Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - bord kompjuter

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 30 Sep, 2014 11:46

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Sep, 2009 0:04 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jun, 2007 0:30
Vozim: Doblo 1.9jtd, Audi A4 B8
Pa lepo, kad bi ti pokazivao dok se spustas(kad ti pokazuje 0.0l/), npr. 0.7l, onda bi bio realan prosek po bordu, jer jel svakako trosi nesto jer motor radi ne radi na vazduh, a bord ocitava da radi na ''vazduh''. Pa samim tim treba manje da pokaze prosecnu potronju sto mozes proveriti, tako sto resetujes bor, vozis npr. 2 km i pustis gas da se auto sam kotrlja. Da uzmemo da ce prosecna potrosnja posle 2km na otvorenom biti 5l, kad pustis gas(a ostavis auto u brzini) i kotrljas se jedno 200m ona ce spasti na 4.6l npr.

Jel sad jasnije :?: :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Sep, 2009 0:07 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul, 2009 0:05
Vozim: Skoda Fabia
Sve je to lepo druze moj al meni bord uvek ,al uvek pokazuje vise od realne kad vozim po brdovitom terenu,nisam pametan :? bas

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Sep, 2009 0:11 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jun, 2007 0:30
Vozim: Doblo 1.9jtd, Audi A4 B8
Ne znam zasto. Meni je uvek kad pustim gas-ostanem u brzini, prosecnu potrosnju smanivao.
E sad ne secam se koje je odstupanje bilo kod mene, ali u svakom slucaju nekih 2-3dl mi je bor manje pokazivao.

Ma vozi i uzivaj, znas da trosi 5-6l i to je dovoljno. :lol:

Vrh

Tema posta: bord kompjuter
PostPoslato: 08 Sep, 2009 12:31 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep, 2009 20:56
Vozim: Ford Mondeo mk3 tddi 116ks
Najveca je potrosnja pri punom gasu,jedino neznam da li je najmanja kada se pusti gas dok je motor u brzini(kocenje motorom) ili kada je na leru?
Kod benzinaca je najbolje menjati brzine oko najveceg obrtnog momenta
@deda krsta Focus 1.6 benzinac pocinje da se budi tek na 3500 obrtaja,a odlicno vuce tek od 4000 obrtaja ali tada i vise trosi. Najbolje za dugovecnost voziti na nekom srednjem broju obrtaja jer je i davljenje motora na preniskim obrtajima stetno...
Taj motor 1,6 zetec SE je odlican samo ako ne trosi ulje,to moze da mu bude jedina mana

Vrh

Tema posta: Re: bord kompjuter
PostPoslato: 23 Mar, 2010 22:06 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 23 Mar, 2010 18:17
Vozim: renault megane classic 1.9dci 2001 godište
Imam jedno pitanje. Da li je moguće naknadno ugraditi bord komjuter u auto i da li je to komplikovano i skupo. Vozim reno megan kalsik 1.9dci i nemam kompjuter ali bih voleo da ga imam posto volim takve szvarčice i elektroniku.
Pozdrav svima

Vrh

PostPoslato: 23 Mar, 2010 23:12 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Klotaru
Ne može da se ugradi naknadno jer automobil nema na instrument tabli displej preko kojeg bi prikazivao informacije.
To bi iziskivalo promenu instrument table, ubacivanje ručice sa komandom za bord kompjuter, a verovatno i neko reprogramiranje kod ključa kao i dela ECU-a koji je zadužen za rad bord kompjutera.
Teorijski možda i može, ali praktično to košta toliko da se ne isplati. :|

Vrh

PostPoslato: 24 Mar, 2010 22:10 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 23 Mar, 2010 18:17
Vozim: renault megane classic 1.9dci 2001 godište
na instrument tabli imam displej, na ručici za brisače imam dugme za kompjuter samo nema kompjutera, ako se ne varam isti je displej bar u verziji mog megana i za kilometražu i za bord kompjuter. Mislio sam da kmpjuter nabavim na nekom otpadu slupanog megana u totalu kažu da se to tamo može jeftino kupiti. ;(!! ? Ako je ipak prekomplikovano ništa od toga a svima unapred hvala na trudu oko odgovora. Uzgred megan je sa authentique nivoom opreme i uvezen je iz holandije. prešao je do sada 215000 i veoma sam zadovoljan. To mi je treći reno za šest godina. Prvo sam vozio reno megan 1.9 '97 godište običan iz belgije bez ikakve opreme čak bez erbegova potpuno ogoljen i bio veoma zadovoljan. Onda sam kupio posle dve godine lagunu 2.2 dt sa klimom i bio takođe zadovoljan dok me nije gorivo sa OMV unakazilo ali sam to nekako preživeo i vozio je do 2008 kada sam ponovo kupio megan klasik (volim te malo produžene modele a čini mi se da je reno to odradio OK) i od sva tri ovaj mi se nekako čini kao najbolja kupovina do sada.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]