Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - Fiat Multipla

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 22 Jul, 2014 21:30

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Fiat Multipla
PostPoslato: 09 Jul, 2008 20:50 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar, 2008 13:58
Pozdrav !

Zadnji par meseci gledamo automobile supruga i ja.
Jedan kolega sa mog posla vozi Bravu, stariji model i odusevljen je. Mi smo gledali i bacili oko na Fabiu, Corollu. No, yadnjih dana mi intenzivnu paznju privlaci Multipla.
Znam da je to ddrugacija sorta od ova dva navedena automobila, ali moram da Vas pitam za misljenje. Svidja mi se onaj blesavi oblik, od opreme ima skoro sve sto mi treba, vozacko mesto je vise nego kod ostalih automobila-a to ja volim.
Hajde pucajte sa komentarima, molim Vas.

Hvala Vam puno!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul, 2008 22:00 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Mar, 2008 11:41
Vozim: 2011 Škoda Fabia Monte Carlo 1.2TSI 77kw crvena + crni detalji... Prva na Balkanu!!!!!
Dopada ti se Multipla ?? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Ti si jedan od retkih koji misli da je to lep auto :shock: :shock: :shock:
Bolje uzmi Fabiu - pouzdana, proveren kvalitet, odlican enterijer/exterijer, vozne karakteristike odlicne, a da ne pricamo o odnosu ulozeno/dobijeno !!!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul, 2008 22:27 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg, 2007 22:39
Ipak treba da se odlučiš koja ti klasa treba da li kompaktna C segmenta ili MPV.
Tu pored multiple imaš još mnogo konkuretnih modela kao
corolla verso , Ford C MAX, Xara pikaso ili C4 pikaso ,Reno senic,Opel zafira, Kia clarens,Seat altea...kao i Škoda roomster.
Ono što je karakteristično sa multiplu je da ima 5 upotrebljivih sedišta i dosta prostora u kabini,i dobre ocene na testovima.
Izgled je bio malo diskutabilan pa je fiat sa novim modelom napravio malo normalniji izgled.
Slika

http://fifthgear.five.tv/jsp/5gmain.jsp ... 0&x=12&y=6

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul, 2008 22:55 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb, 2008 20:11
Vozim: BMW,Nike
Ubedljivo najruzniji automobil. :!: No coment. :!:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul, 2008 23:19 
Standardni član
Standardni član

Pridružio se: 09 Okt, 2007 11:58
Ima tih Multipli koje stizu iz Italije sa CNG. To je trenutno hit auto medju BG taksistima...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul, 2008 23:28 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

durlanac je napisao:
Ubedljivo najruzniji automobil. :!: No coment. :!:

Vidis, tako sam i poceo da je gledam. Poceo da se interesujem i zagledam je sa svih strana.
Ne mogu da kazem da sam odusevljen izgledom, ali mi se svidja enterijer.
Moiram priznati da je potpuno drukcija od svih automobila koje gledam. Smatram da je to simpaticno. :D

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul, 2008 23:45 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb, 2008 20:11
Vozim: BMW,Nike
Ma Ok ti dajes pare i odlucujes.Iskreno, prvi put cujem da se nekom svidja multipla. :roll:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul, 2008 23:48 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Klotaru
Citiraj:
Ma Ok ti dajes pare i odlucujes.Iskreno, prvi put cujem da se nekom svidja multipla.

I ja isto, čak sam ga na više mesta naveo kao kandidata za najveću rugobu među automobilima od kada automobili postoje.
No, kako to biva, ima nas raznih, ukusa gomile, možda je Multipla nekome i lepa, ja to poštujem.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 0:00 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jun, 2007 0:30
Vozim: Doblo 1.9jtd, Audi A4 B8
Pa ova sa slike jos ne izgleda lose, ali ona prethodna blaga katastrofa.

Bolje gledaj neki Reno Scenic nego ovo cudo, mislim i na izgled i na sam kvalitet auta.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 5:26 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun, 2008 2:36
A da neko coveku da neku informaciju i prestane sa tim sta misli o izgledu, covek sam rece da mu je simpaticna, cak dva puta?! :?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 8:09 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Vozim: 2011 Škoda Fabia Monte Carlo 1.2TSI 77kw crvena + crni detalji... Prva na Balkanu!!!!!
http://www.euroncap.com/tests/fiat_mult ... 01/95.aspx

Samo da znas da vozac multiple gine pri frontalci :!: :!: :!: :shock: . . .

