Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - Zastita od kradje

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 17 Apr, 2014 23:53

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 958 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 32  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jan, 2010 13:17 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Audi A4 (B8)
fried je napisao:
Lopov naravno ne zna koji auto ima zeder, al udje i vidi, ako je otkljucan - teraj, a ako je zakljucan, hvala lepo idemo dalje.

Osim ako pre nego što ode dalje ne isprska unutrašnjost kiselinom ili iseče nožem sedišta, kokpit i volan ili tako nešto što je uobičajeno kada auto ima samo Zeder bez alarma. :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan, 2010 0:53 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov, 2007 22:15
Vozim: Audi A4 B8 2010 + Revochip, Kawasaki Z750
frodo je napisao:
fried je napisao:
Lopov naravno ne zna koji auto ima zeder, al udje i vidi, ako je otkljucan - teraj, a ako je zakljucan, hvala lepo idemo dalje.

Osim ako pre nego što ode dalje ne isprska unutrašnjost kiselinom ili iseče nožem sedišta, kokpit i volan ili tako nešto što je uobičajeno kada auto ima samo Zeder bez alarma. :wink:

To rade samo paceri, profi lopovi imaju druga posla.
Mislim da smo pričali o ovome, ali se ne sećam da smo nešto zaključili:
da li je pametno staviti nalepnicu ZEDER pa da lopov dođe pripremljen, ili ostaviti bez i nadati se da neće da ošteti unutrašnjost?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan, 2010 2:56 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Flesh je napisao:
frodo je napisao:
fried je napisao:

To rade samo paceri, profi lopovi imaju druga posla.
Mislim da smo pričali o ovome, ali se ne sećam da smo nešto zaključili:
da li je pametno staviti nalepnicu ZEDER pa da lopov dođe pripremljen, ili ostaviti bez i nadati se da neće da ošteti unutrašnjost?

Na žalost danas ti 90% krađe vrše ti koje nazivaš "pacerima", a oni kradu ono što mi vozimo.
Onih 10% su oni koje nazivaš profi lopovima, ali oni se ne zajebavaju sa kantama do 40000 - 50.000 evra, već mažnjavaju skuplje mašine, džipove i tako to što vozi i profi klijantela.
Imaš na reklamama za Zeder kako su kiselinom isprskali Golfa IV, pa neki BMW X5, pa još neke automobile, kako su nožem iskasapili sedišta, kokpit, tapacirung...
To su učinili iz obesti što nisu mogli da ukradu auto koji je bio zaštićen samo zederom.
Ja sam kod mene poskidao sve nalepnice i nemam ništa.
Nisam to učinio zbog lopova već mene nerviraju bilo kakave nalepnice na kolima, čak i ono SRB lepim kada idem preko grane, a kada se vratim opet skidam, pa posle kada treba opet lepim i tako...
Možda nije loše imati nalepnice, ali ne računati da će se lopov na to preterano obazirati, jer on ako je odlučio da će da proba da ga ukrade, on će to uraditi i nikakve nalepnice ga neće osujetiti.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan, 2010 23:51 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 17 Jan, 2010 17:26
Frodo,isto mislimo....ako se neko nameracio na auto,odvuci ce ga slep sluzbom,i nalepnice me nerviraju.U poslednje vreme je zavladala panika oko kradje 147,sekli su vrata da onesposobe fabricki alarm.Sto se mene tice,zeder plus prekidac ;)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb, 2010 17:42 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb, 2010 10:36
Vozim: Svasta
Pa i mene malo interesuje kako bih mogao da zastitim svoj auto . Ako se ne varam zeder je jedna od opcija koja do sada nije "provaljena" ????????
Nesto sam nacuo jos pre mesec dana da je porasla kradja Megana i Laguna zbog prebacivanja delova na regularne Engleze, verovatno im je jeftinije da ukradu auto i poskidaju sta treba i prebace nego da kupuju iz inostranstva delove. A i postoji sansa da ce biti zabranjen uvoz "engleza" pa brze bolje da to ispebacuju.
Sta vi kazete na ovo ????

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb, 2010 17:53 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec, 2007 22:46
renoov sistem zastite sa karticom je provaljen pa je preko noci postao najinteresantniji auto za kradju. Da li zbog Engleza ili prosto rezervnih delova ili naknadnog otkupa, nemam pojma uglavnom kradu se.

