TSI 77kw crvena + crni detalji... Prva na Balkanu!!!!!
dve stvari :

1) vazno je da nije bilo tezih povreda

2) ako zena-vozac nije uclanjena ni na jedan Škoda forum, onda slobodno mozete da je nagazite :oops:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 04 Okt, 2008 20:59 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb, 2008 14:19
@ Veliborn

Ja na zalost nemam nikakav savet da ti dam, niti znam kako se resavaju slicne situacije , jedino se nadam da ce se zena brzo oporaviti i da ce biti dobro ....

Pozdrav :D

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 05 Okt, 2008 14:07 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg, 2008 22:11
Moj ti je prijedlog da sačekaš ponudu osiguranja, ako ti ne odgovara angažuj advokata.
Mnogi advokati obećavaju brda i doline ali na kraju kad oni uzmu svoje većinom se svede na iznos koji ti je osiguranje ponudilo, jer logično zašto ići na sud što je duži put. Ako imaš urednu dokumentaciju i završeno liječenje sve priloži osiguranju i njihov doktor-cenzor će odrediti stepen invalidnosti što ti je najvažnije u cijeloj priči + prlioži sve račune od troškova vezanih za udes i liječenje.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 05 Okt, 2008 14:42 
Standardni član
Standardni član

@Mladen
Prihvaticu tvoj predlog koji je dosta logican. Tek kada osiguranje ponudi svoj iznos onda treba pregovarati sa advokatima ako ne budemo zadovoljni iznosom.
Potrudicu se da izbegnemo sud ako ponuda osiguranja ima bar malo smisla.
U svakom slucaju obavestavacu o desavanjima na ovu temu.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt, 2008 8:59 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Definitivno je Mladenov predlog ispravan 100%. Treba sacekati malo i onda odluciti da li si zadovoljan iznosom osiguranja ili treba traziti vise.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt, 2008 20:52 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Radim u osiguranju 11-tu godinu pa valjda i to nešto znači, ako ti bude trebao još neki savjet slobodno piši i sretno sa naplatom :)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Okt, 2008 15:53 
Standardni član
Standardni član

Obzirom da je Mladen kompetentan sagovornik evo pitanja za njega:
-Kada se predaje medicinska dokumentacija osiguranju. Zena je jos na rehabilitaciji.
- Koje troskove priznaje osiguranje. Da li priznaje troskove kupljenih lekova, troskove prevoza do lekara kojih je bilo dosta zbog cestih previjanja, razliku u zaradi obzirom da je povreda van rada pa je isplata bolovanja manja od 100%. Da li i ja kao pratilac imam pravo na neku naknadu jer sam morao da ostavim sve svoje obaveze i da se bukvalno ne razdvajam od zene.
Nije lose da kao covek iz osiguranja das svoj predlog postupanja kako ne bih preterao sa zahtevima, ali i da ne ispustim nesto sto ima osnova.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Okt, 2008 16:08 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Ova pitanja su dosta složena pogotovo što se radi o osiguranju iz Srbije tako da ti mogu prenjeti samo dio svojih iskustava.
Osiguranju priloži
- svu medicinsku dokumentaciju uključujući rendgenske slike, da može da se utvrdi stepen invalidnosti
- račun za bicikl ili realan zahtjev sa vrijednošću takvog bicikla
-račune od medicinskog liječenja
-račune od troškova putovanja-realne
Gubitak zarade, odnosno razlika između bolovanja i ličnog dohotka , trebalo bi da možeš naplatiti ali zavisi od prakse osiguranja, uglavnom pokušaj, ništa te ne košta. U ovom slučaju priloži platnu listu ličnog dohotka prije bolovanja i Rješenje o bolovanju gdje se vidi stepen umanjenja plate.
Svoje troškove kao posljedica pomoći i njege ćeš dosta teško uspjeti naplatiti, ali realno gledajući na to imaš apsolutno pravo, ali ako možeš dokazati da je to bilo neophodno i da imaš nalaze od doktora gdje je navedeno da je neophodna tuđa njega i pomoć. Osiguranje će se sigurno vaditi na to da je mogao da pomogne neko nezaposlen ili slično.
Sretno :?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 09 Sep, 2009 12:16 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 09 Sep, 2009 11:57
Imam pitanje:
Za vreme obuke vozila sam ulicom sa pravom prvenstva. Iz sporedne ulice na auto je naleteo maloletni biciklista, iako smo i ja i instruktor u potpunosti zaustavili vozilo popovsi se na ivicnjak i time ostetivsi motor automobila. Biciklista je naleteo na sofersajbnu i udario je kolenom, nakon cega je aktiviran vazdusni jastuk koji me je udario u desno oko i desnu ruku. Od pritiska vazdusnog jastuka mi ispada kontaktno socivo i dobijam blage erozije na oku. Od cimanja pojasa ugruvava mi se leva strana tela (vrat i ramena). Instruktor zadobija bolove u ledjima, a maloletni biciklista zadobija bol u nozi, ali nema preloma. Policija i hitna stizu na lice mesta, konstatuju da je maloletni biciklista 100% kriv i vode nas u hitnu na pregled. Biciklisti snimaju nogu, meni ruku i oko i salju me na bolovanje uz lekove u periodu od 5 dana. Moje pitanje glasi: obzirom da sam za povrede zadobila za vreme voznje kao kanditat na obuci i da je vozilo instruktora kasko osigurano, da li imam pravo na materijalnu odstetu i u proseku koliku?
Hvala unapred na odgovorima!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 09 Sep, 2009 12:28 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jan, 2009 20:41
Vozim: trenutno ništa
Ispravi me ako gresim, ali taj maloletnik je vozio biciklu, a ne motor :?

