Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - Webasto klima

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 02 Okt, 2014 14:24

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Webasto klima
PostPoslato: 14 Jun, 2010 20:57 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Klotaru
Prestige, daj kontakt ko radi Webasto u Novom Sadu.
To može biti interesantno nekim ljudima :ye!

Vrh

PostPoslato: 14 Jun, 2010 21:04 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun, 2008 1:23
Vozim: Audi A4 S-Line (B8), Harley Davidson 1200 Custom Sportster, Sea Doo GTX 215 Supercharged Limited
Nemam kontakt ali mogu da objasnim gde se firma nalazi.
Kada ulazis u NS iz pravca Zrenjanina, posle mosta na prvoj raskrsnici sa semaforom (pre Aste) skrenes levo (mislim da je to Temerinska, desno vodi za mega market Rodic). Kada skrenes levo, odmah posle 100m ima iskljucenje opet levo ili da nastavis pravo, natavis pravo i naidjes na prvi lokal na cosku sa leve strana, e tu se nalazi firma koja radi webasto program a ima i reklama.
Jednostavnije, nalaze se preko puta Toyotinog salona.

Vrh

PostPoslato: 14 Jun, 2010 21:36 
Srebrni član
Srebrni član

Pridružio se: 20 Nov, 2009 16:04
Vozim: audi
Ima webasto i nizim klasama i jeftinijim automobilima,ako nema da se ubaci odmah u opremu kad se kupuje nov, onda moze naknadno da se ugradi.
Imali smo ga starom BMW 5 i sluzio je perfektno,crn auto sa crnom kozom unutra,i rashladi je za 15ak minuta.
Ja sam i za kamion kupio polovni webasto za 300€. Verujem da za putnicki auto ne kosta skuplje od 1000€ naknadna ugradnja.
Sta u tom mercedesu kosta 10000€ za webasto, stvarno nemam pojma.

Vrh

PostPoslato: 14 Jun, 2010 21:50 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg, 2007 13:10
Vozim: ML320,E350,smart
Webasto klima je prilicno stara stvar ali naravno korisna. Bila je oduvek doplata, ali se mogla naci i u starijim modelima mercedesa bar kod nas najcesce na W124. Ne znam kolika je tacno doplata ali daleko je manja od 10.000eur, mislim da se vrti oko par hiljada evropskih. Danas se bar sto se mercedesa tice moze poruciti sa bilo kojim modelom.

Nego Prestige, kazes preuzeo S63? To neka uvertira za temu ,,kupio sam auto,, :?:

Vrh

PostPoslato: 14 Jun, 2010 22:07 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul, 2008 15:12
Vozim: scott
PrestigeBD je napisao:
...Kada ulazis u NS iz pravca Zrenjanina, posle mosta na prvoj raskrsnici sa semaforom (pre Aste) skrenes levo (mislim da je to Temerinska, desno vodi za mega market Rodic). Kada skrenes levo, odmah posle 100m ima iskljucenje opet levo ili da nastavis pravo, natavis pravo i naidjes na prvi lokal na cosku sa leve strana, e tu se nalazi firma koja radi webasto program a ima i reklama...

Ovo je bolje objašnjeno od bilo koje navigacije :wink:
Inače, komša je kupio Golfa IV baš od jednog Novosađanina, tako da je moguće da je baš taj servis ugrađivao Webasto u tog Golfa.

Vrh

PostPoslato: 14 Jun, 2010 23:30 
Standardni član
Standardni član

Pridružio se: 31 Jan, 2010 22:55
Prestige, taje Webasto kod tebe toliko košta, većinom zbog modela kola , a većinom i zbog tih hi-tec džidžabidža.( solarni šiber.....).
Ima i firma Sigmma u Begeču, odmah iza nove pumpe na ulazu, sa leve strane.
Inače velika razlika je Webasto i Webasto - klima.
Ovo što je Prestige opisivao, je Webasto - klima i on automatski i rashladjuje automobil.To je dosta komplikovaniji sistem i zato on košta 10000E( a i zato što je to AMG pa je tu sve od opreme duplo skuplje ;)!!!! )