Najbolje je da uparis neku mehanicku zastitu sa dobrim alarmom i mozes mnogo mirnije da spavas. Nema druge.

Kad je muka, dje si Duka....

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb, 2010 0:51 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

gogi11 je napisao:
Pa i mene malo interesuje kako bih mogao da zastitim svoj auto . Ako se ne varam zeder je jedna od opcija koja do sada nije "provaljena" ????????
Nesto sam nacuo jos pre mesec dana da je porasla kradja Megana i Laguna zbog prebacivanja delova na regularne Engleze, verovatno im je jeftinije da ukradu auto i poskidaju sta treba i prebace nego da kupuju iz inostranstva delove. A i postoji sansa da ce biti zabranjen uvoz "engleza" pa brze bolje da to ispebacuju.
Sta vi kazete na ovo ????

Laguna je jako "lep" auto za zaštitu, prava noćna mora za ugradnju alarma i blokada, ali kada se uradi onda jadan onaj koji pokuša da ga ukrade.
Auto je sam po sebi zapetljan, a kada se dodatno zapetlja alarmom... ma šta da vam pričam.
Između ostalih ugrađivao sam alarm i u Lagunu kod našeg kolege sa foruma (vkozomar) pa možeš potražiti od njega iskustvo sa dosadašnjom upotrebom, a ako te interesuje konkretno ugradnja alarma sa blokadama motora, ja sam ti na raspolaganju 8)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb, 2010 14:14 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul, 2009 0:05
Vozim: Skoda Fabia
Setih se neceg.Dugo je bila fama u jednoj evropskoj prestonici,kola su redovno kradena,ali su na kraju pali.Naime likovi su napravili kopiju pauka isti kamion iste table iste oznake,radnici iste uniforme,jednom recju jednojajcani blizanac. Jednom covek dodje i nema mu auta,gleda i srecom jedna zena mu kaze odneo vam je pauk auto.Covek sta ce ode i obidje sve depoe ali nema auta,vrate se sa policijom i pogledaju neku kameru,nadzor sto je tu u blizini bio i uhvate kamion,ali proverom i svedocima taj kamion u to vreme je bio na drugom kraju grada.Onda su poceli da kontaju i da vrse pripremu i pratnju vozila, i tako su ih navatali. Likovi jednostavno dodju podignu auto odnesu na periferiju tamo ga pretovare i onda odnesu do garaza gde su se rasturali ili slali dalje..kazu da je ova grupa ovako operisala dugo vremena....

Inace mom priljatelju su makli Passata B 5.5. Auto je imao satelitsko pracenje. Sin mu otisao u jeb...u i kad je izasao od ribe, nema mu auta. Odmah su zvali policiju i tu sluzbu,i oni su mu rekli da je signal postojao do Badovinaca i da se kretao nekih 50 na sat,a onda je signal nestao. Naravno od auta nikad vise nije bilo ni traga ni glasa.

Sta hocu da kazem,hocu da kazem ako se neko nameraci na tvoj auto,miki moj mozes se oprostiti od njega,mozes samo da mu odmognes. I ja imam Zeder ali pitanje je dana kad ce i njega provaliti..

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb, 2010 14:28 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Džaba ti praćenje satelitom ako nisi onemogućio lopova da ti upali auto i da ga otera.
Neki ljudi nikada neće shvatiti. :roll:
Prvo i osnovno je alarm sa elektronskim zaštitama i mehaničke zaštite.
Onda na to dolazi eventualna dojava, satelitsko praćenje i ostali fenseraji koji mogu da pomognu ali nisu od krucijalne važnosti u SPREČAVANJU lopova da startuje motor na vozilu i da ga otera....

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb, 2010 15:27 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pa jes frodo je u pravu, mora se nesto uraditi po pitanju bezbednosti tj sprecavanja kradje, kada ti auto vec ukradu onda je mozda i kasno....tj najcesce je kasno.
Mislim da je zeder trenutno najbolje resenje e sada treba ipak dooobro razmisliti, jer ja sam preistalica jednog troska ali da valja-sluzi svrsi !!!!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb, 2010 15:53 
Bronzani član
Bronzani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Mar, 2008 14:41
Vozim: Škoda Superb 1.9 TDI
Ma džabe i alarmi i zederi i igle kad ga braća podignu paukom i odnesu pa posle na miru vežbaju razbijanje alarma zedera i...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb, 2010 16:01 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Prle je napisao:
Ma džabe i alarmi i zederi i igle kad ga braća podignu paukom i odnesu pa posle na miru vežbaju razbijanje alarma zedera i...