Stetu mozes da naplatis, za pretrpljene povrede, dusevni bol, strah, itd., napisi iz kog si grada, pa ti mozda mogu pomoci. Ja sam imao sudar u januaru, i imao povredu vrata i uskoro trebam da uzmes pare od osiguranja. Ako si iz NS ili okoline poslacu ti broj advokata koji ce sve resiti :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 09 Sep, 2009 12:35 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jun, 2007 0:30
Vozim: Doblo 1.9jtd, Audi A4 B8
Ako su putnici osigurani mozes traziti odstetu od autoskole, a verovatno jesu.
A u slucaju da nisu, tuzis tog klinca, tj. njegove roditelje, pa se naplatis od njih ali verovatno preko Suda.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 09 Sep, 2009 15:48 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pošto je u pitanju bicikl, nema osiguranja tog vozila pa ne možeš ni da potražuješ naknadu štete od njih.
Jedino rešenje da se šteta namiri je predlog roditeljima maloletnika da isplate naknadu za pretprljeni strah i ostalo u iznosu za koji ti smatraš da je primeren.
Ako oni odbiju, onda ih moraš tužiti privatnom tužbom, izneti sve dokaze i tražiti nadokandu, a sud će odrediti da li je suma opravdana, eventualno preinačiti iznos, ako nije realan i presuditi u tvoju korist.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 09 Sep, 2009 23:59 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr, 2008 17:26
Moja supruga je danas isla u rikverc i odjednom kontejner! Napukla mi stop lampa :x . Ma bio sam danas lepo raspolozen, nisam se ni iznervirao.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep, 2009 1:37 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

davids je napisao:
Moja supruga je danas isla u rikverc i odjednom kontejner! Napukla mi stop lampa :x . Ma bio sam danas lepo raspolozen, nisam se ni iznervirao.

Parking senzori bato, parking senzori :roll: :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep, 2009 9:16 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr, 2009 16:01
Vozim: Citroen Xsara Picasso 1.6
OT \"Gdje je auto? U JEZERU !?\" :lol: :lol:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep, 2009 13:05 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 09 Sep, 2009 11:57
Ne bih htela da tuzim tog klinca, odnosno njegove roditelje. Zanima me da li su auto skole obavezne da osiguraju svoje kandidate, zato sto bih trazila odstetu od osiguranja?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep, 2009 20:27 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jan, 2009 20:41
Vozim: trenutno ništa
To sve zavisi od auto skole :?

Najbolje je da tuzis klinca, ne vidim zasto bi ti bilo zao, kriv je i neka sada snosi posledice.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep, 2009 23:44 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb, 2008 14:08
Vozim: Seat Leon 1.9 TDI + tuning box(135hp)
Todor NS je napisao:
To sve zavisi od auto skole :?

Najbolje je da tuzis klinca, ne vidim zasto bi ti bilo zao, kriv je i neka sada snosi posledice.

Mali ima mozda manje od deset godina, da je kriv kriv je, ali sta sad treba da tuzi njega(njegove roditelje) koji nije ni svestan sta je uradio?
I sve da ih tuzi preko suda nece dobiti neke ozbiljne pare.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]