Obični webasto samo greje zimi ili automatski pali grejanje po zadatom vremenu. Recimo ujutro.
Takve Webasto su imali i automobili još 85-90 god. Tatin kolega je imao Kadeta sa webastom.
I uopšte više nisu skupi. Ja imam u oba minibusa, digitalni sa podešavanjem vremena , temperature, i snage 5000W za vozilo zapremine 17m3 košta oko 1500E. Za automobile je dovoljan onaj od 2kw, koji košta oko 800E.A ima na internetu da se nadju i za manje pare

Poslednji put menjao joza dana 14 Jun, 2010 23:31, izmenjena samo jedanput

Vrh

PostPoslato: 14 Jun, 2010 23:30 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Nov, 2009 21:50
Vozim: Smećaru ;-)
DuleX je napisao:
Webasto klima je prilicno stara stvar ali naravno korisna. Bila je oduvek doplata, ali se mogla naci i u starijim modelima mercedesa bar kod nas najcesce na W124. Ne znam kolika je tacno doplata ali daleko je manja od 10.000eur, mislim da se vrti oko par hiljada evropskih. Danas se bar sto se mercedesa tice moze poruciti sa bilo kojim modelom.

Webasto jeste stara stvar i firma je prilično stara, još pre rata radila konverzije vozila, tj. isecanje krovova i ubacivanje platnenih krovova na kolima i busevima. Kasnije su počeli da rade i grejače i klime za jahte, autobuse i automobile. Ovde pod Webasto najčešće se podrazumeva neki vid "parking heatera" za kola, ali su asortiman im je dosta širi, a i složenost proizvoda. Sarađuju sa raznim proizvođačima kao dobavljači za prvu ugradnju, a takođe neki su se proizvodi uvek mogli naći i kao aftermarket. Ono što me je iznenadilo da sam naletao u nekoliko stranih cenovnika na njihove proizvode kao dodatnu opremu čak i za vozila iz B segmenta, ne sećam se tačno koji uređaji su bili u pitanju, ali "parking heatera" je bilo sigurno, cena red večine do 2k €. Naravno najsofisticiranije varijante su uvek za najskuplje modele, jer kako je Prestige i iskalkulisao, konačna cena takoreći prevazilazi cenu auta B segmenta, s tim što se ne mogu otrgnuti utisku da je cena nerealna i da služi za klepanje po ušima bogatih klijenata, tako što im osim samog uređaja uvališ i mali milion paprenih doplata za stvari koje im u principu ne trebaju.

Vrh

PostPoslato: 15 Jun, 2010 0:06 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Sto se tice price oko samog hladjenja kabine dok motor nije ugasen, 2002. god. su uvedene u dodatnu opremu u tadasnju novu E klasu W211 solarne celije u samom krovu koje proizvode energiju za rad klima uredjaja. Elem posto standardni webasto greje ovim patentom omoguceno je koriscenje klime i kad je motor ugasen. To zapravo uklucujuci i webasto na W221 i kosta 10.000eur.

Vrh

PostPoslato: 15 Jun, 2010 1:01 
Zlatni član
Zlatni član

Pridružio se: 01 Mar, 2010 0:39
Imam jedno pitanje.
Kod mene na kolima kad ukljucim hladjenje, bez ukljucenog prekidaca za klimu, izduvava mi hladan vazduh kao da je ukljucena klima i na +35 hladi ekstra. E sad sam u cudu i nije mi jasno sta je to. Neko kaze da je webasto, ja nesto nisam siguran, a zaboravih da pitam danas u servisu. Da li neko zna sta je ovo?

Vrh

PostPoslato: 15 Jun, 2010 2:21 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb, 2008 14:08
Vozim: Seat Leon 1.9 TDI + tuning box(135hp)
Ja znam da sam u prospektu Seat Exea video da ima i opcija sa Webastom i taj Webasto ima solarne celije u siberu. Bas je bilo lepo ilustrovano tako da nema greske.

A evo i nasao sam sliku Exeo-vog krova sa solarnim siberom:

Slika

@ivan:

Koji auto vozis?