Ima tu istine, ali misliš li da se pauk cima za vozila o kojima mi ovde govorimo :roll:
Pauk će da se iscima za vrlo vredan automobil, a takvih ima puno, naročito po Beogradu i Novom Sadu.
Skupe limuzine tipa Audi, Mercedes, BMW, džipovi i tako to za šta se isplati cimanje pauka i to će oni da podižu, a njegovu Lagunu, moj A4 i tvoj Superb neće tom prilikom da gledaju.
Naša kola krade drugi profil lopova, ali neću sada o tome da širim temu.
Ukratko, svaka kategorija vozila ima svoj profil lopova.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb, 2010 16:33 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Apr, 2008 15:16
Vozim: Audi A4(B7) 2.0 TDI
Pa ne znam bas,al po meni tvoj A4 veoma spada u tu grupu luksuznih auta...Kad se dizu passati b6 i ostalo,svakako ce se potruditi i za takav auto,u stvari potrudice se za svaki vredniji od 10 somica,koji im je u tom trenutku narocito potreban,dal zbog prepakivanja ili sto im je bas takav narucen,ne bitno... :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb, 2010 21:42 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

wolf021 je napisao:
Pa ne znam bas,al po meni tvoj A4 veoma spada u tu grupu luksuznih auta...Kad se dizu passati b6 i ostalo,svakako ce se potruditi i za takav auto,u stvari potrudice se za svaki vredniji od 10 somica,koji im je u tom trenutku narocito potreban,dal zbog prepakivanja ili sto im je bas takav narucen,ne bitno... :wink:

Ne dižu se Pasati, a ne dižu se ni A4.
To se koristi za naručene varijante, A6, A8, Merc, BMW, džipovi, Porše Kajen, znači kada su krađe namenske, naručene ili nazovi "tipovane".
Onda se auto prati pa se snima šta ima od zaštita, gde se ostavlja i koliko stoji, ko ga vozi itd itd...
Tek onda se cima pauk i podiže.
Suviše je to velika zajebancija za A4 koji je relativno jeftino vozilo, ima ga novog u ponudi za 29000 evra.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb, 2010 22:07 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun, 2008 1:23
Vozim: Audi A4 S-Line (B8), Harley Davidson 1200 Custom Sportster, Sea Doo GTX 215 Supercharged Limited
Ma daj ljudi ne budimo smesni, kakvo bre dizanje paukom i bakraci... To su fazoni iz devedesetih.
Sada se automobili kradu na razne nacine, jako je puno novih auta koja nisu zasticena ili su lose zasticena, cak i najskuplji modeli.
A i auto mafija je provalila da im je mnogo lakse da skidaju auta sa osiguranja iz inostranstva neko da kradu, mada potraznja na nekim trzistima je velika pa se popunjava na sve nacine.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 11 Feb, 2010 16:46 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec, 2009 19:00
Kolko bi recimo kostalo kasko osiguranje za kradju za jedan mali auto kao c3?? Iznos kasko osiguranja zavisi od...Velicine/marke automobila ,kubikaze ili cega??

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 11 Feb, 2010 17:08 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec, 2007 22:46
Kasko osiguranje zavisi od cene automobila. godista i rizika kradje (koliko je na ceni kod lopova).
Kasko mozes placati na rate pa se na kraju mnogo manje oseti nego da kesiras u startu.
Raspitaj se kod nekoliko osiguravajucih kuca i izaberi najbolju ponudu.

Kad je muka, dje si Duka....

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb, 2010 8:48 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt, 2008 14:49
Vozim: Seat Cordoba 1.4 b 2008.
Imaš kalkulatore za kasko osiguranje na sajtovima većine osiguravajućih kuća.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 24 Feb, 2010 3:29 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan, 2010 15:54
Vozim: Hyundai Elantra 2.0 CRDi 2001., CPI Popcorn 2004 50ccm
Togo je napisao:
Defend Lock je katanac (što veći to bolji) koji fabrika ugrađuje. Kad "pozajmljivač" sedne na mesto vozača katanac se automatski ispaljuje u glavu dotičnog i tako brani auto od krađe. Otud ime - Defend Lock :idea:

Odavno se nisam nasmejao ovako ludacki, kao kad procitah ovo!!!