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 9:28 
Bronzani član
Bronzani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Mar, 2008 14:41
Vozim: Škoda Superb 1.9 TDI
Pošto i ja imam škodu fabiju zanima me koje su to dobre vozne osobine kod nje. Ja ih nisam primetio. Budimo malo realni

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 9:48 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb, 2008 15:03
Vozim: Fiat Punto MY94 1.7td 51kw 0-100kmh 17.4sec maxspeed 152kmh
Potpuno je jasno da neko ko nema dozvolu zna sve pojedinosti voznih karakteristika skodilaka. :) :) :)

-----------------------------------------

Multipla,sa metanom je odlican auto za taxi. Zbog rentabilnosti,prostran je unutra. Da li je lep ili ne? Da li je lep spacek,dijana,buba,ajkula,fica,peglica... Nekome se svidja nekome ne. Hrabar iskorak fiata i njegovih opicenih dizajnera.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 10:21 
Bronzani član
Bronzani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun, 2007 17:28
Vozim: Skoda Octavia Combi 1.4 TSI
Ljudi ajde malo da se drzimo teme, covek je trazio misljenje o Multipli, a ne o Fabiji. Tema za hvaljenje Fabije bi trebalo da bude odvojena...admine?
Dajte nesto korisnije od samih komentara vezanih za izgled.
Svi se slazemo da ako mozes da prevazidjes jednistvenu lepotu ovog automobila, napravio si najveci korak. Iskreno i ja bih voleo da znam nesto vise. Posto vidim da ga taxisti setaju po Beogradu, mozda bi mogli neki od njih koji su clanovi ovog foruma da daju vise info. Jedva cekam da cujem :)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 10:55 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Poređenje Fabije nije za drugu temu jer je čovek napisao da mu je i taj auto opcija, pored Korole itd.
Ipak se slažem da primat treba dati Multipli jer je to prvenstveno tema, a ostale favorite komentarišite usput.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 12:14 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg, 2007 22:39
Slika
Slika
Slika
Slika

http://www.whatcar.com/car-review-summa ... Submit1=GO

Po ovim slikama ima 6 uporebljivih sedišta, pa kome je potrebno može da mu bude dobar izbor sa 1.9 mulijet dizel agregatom.

Poslednji put menjao Sandokan dana 10 Jul, 2008 12:16, izmenjena samo jedanput

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 12:15 
Bronzani član
Bronzani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec, 2007 11:09
Vozim: Fiat Punto mk2b 1.3 MultiJet
Velimiru očigledno treba auto kojim će da se preveze \"od tačke A do tačke B\", a ne lepotan koga će da drži u izlogu svoje kuće da bi mu zavidele komšije. Pitanje nije bilo da li je Multipla lepa ili ružna.

Velimire, koliko para ste spremni da izdvojite za auto? Ovako možemo da se gađamo svim i svačim. Ja bih bezbednost stavio na prvo mesto. Po tome bih i batalio staru Multiplu i okrenuo se novoj, ali tu dolazi pitanje novčanih sredstava...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 14:36 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Prle je napisao:
Pošto i ja imam škodu fabiju zanima me koje su to dobre vozne osobine kod nje. Ja ih nisam primetio. Budimo malo realni

Pa kao prvo Fabia je najstabilnija u svom segmentu !
Uz odgovarajuci motor ( 2.0MPI ili 1.9 TDI ) vuce k'o luda . . .

A sem toga odlicno srzi cenu !!!

miikii je napisao:
Potpuno je jasno da neko ko nema dozvolu zna sve pojedinosti voznih karakteristika skodilaka.

Oce li ti ikad dosaditi da me zezas ?? :evil:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 15:02 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt, 2007 11:30
Citiraj:

Ovo nije vozna osobina. Ali je dobra osobina.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 15:10 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

VDN je napisao:
Citiraj:

Ovo nije vozna osobina. Ali je dobra osobina.

Pa znam da nije . . .

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 17:21 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Togo je napisao:
Velimiru očigledno treba auto kojim će da se preveze "od tačke A do tačke B", a ne lepotan koga će da drži u izlogu svoje kuće da bi mu zavidele komšije. Pitanje nije bilo da li je Multipla lepa ili ružna.

Velimire, koliko para ste spremni da izdvojite za auto? Ovako možemo da se gađamo svim i svačim. Ja bih bezbednost stavio na prvo mesto. Po tome bih i batalio staru Multiplu i okrenuo se novoj, ali tu dolazi pitanje novčanih sredstava...

Potreban mi je auto koji ce me odbaciti do zeljene tacke. Svidja mi se Multiplina otkacenost i velika prostranost. Sve sto treba meni i mojoj porodici moze da stane u nju.
Fabija i Corolla su mi bili na nisanu (jos uvek i jesu) zbog pouzdanosti, drzanja cene, kvaliteta, estetike,...
No, vozio sam se u staroj Fabiji. Treba klincu da ponses bicikl, tasta spakuje za poneti, nadje se tu i poneka torba, pa se deciji bicikl vozi sa nama na zadnjem sedistu. Hajde da me neko tada udari mislim da bi vise stradali od bicikla nego od tog lika koji bi nas, eventualno, udario.
Zato sam poceo da gledam malo "komotnije" automobile.
Sto se para tice, sve sto hocu da kupim morat cu na kredit. Za sada sam u rezimu biranja i skupljanja para. Kredit bih uzimao do 8500 ili 9000 Evra. Multipla mi se uklapa u tu cenu-cak sam vidio 2004 godiste za 8600 na Autobatu-sa metanom(manje vise je navodim zbog metana).
Novije Multiple su i do 12000-13000.
Zasto bi ste batalili staru Multiplu?
Nadam se da sam malo odgovorio na pitanja.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 19:11 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Do 8.500, 9.000 ojra - Octavia Mk I ( aka Tour ) combi . . .