Vrh

PostPoslato: 15 Jun, 2010 2:28 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Vozim: Audi A4 S-Line (B8), Harley Davidson 1200 Custom Sportster, Sea Doo GTX 215 Supercharged Limited
Seat Exea ima u ponudi webasto sa solarnim siberom a Audi A4 ga nema u ponudi dodatne opreme a koliko se secam nema ga ni A6 :!

Vrh

PostPoslato: 15 Jun, 2010 9:56 
Zlatni član
Zlatni član

Pridružio se: 01 Mar, 2010 0:39
Capo je napisao:
@ivan:

Koji auto vozis?

Mercedes c180kupe.

Vrh

PostPoslato: 15 Jun, 2010 16:49 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Kod tebe je klima uljucena konstantno. Mozes je samo deaktivirati tasterom na kome pise EC. Onda ce da ubacuje spoljasnji vazduh u kabinu onakav kakav je.

Vrh

PostPoslato: 14 Jul, 2010 11:53 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb, 2009 21:35
Vozim: Škoda Yeti 2.0 TDi 4x4 140KS
Ja na C8 imam ugradjen webasto (ne znam da li fabricki ili ne)
Kupio sam polovnog, ali nisam dobio daljinac od njega, tako da ga nisam nikada probao.
U citroenu su mi rekli da ne moze da se poruci duplikat (kakva ironija).

Vrh

PostPoslato: 14 Jul, 2010 14:10 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb, 2008 14:08
Vozim: Seat Leon 1.9 TDI + tuning box(135hp)
PrestigeBD je napisao:
Seat Exea ima u ponudi webasto sa solarnim siberom a Audi A4 ga nema u ponudi dodatne opreme a koliko se secam nema ga ni A6 :!

Pa kako te smecare da poredis sa Exeom :hah :hah :bad

Vrh

PostPoslato: 14 Jul, 2010 15:50 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul, 2008 15:12
Vozim: scott
Nebojsa77 je napisao:
Ja na C8 imam ugradjen webasto (ne znam da li fabricki ili ne)
Kupio sam polovnog, ali nisam dobio daljinac od njega, tako da ga nisam nikada probao.
U citroenu su mi rekli da ne moze da se poruci duplikat (kakva ironija).

Kako onda možeš da ga uključiš?
Ako treba da ideš do auta to da uradiš, onda je totalno bzvz i gubi smisao.

Vrh

PostPoslato: 15 Jul, 2010 9:53 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb, 2009 21:35
Vozim: Škoda Yeti 2.0 TDi 4x4 140KS
Ne, nisam ni rekao da mogu da ga ukljucim.
Ne moze da se iz kola startuje, vec samo preko daljinskog (koji nemam).
To su mi u servisu rekli da ima, a meni i ne znaci bas toliko.
Koliko sam ja njih shvatio da moj webasto samo greje.
Ne znam.

Vrh

PostPoslato: 25 Sep, 2010 20:34 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep, 2010 14:59
Vozim: golf mk3
heheh zanimljiva tema malo umrla ali daj da je uzivo
za pocetak momci pravite razlike izmedju webasto i klime to su dva uredjaja koji rade posebno svak za sebe,mislim da sam video kako neki misle da je to jedan uredjaj ako sam pogresio ja se izvinjavam :)
posto sam se zezao sa tim rekoh da napisem nesto mozda ce nekom koristiti
imate dva tipa webastog grejanja- suvo i tecno webasto
razlika od jednog do drugog je sto "suvo" greje vazduh i ubacuje ga u kabinu a "tecno" webasto greje rashladnu tecnost koja je u motoru i u radijator za parno grejanje
tecno vebasto je bolja solucija od suvog jer odjednom grejes kabinu i motor mnogo bitno za niskim temperaturama

oba dva tipa webasto rade na 12 ili 24 v zavisi dali su kola il kamion
u njemu nema nikakav kompresor ili kozna kakva filozofija to je veoma jednostavan i pouzdan sklop,
suvi vebasto ima elektro motor koji duva zagrejani vazduh u kabini vazduh se greje paljenjem nafte uli benzina u komoru predvidjenju za to,pogonsko gorivo pali se slicnim nacinom kao i sa svecicom gasovi od sagorevanja izbacuju se napolje mini auspuhom