Zna li neko neki dobar servis u BG za ugradnju alarma, a da nisu derikoze? U planu je novi auto (polovan), pa bih da se pripremam polako.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 24 Feb, 2010 3:58 
Bronzani član
Bronzani član

Pridružio se: 28 Jan, 2010 18:11
Vozim: BMW 520d auto LCI, Mitsu.Pajero Long TDi
Pa odes kod froda nije preko svijeta.....
A zna li neko za neku zastitu protiv slepanja, neki dan nadjem oglas za VW touran i u listi opreme osim alarma i slicno pise ''zastita protiv slepe''
postoji li nesto takvo?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 24 Feb, 2010 4:13 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb, 2008 14:08
Vozim: Seat Leon 1.9 TDI + tuning box(135hp)
brush je napisao:
Pa odes kod froda nije preko svijeta.....
A zna li neko za neku zastitu protiv slepanja, neki dan nadjem oglas za VW touran i u listi opreme osim alarma i slicno pise ''zastita protiv slepe''
postoji li nesto takvo?

Ma ne postoji tako nesto. To je samo sistem koji aktivira alarm ako oseti da se auto neprirodno odigao od zemlje. To je nikakva zastita.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 24 Feb, 2010 13:00 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun, 2008 1:23
Vozim: Audi A4 S-Line (B8), Harley Davidson 1200 Custom Sportster, Sea Doo GTX 215 Supercharged Limited
To ja imam uz fabricki alarm ali to je smesna zastita.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 24 Feb, 2010 13:30 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Apr, 2008 15:16
Vozim: Audi A4(B7) 2.0 TDI
PrestigeBD je napisao:

Heheh i ja to imam!
Nego,jel i kod tebe stoji to dugme za aktiviranje u vratima i jel imas samo jedno ili dva dugmeta?Posto kod mene ima 2,jedno je valjda za aktiviranje fabrickog alarma,a drugo za tu opciju "protiv pauka"!? :?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 24 Feb, 2010 13:34 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

PrestigeBD je napisao:

Čak štaviše to uopšte nije zaštita.
To je samo informacija, uključi se sirena, a ne sprečava lopova da startuje vozilo i da ga otera :wink:

@ wladinho

Javi se za alarm, možemo napraviti šta god poželiš 8)

Vrh

Tema posta: Re: Zastita od kradje
PostPoslato: 26 Avg, 2010 0:33 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg, 2007 22:39
UČestala pojava blokiranja sigurnosnih sistema u gradu
Ko gasi alarme?

Alarm servis „GPS sistem": Internim proverama smo utvrdili da je problem prisutan uvek u blizini „Orionovih" predajnika. „Orion Telekom": Uvezeni alarmi nisu atestirani i ne zna se na kojim frekvencijama rade, pa se mešaju u kanale na našoj frekvenciji. RATEL: Problem je složen i potrebno je utvrditi da li je frekvencija predajnika jača ili prijemnici hvataju šire nego što bi trebalo

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/beog ... larme.html

Vrh

PostPoslato: 26 Avg, 2010 14:00 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 22 Jun, 2010 19:37
Vozim: Audi A3 SB 1.6
E ovako, pošto već dva meseca istražujem teme zaštite auta preneću svoja iskustva i zaključke.

Ko god se bavi zaštitama, bilo samo mehaničkim, bilo samo elektronskim, bilo i jednim i drugim, govori o tome da je alarm nezaobilazna stvar. Znači prvo alarm pa onda po volji neka mehanička zaštita.

E sada što se tiče alarma, važno je da bude ugrađen kako treba a za te potrebe koliko sam shvatio mora pola auta da se rastavi, prvo vam iz motora povade akumulator i još štošta da zavuku sirenu negde kako lopov ne može da dođe do nje i onesposobi je, zatim vam skidaju tapacirung sa vrata da se vežu direktno na prekidače kako ne bi ništa petljali sa fabričkom instalacijom i žicama, pa onda pola instrument table da razvuku instalaciju i sakriju centralu kako treba a onda da nađu neko nestandardno mesto da preseku žice od paljenja i naprave blokadu, to je posao od celog dana i on košta.