Na ime kupca . . .

Klima, ESP, ABS, tempomat, podizaci . . .

Best buy !!! veruj mi :wink: a sem toga, lako ces je preprodati !!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 20:20 
Bronzani član
Bronzani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec, 2007 11:09
Vozim: Fiat Punto mk2b 1.3 MultiJet
čini mi se da čovek nije preprodavac, već kupuje auto za porodicu. O vremenu kada ćete svi vi \"lako prodavati\" svoje VAGove imam najcrnje slutnje. Mislim da se sadašnjim tempom za nekih 5 godina, a možda i ranije više neće voziti automobili sa pogonom na fosilna goriva. Neke procene su da će za to vreme barel nafte otići na 2.000 dolara :!:

Meni je lično Octavia jedan od najružnijih automobila ikada napravljenih. Posebno me iritira premalo međuosovinsko rastojanje u odnosu na dužinu karoserije. Dok su mi fabije prilično bezlično dizajnirane, tj. nemaju nikakav \"karakter\" iliti \"dosadne su brate do zla Boga\".

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 20:27 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

:evil:

Poslednji put menjao ivan_023 dana 10 Jul, 2008 20:31, izmenjena 2 puta

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 20:31 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

OK, čovek je jasno rekao MULTIPLA.
KRAJ PRIčE i prepucavanja jer ću poruke obrisati i temu zaključati.
Ako imate nešto pametno da kažete na temu Fiat Multiple, pišite, ako nemate završavamo priču na ovom topiku.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul, 2008 21:01 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec, 2007 16:42
Vozim: Logan 1,6 MPI
fabia4 je napisao:
Do 8.500, 9.000 ojra - Octavia Mk I ( aka Tour ) combi . . .

Na ime kupca . . .

Klima, ESP, ABS, tempomat, podizaci . . .

Best buy !!! veruj mi :wink: a sem toga, lako ces je preprodati !!

Ne, najbolje je da kupi 1000MB ili da se skrpi jos malo za 105-icu :wink:

Multipla je zanimljiv auto, definitivno :shock: , meni je takodje odvratno ruzna, ali bih je kupio zato sto mi vrsi pos`o..sa ugradjenim metan - uredjajem garantuje ubedljivo najjeftiniju voznju, odrzavanje nije skupo, mislim da je ispod proseka klase..obratiti paznju na gepek koji je smesno mali, ali preklapanjem sedista blabla...video sam ih stvarno mnogo kod mojih kolega koji je kupuju kao na kilo, ali nijedan auto nije bio "k`o casa", to je ustvari moja najveca zamerka :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 11 Jul, 2008 19:24 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun, 2008 2:36
Ako ces voziti porodicu malo je skakljivo znati da ima samo tri zvezdice na crash testu, ako gledamo samo pasivnu bezbednost. Kako ja ne gledam na stvari samo iz jednog ugla, pogledao bih na tvom mestu kako stoji sa aktivnom, koliko jastuka ima konkretno taj primerak koji si pronasao, ima li ABS, kakva su iskustva po pitanju kocnica, upravljivosti i samog osecaja za volanom, mislim da bi ti to vise koristilo nego pregled strane sa zvezdicama i testovima. Licno nisam upoiznat sa bilo cim vezanim za Multiplu, ali neko jednom rece da uvek pogledas sta taksisti voze, trebalo bi da je dobar pravac kojim se oni krecu...
Octavia je trimovana identicno kao G4, ume da bude neudobna zbog malog medjuosovinskog rastojanja i nije tako velika kavom se cini spolja, ostalo je manje-vise poznato. Njena cena bi se mogla okarakterisati kao normalnija u odnosu na ostale polovnjake iz Fau Ve porodice, ali kako mnogi to gledaju kao osnovni pokazatelj kvaliteta, mogao bi mozda i ti da razmislis o tome ako ti je to bitno. Sledeca stavka je pronaci dobru, a to je u Srbiji igra bez granica...
U svakom slucaju za prevoz vise robusnih stvari vise bi odgovarala Multipla nego Octavia.
Ono sto bih gledao preko u stranim oglasima je Zeta ili Phedra, ali verujem da za cenu Multiple ne mozes naci nista slicno sa tom opremom.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 22 Jul, 2008 10:34 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar, 2008 11:38
Velimirm, vozim ja Multiplu i mogu ti dati dosta korisnih saveta ako želiš da je kupiš. Možeš je i provozati... samo moraš potegnuti do Novog Sada. Jednostavno, svi koji sednu u nju, žele i da je poseduju, što je par mojih drugara već i ostvarilo. Moj motor je inače 1.9 JTD ali taj \"Bipower\" model koji ide na zemni gas je pravi hit za ovo vreme skupog goriva. Još ako ti je blizu punionica (N. Beograd, Pančevo, čačak, Kruševac) onda nema zime.

Multipla je pravljena po principu \"inside out\", tako da je spoljašnji dizajn u dobroj meri odraz unutrašnjeg. Lično meni se više sviđa stariji, originalni model... ovaj noviji restilizovan je suviše \"plain\".

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]