tecni webasto radi na princip zagrejavanje rashladne tecnosti u komoru predvidjena za to na ovaj tip webasto imate ulaz za crevo za hladnu tecnost izlaz za vrucu,i auspuh za gasove,kad greje on konstantno vrti tecnost kroz motor i kroz hladnjak za parno

oba tipa poseduju programator unutar kabine kojem mozes programirati vreme paljenja vebastog i temperaturu zagrevanja,daljinsko paljenje ovog uredjaja ukoliko ga nema postize se montiranje uredjaja za daljinsko paljenje isti uredjaj koji se koristi za daljinsko startovanje motora.
imao sam namesteno vebasto u svojeg golf bilo je izvadeno iz vectre 1.7 td isuzu motorom sa full opremom
moj zet je imao takvu vektru ali je karoserija otisla skroz od rdje pa je zavrsila na otpadu a webasto kod mene u golfa,sam sam ga ugradjivao i verujte da nije neka filozofija za one koje bar malo cackaju oko kolima i svataju automehaniku i elektroniku
velicina mu je kao flasa od 2 litra ko sto je reko neko gore nadjes mu solidno mesto ispod levog ili desnog krila u donjem delu branika povezes creeva za tecnost na onim koji idu ka hladnjak za parno naravno tu se moraju staviti T raskrsnice poveze se struja i programator okacis na zgodno mesto u kabini i to je to
ali loso u svemu ovom je sto sam ga skinuo sa golfa i prodao jednom liku koji radi u taksi svo vreme me smarao platio dobro i prebacili smo to kod njega kod nas ovakav uredjaj se moze naci zavisno gde kako i od koga od 100 do 200 eu

Vrh

PostPoslato: 25 Sep, 2010 20:52 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Mislio sam da je ceo sistem mnogo komplikovaniji i skuplji :?

Vrh

PostPoslato: 26 Sep, 2010 0:03 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

verujem da ima komplikovanije sisteme sa time i skuplji kao na primer ovaj u kombinacijom sa solarnom energijom ali webaste uredjaje koje sam ja dosad u zivotu sreo su na taj princip i takvi sklopovi i festivali:)
taj sto sam ja montirao kod sebe na golfa je izvaden iz vectri koja je bila 94 godiste mislim nisam siguran plus minus godina bila je full opremljena isusu motor pod haube,
ako naidjete na auto koji ima vebasto i zelite da procitate podatke to mozete uraditi na celni lim kad otvorite haubu do levog ili desnog fara odozgo ima nastampana pleh plocica sa podatke za vebasto.ko zeli da to zadovoljstvo priusti sebi neka bude malo uporan po otpadima i gde rasturaju strance taj sto sam mestio kod sebe je bio 1.7kw jednu zimu sam prosao sa njim ali je bila velika olaksica zagreje kabinu vrlo brzo topli vazduh se oseca vec nakon 20 sec od ukljucenja plus toga zagreva i motor sto mu veoma prija,
nije mi se svidelo sto pogonsko gorivo mu je bilo dizel pa sam morao da mestim rezervoaric za naftu ispod haube skupljao je negde oko 2,ali veoma malo trose skoro da ne trose
ako je velika potraznja i dobra cena neka zapali neko auto dodje do makedoniju,kumanovo i moze da odveze citav gepek prepun vebastim haha kod nas ima na gomilu i gomilu rastureni stranci

Vrh

PostPoslato: 15 Okt, 2010 21:47 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 29 Sep, 2010 21:00
Vozim: Audi A6 2.5 TDI
da odgovorim nekom iz ranijeg posta, ima ga fabricki koliko znam u adiju A6 mislim solarni siber, posto sam nedavno kada sam kupovao slican naisao na jedan takav i od dodatne opreme je imao taj solarni siber, ostavljam rezervu da je naknadno ugradjen ali sumnjam...