Dalje, koliko sam pratio savremeni automobili koji imaju kompjuter koji prati sve što se dešava sa autom, znači otvaranje vrata, gepeka i haube imaju opciju ugrađivanja takozbavih CAN-BUS alarma, to je alarm kod koga se ne razvlači instalacija nego se instalira na kompjuter auta, i on se kasnije dijagnostikom uči na sve ostale funkcije, da podiže stakla kada se auto zaključa i slično, međutim pošto radi preko komjutera tako se i deblokira vrlo jednostavno. To je mana fabričkih alarma i after-market alarma koji se nude preko ovalešćenih servisa. Jer ti alarmi koji se nude preko ovlašćenih servisa kao naknadno ugrađeni nisu ništa drugo do fabrički alarmi, jer neće Audi da pravi alarm, kao što ne pravi ni gume, ni muziku već to ugrađuje od drugih dobavljača koji rade namenski za njih, e u ovom slučaju Cobra je njihov dobavljač, kao što je za Fijata Meta za BMW Gemel i slično, znači to što vam nude u ovlašćenim servisima nije ništa drugo do naknadno ugrađen fabrički alarm samo u ovom slučaju sa oznakom dobavljača i zaštita mu je minimalna, ali ugrađuje se jednostavno i serijski pa je ovlašćenom servisu tako najlaše a garancija se ne gubi jer je sve maltene fabrički.

Dalje, prethodno navedeno se znači odnosi samo na CAN-BUS alarme, a ti proizvođači prave i univerzalne alarme koji mogu da se ugrade u auto nezavisno od elektronike auta i da pružaju visok stepen zaštite. Recimo kada frodo pljuje po Cobri on pljuje samo taj tip a druge ne pominje.

Frodove reči po pitanju tih CAN-BUS alarma potvrdili su i zastupnici tih alarma, odnosno da postoje dva jednostavna načina da se deblokiraju, skeniranjem frekvencije daljinskog ključa ili dijagnostikom i zato preporučuju druga bolja rešenja.

Recimo na audi A4 ni ovlašćeni servis neće da ugradi taj fabrički CAN-BUS već ugrađuje Cobru sa karticom i imobilajzer, a samo na A3 kao manje atraktivan ugrađuje Can-Bus Cobru.

Dalje, prednost takvog sistema je što kartica radi po principu nezavisnog daljinskog ali ne umanjuje komfor u smislu da vi prvo morate da zaključate auto fabričkim ključem pa onda da priveskom alarma aktivirate alarm, već kada zaključate auto centralna brava pokreće proces pretraživanje frekvencije kartice sa plivajućim kodom i oglašava se signal da je alarm aktiviran sa zadrškom od par sekundi od zaključavanja auta. Znači nije povezana na ključ nego ključ pokreće traženje kartice.

Druga prednost ovakvog alarma, u odnosu na one sa nezavisnim daljinskim pa čak i te što ih frodo ugrađuje je što karticu ne nosite o ključu, vi kod posebnog i nezavisnog alarma daljinski nosite o ključu kako bi vam uvek kao i ključ bio pri ruci prilikom ulaska i izlaska iz auta jer ga fizički koristite, dok karticu ne koristite ona samo mora biti prisutna negde u blizini. Naravno možete vi i poseban daljinski da odvojite od ključa i nosite nezavisno ali to znatno umanjuje komfor.

Dalje, danas se sve više krađa novijih dobro zaštićenih tipovanih automobila koristi krađom originalnog ključa, znači neko vam provali u kuću ili kancelariju i uzme vaše ključeve ili vam u perionicama i servisima sabotiraju i kopiraju ključ, u ovom slučaju bez kartice možete da im poklonite vaš originalni ključ od auta oni ne mogu da maknu. Ova funkcija je dobra jer ako napuštate na kratko auto da kupite nešto u trafici ili otvarate kapiju da uterate auto ako vas isteraju iz auta na semaforu vi izađete sa svojom karticom u džepu i on kada krene akrivira se anti-jack opcija i auto mu stane.

Ja sam prvo ugradio alarm kod froda ali moram da priznam nisam bio zadovoljan ni kvalitetom uređaja ni kako je alarm radio nakon ugradnje, bilo je nekih propusta u radu iako je auto bio kod njega dva dana i iako je frodo našao rešenje da to ispravimo ja sam se razočarao i izbacio sve to napolje i ugradio gore pomenuto i mnogo sam zadovoljniji.