U audiju koji sam ja kupio ima instaliran webasto grekac i mogu da kazem da je fenomenalna stvar, programiras ga ujutro 15 minuta pre nego sto kreces i auto ugrejan, stakla odmrznuta.... jednom recju extra....

radi na dizel, a posto sam nedavno trazio po netu uputstvo za upotrebu istog na fabrickom sajtu sam izgooglovao da postoje i verzije sa pogonom na benzin...

Ne znam gde je ugradjen na motoru, ali postoje verzije fabricki prilagodjene za odredjene automobile, i univerzalne verzije, cak mislim da ako je fabricki predvidjeno za odredjenu klasu automobila\tip motora, a nije u serijskoj opremi, moze taj model webasta da se naruci i legne sraf na sraf, bez budzenja kod majstor "Pere", tako da ako planirate ugradnju istog probajte saznati da li se u vas auto vec ugradjivao isti pa potrazite tipski za taj model motora i auta...

koliko sam skontao ovaj sto ja imam je po principu grejanja tecnosti motora, tako da je i auto ujutro vec na pola radne temperature .... a kao sto rekoh kabina topla....

nemam daljinski, a mislim da je ako nije fabricki ugradjen ipak je moguce ugraditi isti, kod nekog elektronicara sam siguran da je moguce napraviti neki daljinac i o tome i razmisljam jer nekad krecem ranije a nekad kasnije na posao, a tesko mi da programiram ako ne znam....
Zvuk koji proizvodi pod haubom je slican kao kad recimo stojite kod gasnog gorionika za autogeno varenje... sto ce reci da greje sagorevanjem pogonskog goriva unutar za to predvidjene komore, pali se na akumulator, i ukoliko se ugradi u atomobile sa slabijim akumulatorom i koristi se dugo, moze da ga isprazni... takodje regulise podesenu temperaturu, tj pali na termostat po potrebi...

potrosnja je koliko sam shvatio 0.2-0.5 litara zavisi od podesene temperature i hladnoce napolju, govorim o ovome koji ja imam ugradjen, sa jacim modelom ide i jaca potrosnja (kamioni, autobusi)....

Cenu ne znam, mislim da moze za mnogo manje para da se nadje i ugradi cenim dobrano ispod 1000 eura, najbolje se obratiti servisima koji to rade, cesto imaju remontovane polovnjake na koje cak daju i garanciju, ne mogu nikoga da preporucim konkretno jer nisam se jos raspitao kod nas ko to radi (ja sam u Subotici, ali u NS i BG vec na internetu moze da se nadju servisi koji se tako reklamiraju), to najcesce rade serviseri klima i grejnih uredjaja.... cesto i oni koji nisu sa prefiksom Autoservis... jer je to realno sklop koji je prvo zaziveo u domacinstvima a kasnije se ugradjivao u vozila.... pricamo naravno o davnoj proslosti ali kod nas jos uvek tako to izgleda u praksi jer je realno redak dodatak u vozilima, dok u domacinstvima jos uvek ima onih koji se greju na loz ulje.... tj mnogo vise nego u vozilima...

zamislite samo svako jutro kad ustanete samo sednes, palis i vozis, nema zuljanja mraza, ciscenja snega da ne kazem ako vozis kratku relaciju pa taman kad stignes on se tek tad zagrejao a ti opet napolje na hladno.......
vredi svaku paru...
topla (bukvalno) :wave! :wave! preporuka svima koji su u mogucnosti da ga ugrade... :thdwn! :thdwn! :thdwn!

Vrh

PostPoslato: 16 Okt, 2010 0:54 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

sasvim kulturan ispravan gornji post,slazem se
p.s-daljinac mozes da namestis na vebasto,iskoristis daljinski koji u evropskim zemljama koriste za daljinsko startovanje automobila,inace lep daljinski sa elektronskim displejom u boji naravno zavisi koji model sta nudi ali imas u njemu opcije na pretek,proguglaj malo po ebay i slicnim net shopovima ako u medjuvreme nadjem nesto objavicu

Vrh

PostPoslato: 03 Feb, 2012 11:05 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 03 Jan, 2012 16:18
Vozim: vozim Trokolicu!
Evo i predstavnika "webasto" klime kod nas:

http://www.webasto.co.rs

U ponudi imaju i krovne prozore koje ugradjuju kao i panorama krovove, koji im verovatno služe kako solarni prijemnici energije.

Zanima me koliko je pametno i bezbedno, naknadno ugraditi panoramu ili siber?

Vrh

PostPoslato: 03 Feb, 2012 12:26 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Ne bi se igrao sa naknadnom ugradnjom sibera ili panorame. Mozda oni to odradjuju kvalitetno i dalju garanciju ali ja se nikada ne bi usudio da im poverim auto pod noz.

A posto je tema webasto. Joj koliko sam se puta setio webasta tokom ovih dana :wall! Dok sam vozio S8 imao sam ga i vredi svake pare doplate. Kada ujutru u 6:30h krenem na posao, napolju -13 a ceka me auto koji je ugrejan sa ugrejanim sedistima i volanom - Priceless :thdwn!
Isto tako leti kada ga ostavim na suncu bez ikakve potrebe da trazim hladovinu a doceka me rashladjen - Priceless :thdwn!
Uveo bi ga kao obaveznu opremu u luksuznim automobilima.

Vrh

PostPoslato: 03 Feb, 2012 12:33 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan, 2009 1:39
Vozim: Nista
Slazem se za siber i panoramu, ali bih webasto ugradio. Na neki mali dodatni rezervoar ili akumulator.

Vrh

PostPoslato: 03 Feb, 2012 16:26 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Evo vam nekih ponuda pa vi procenite o cemu se radi i da li se isplati. Dajte uz to neki komentar posto ste kompetentniji za pricu o ovome od mene.

http://www.sigmma-yu.com/webasto.php

Vrh

PostPoslato: 03 Feb, 2012 18:16 
Bronzani član
Bronzani član

Pridružio se: 28 Jan, 2010 18:11
Vozim: BMW 520d auto LCI, Mitsu.Pajero Long TDi
Slazem se da je webasto fantasticna stvar, skoro pa bih rekao da je jednako korisna kao klima, a u odredjenim situacijama mozda i neophodna!
Imao sam ga na golf III karavan iz 1999.godine, fabricki.

Vrh

PostPoslato: 03 Feb, 2012 18:29 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pa sada mi se namece pitanje, da li webasto iskljucuje upotrebu grejaca u sedistima? Po nekoj logici grejaci u sedistima sluze da se zagrejes dok ne postignes optimalnu temperaturu u autu. A to potvrdjuje podatak da je preporucljivo da se korise u kratkim vremenskim intervalima.

I jos jedno pitanje. Da li kod webasta, postoji mogucnost hladjenja? Kako sam razumeo iz predhodnih postova, moze. Prosto mi nije jasno zmbog cega ne bi moglo ukoliko webasto koristi energiju iskljuciovo od pogonskog goriva?!

Vrh

PostPoslato: 03 Feb, 2012 19:19 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan, 2009 1:39
Vozim: Nista
Moze i klima da radi. Pisao je prestige kako je dobra stvar u S63 amg.

Vrh

PostPoslato: 03 Feb, 2012 19:44 
Bronzani član
Bronzani član

Pridružio se: 28 Jan, 2010 18:11
Vozim: BMW 520d auto LCI, Mitsu.Pajero Long TDi
Koliko znam Webasto grije, a na nekim autima postoji kombinovani sistem koji osim Webasto grijanja ukljucuje i aktivaciju klime bez rada motora.
Ja sam na golfu imao taj tzv. tecni sistem Webastog koji je funkcionisao tako sto zagrije kompletnu rashladnu tecnost auta a zatim i kabinu. Po meni se time gubi funkcija grijanja sjedista, mada ako su kozna sjedista i u tom slucaju ih nije lose grijati..
On jednostavno radi-huči i grije tecnost i kabinu i povremeno ispusti malo dima ispod auta. Ono sto se sjecam je da je miris tog dima i zvuk tog grijanja bio slican ili isti kao kad ukljucit grijanje vode na masini za pranje auta pod pritiskom.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]