Dalje, ono što je važno kod bilo koje zaštite je da je to faktor odvraćanja, znači ako imate neki auto gledajte neko vreme po parkinzima šta druga takva kola imaju na sebi, recimo Oktavija, 80% Oktavija nema na sebi ama baš ništa, znači ako je vaša Oktavija neka obična u smislu da se ne razlikuje u opremi i izgledu toliko od drugih da je unikatna pa da bude tipovana možete na nju ugraditi bilo šta i ona će biti dovoljno zaštićena jer oko nje ima bar 5 takvih koje nemaju ništa.

Dalje, zašto oni koji ugrađuju i alarme i mehaničke zaštite daju prednost prvo alarmu. Zbog alarmiranja, jer po rečima stručnjaka koji rade na tom polju ako lopov neopaženo uđe u vaš auto u toku noći on ima dovoljno vremena da se bavi obijanjem vaše mehaničke brave jer se ona ne oglašava kao alarm. Za ovakve krađe posebno su pogodne baš privatne garaže, jer lopov vam obije garažu uđe unutra, zatvori se i na miru obija vašu bravu a onda samo otvori kapiju i gas. Kod alarma je već teže jer on svira, blinka i ako je sirena dobro upakovana lopov će kroz minut-dva pobeći jer neće imati više vremena. Zato je dobro imati i alarm da nešto svira i zavija dok ovaj obija.

Takođe, današnji automobili se bez upaljenog motora teško mogu tako lako odšlepati, nema serva, nema kočnica, neka mi neko objasni kako će neko X5 težak 3 tone obezbeđen dobrom elektronskom zaštitom odgurati metodom branik na branik bez serva i kočnica!

Dalje, bezbednost sefova velikih svetskih trezora se ne meri time mogu li se obiti ili ne već vremenom koje je lopovu potrebno da ga odbije, svi koji se bave bezbednošću bilo kakve vrste navode da je najslabija tačka svake mehaničke zaštite upravo njena brava, i da još nije napravljena brava koja bi sprečila nekog lopova da je otvori. E zato mehanička zaštita služi više kao dopuna alarmu a ne kao jedino i najbolje rešenje.

U svakom slučaju, sve što zavija i što oduzme lopovu više od pet minuta je spasilo auto, a ako je to tip auta koji je u većini slučajeva nezaštićen i sama nalepnica na vratima je dovoljna da pređu na taj pored koji nema ništa.

Vrh

PostPoslato: 26 Avg, 2010 19:44 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Dobro, da ne bi ovo zvucalo kao antireklama za mene, zeleo bih da objasnim otprilike o cemu se radi.
Cinjenica je da u najboljoj nameri da se alarm kod tebe uradi sa sto manje cackanja fabrickih stvari i da se sacuva garancija, doslo je do propusta u tome da deo instalacije na koji se oslanja blokada motora zadrzava neki napon i ne dozvoljava alarmu da se aktivira odmah po izlasku iz auta, vec je to vreme bilo nekih 10 sekundi koje je moralo da prodje da bi se alarm aktivirao.
Posle se to vreme produzilo na 40 sekundi (kada sam vec tebi predao auto) i tada sam predlozio jednu jednostavnu operaciju da se taj signal odvoji od blokade, odnosno alarma za sta je bilo potrebno da dodjes do mene da to zavrsimo.
Sada vidim da si to izvadio napolje i stavio Cobru sa karticama.
Sta da ti kazem, to isto sam ja dobio u Audiju kada sam ga kupio.
Necu javno reci kako se krade auto opremljen tim sistemom, ali mogu tebi reci, to nije problem.
Izbacio si bolji sistem i stavio si taj sa karticama, ali nema veze, ako si ti time zadovoljniji neka bude.
Ja sam uradio kontra stvar pa sam pored tog sistema sa karticama koji sam dobio uz auto ugradio kod sebe isti sistem koji si ti izbacio jer sam 1000% siguran da ce pre sacuvati auto nego sistem sa karticama.
Ostala elaboracija koju si napisao je odlicna i istinita, osim onog o rasturanju auta.
Ne mora da se rastura nista, samo je potrebno vreme da se uradi kako treba.

Vrh

PostPoslato: 27 Avg, 2010 11:04 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 22 Jun, 2010 19:37
Vozim: Audi A3 SB 1.6
Koliko sam ja zaključio stepen rasturanja auta zavisi od tipa alarma koji se ugrađuje i nivou opcija koje hoćeš da mu daš. Recimo kod tih alarma koji idu na kompjuter auta ne rastura se ništa, dobro mora da se ugradi sirena, da mu se da struja i da se u stubove postave senzori pokreta, pošto blokira preko fabričkog imobilajzera ne ceče se ni jedna žica koju alarm premošćava. Po meni da bi se sirena dobro sakrila, odnosno da ne bude na dohvat ruke lopovu, mora da se postavi na neko mesto gde lopov neće moći da joj priđe a kako ti da priđeš onda tom mestu da je staviš ako ne skineš određene stvari! Isto je sa centralom, neke plastike instrument table moraju da se skinu kako bi se došlo do instalacuja i kako bi se centrala sakrila što bolje. Prednost tog alarma koji ide na kompjuter je jedino u tome što ne mora da se provlači druga instalacija, koja signalizira da su otvorena vrata, gepek ili hauba već to radi preko borda, preko borda se povezuje i na signal centralne brave pa nije potrebno ni tu vući žice i slično. Ali ono što je mana tog alarma uprkos ovih prednosti je što kada se neko nakači na dijagnostiku vašeg auta bukvalno vidi taj alarm kao naknadno instaliran hardver na kompjuter i može da radi sa njim šta mu je volja.

E zato idu ti nezavisni kod kojih moraju da se vuku žice, kod kojih se isto moraju poskidati neke stvari kao i kod ugradnje ovog sa kompom plus što se razvlači ostala instalacija i pošto ne ide preko fabričke blokade moraju se iseći i preko alarma premostiti neke žice, e tu dolazi do izražaja to što ti kažeš, da neke stvari kod razvlačenja te instalacije ne moraju da se skidaju ako je neko strpljiv prilikom toga i gde i koje žice će biti presečene, da li će to biti neke po standardnoj šemi ili će se tražiti nešto posebno. Međutim ako hoćeš da ti se alarm poveže sa centralnom bravom mora se skinuti tapacirung vozačevih vrata. Zato kod McGruje to nisu radili, jer njemu nisu stavili tu Cobru sto ide preko kompa nego nezavisnu sa dodatnim daljincem, odnosno ta je u startu podešena tako da koristi samo frekvenciju svog daljinca a ne fabričkog ključa tako da i da su mu skidali tapacirung sa vrata i povezali se na centralnu bravu on ne bi mogao da aktivira alarm preko svog ključa nego bi jedino preko daljinskog od alarma mogao da aktivira centralnu bravu, pa bi umesto dva puta kliktao samo jednom i to na daljinski od alarma koji bi i gasio alarm i otključavao auto a njegov ključ bi mu ostao samo za paljenje, e to je dobro kada na fabričkom ključu nemate daljinsko centalno ali kada imate onda je to mnogo zajebancije za ništa.

E za razliku od alarma sa dodatnim daljincem gde alarm daje signal centralnoj bravi da se otključa ili zaključa kod kartice je sistem obrnut odnosno ovde centralna brava daje signal alarmu da potraži karticu kako bi se aktivirao ili deaktivirao i zato je neophodno vezati ga na centralnu bravu. E kako je sistem centralne brave kako sam shvatio u vozačevim vratima mora da se skine tapacirung da se tamo vežu žice. Međutim, ni taj sa karticom ne mora da se veže na centralnu bravu ako ti baš nećeš jer kartica ima dugmence na sebi kojim se i manuelno može paliti i gasiti alarm, ali tada se gubi njena funkcija automatike i ona ima funkciju dodatnog daljinskog za alarm. Najbolje bi bilo da ona radi automatski kao kod onih kola koja se otključavaju i zaključavaju kada kartica uđe ili izađe iz dometa. Znači ti zaključaš auto i kada kartica izađe iz dometa alarm se aktivira čim karticom priđeš autu alarm se ugasi i slično. Ja sam naravno pitao jel to mora da se skida rekli su mi da mora jer ako se vežu na žicu onda valjda može da dođe do lažnog alarmiranja i slično.

E ovo je ono što sam ja doznao raspitivajući se kako se ugrađuje, a šta blokira i kako to stvarno ne znam. Tu dolazi do izražaja ono što ti kažeš da te žice koje alarm premošćava ne budu po nekoj šemi nego nestandardne.

Vrh

PostPoslato: 27 Avg, 2010 11:41 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Uh bre zakomplikova ga joooj :rant! :rant!

Vrh

PostPoslato: 28 Avg, 2010 11:35 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul, 2009 22:55
Vozim: VW Golf 5 1.9 TDI Direkt Schalt Getriebe
Ma, nije... :whistle!

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 958 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]