Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - BMW 320d vs Saab 9-3 ttid aero

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 19 Sep, 2014 17:48

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Mar, 2011 2:21 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec, 2010 14:42
Vozim: BMW 320d LCI, VW Golf 4 TDI i samo ponekad Porsche Boxster
Daleko od mudrosera, u pravu si... Ovo ne treba kupiti ukoliko ne planiras da ga vozis 5-6 godina.

Vrh

PostPoslato: 15 Mar, 2011 3:08 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Scuderia je napisao:
Pa nisam hteo mnogo da se ubacujem jer nemam iskustva sa Saabom, ali citajuci tvoj post smatram da za 35k evra ne treba da ga uzmes. Zasto? Pa zato sto jednostavno nema neke hemije izmedju vas, tj. ja je ne vidim, a 35k bas i nije malo para. Eto i sad si sam potvrdio, tako da nisam bas daleko od istine.

Nije to bas 35k, jer svakako za kesh bih dao Boxstera i za 30k... ali opet za te pare ne bih otisao da kupim ovaj Saab (ni za 30k, a ni za 25k ako cemo posteno)...
Obrni-okreni, dodje mu na isto.

Vrh

PostPoslato: 15 Mar, 2011 5:15 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj, 2009 11:57
Vozim: Ford Cmax 1.6 16v
Ovaj auto je perverzija, ali je Saab, i potrebno je da se privikneš vizuelno na njega
Vozio sam 9000, 900 i 9-3, i o Saabu mogu da ti pričam sve najbolje, ali samo sam vozio benzince i turbo benzince

Saab je pravi vozački auto, i pruža mnogo više od onoga kako izgleda i šta piše na papiru

E sad... Dizel, GM... Nije to više 100% Saab, ali svakako moraš na jednu test vo7nju od 100inak km
Moraš da pružiš šansu ovoj ikoni

Vrh

PostPoslato: 15 Mar, 2011 11:30 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb, 2009 20:32
Vozim: Opel Astra F
Pa Tex, ti covece ne zelis ovaj auto ni kao cetvrti u kuci, ne svidja ti se niti ti zaigra cuka od njega, ne volis automatik, ne volis Saab i gotovo. Nema smisla da teras sebe na to. Ajde, sto kazete, da mozes lako da ga udomis, pa da se time otarasis Porschea, ali ovako to nema smisla... :)

Auto ima dosta toga sto ti ne odgovara, ali da si odusevljen Saabom kao 'de si zin'o, onda bi mogao da progutas i automatik, i vencanicu... nego javi ti nama sta je ispalo sa BMWom :thum

Vrh

PostPoslato: 15 Mar, 2011 12:37 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Nov, 2009 21:50
Vozim: Smećaru ;-)
McGruja je napisao:
Ovaj auto je perverzija, ali je Saab, i potrebno je da se privikneš vizuelno na njega
Vozio sam 9000, 900 i 9-3, i o Saabu mogu da ti pričam sve najbolje, ali samo sam vozio benzince i turbo benzince

900 turbo, e tooo je bio SAAB :thum

@Tex
Kao što rekoše drugi, ako nema hemije između tebe i SAAB-a, ili nemaš neku šemu da ga brže prodaš nego Boxtera, onda batali.
Jooj matori u kakvu se užasnu epopeju pretvoriše tvoje nagrade od Mozzatra. :!

Vrh

PostPoslato: 15 Mar, 2011 12:42 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj, 2009 11:57
Vozim: Ford Cmax 1.6 16v
Za mene, postoji jedan jedini - 9000 2.3 turbo

E to je bio poslednji ludački auto kojeg sam posedovao/vozio

Vrh

PostPoslato: 15 Mar, 2011 12:54 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb, 2011 9:50
Vozim: ford mondeo tddi
mogu ti samo reci da je do 00,jeste da nije neka lepota ali si zato zver na putu,ima nesto sto ga uvek istice,masina ipo :thum

Vrh

PostPoslato: 15 Mar, 2011 13:21 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb, 2010 16:38
Vozim: Fiat Marea 1.9 JTD
Nemoj ga uzimati.

Vrh

PostPoslato: 15 Mar, 2011 16:24 
Srebrni član
Srebrni član

Pridružio se: 20 Nov, 2009 16:04
Vozim: audi
Dobar je ovaj Saab, ALI ja smatram da uopste nije auto kakav tebi treba i kakvog ti zelis.
To sam zakljucio samo po tvojim komentarima na racun auta.

Mislim da je je ovaj Saab prilično loš način kojim rešavaš Porschea-tj. sa konja na magarca.

Vrh

PostPoslato: 15 Mar, 2011 17:05 
Banovan korisnik
Banovan korisnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Nov, 2010 23:35
Vozim: Ford Mondeo MK1 2.0 DOHC 16V
Teško da je SAAB magarac u odnosu sa Poršea kojeg ima Tex.

▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀ ПАРТИЗАН ▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒

Vrh

PostPoslato: 15 Mar, 2011 19:43 
Bronzani član
Bronzani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Okt, 2007 13:24
Tex, ti si već verovatno podsvesno prelomio da ne uzmeš tog SAAB-a (tj. zapravo nisi ni hteo da ga kupiš), ali moram da ti kažem da sam danas prošao pored tog "tvog" SAAB-a, a gledao sam ga i na sajmu u Novom Sadu, i mogu ti reći da auto uopšte ne izgleda loše, naprotiv. Video sam danas u saobraćaju i jednog istog takvog, ali belog, i taj mi je takođe baš lepo i moćno izgledao, pogotovo gledajući otpozadi. Da sam ja na tvom mestu, možda bih ga i uzeo. I tvoj Porsche je venčanica, a uz to je i kabriolet, nudi manje prostora, skuplja mu je registracija, veća mu je potrošnja itd, i pitanje je da li ćeš ga ikad moći prodati, i po kojoj ceni. S druge strane, ovaj SAAB je nov, lep, super opremljen, sportski i vozački auto, ali ujedno i porodični. I što bi meni bilo možda i najvažnije - veoma je bezbedan. A i pomalo je ekskluzivan, jer se ne viđa tako često na našim putevima, za razliku od, recimo, BMW trojke. Ako nemaš bolju opciju da zameniš Porschea za BMW-a ili Audija, ili ga prodaš za gotovinu, razmisli još jednom pre nego što odustaneš. I odvoj malo vremena, skokni do Novog Sada i provozaj ga malo, možda ti se i dopadne... Naravno, džaba sve ako ne proradi hemija između tebe i tog auta, onda ništa, razumem i to, apsolutno. U svakom slučaju, ja bih ga bar malo provozao, to bar ništa ne košta...

Vrh

PostPoslato: 15 Mar, 2011 22:41 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Bio sam 60% da ga ne uzmem, 40% da ga uzmem, a sada sam prakticno 90% da ga necu uzeti. Prvo iz prostog razloga sto mi se ne svidja. Uopste, postoje dva pogleda na pricu:
1) odlican auto, krcat opremom, za ok pare, sve ono sto si ti naveo... i nema razloga da ga ne uzmem
2) auto mi se ne svidja ni spolja, ni iznutra i stoga je glupo da ga uzmem

E sad, onaj deo price za Boxstera... Ovaj Saab ce u naredne 2-3 godine da izgubi brutalno na ceni i recimo 2015. ce kostati 10-tak hiljada, a Boxster ce 2015. kostati 20 hiljada. Istina da je upotrebljiviji, ali necu po svaku cenu da idem na to jer moj japanski sudanac sa VW znakom se jos uvek kotrlja.
Ima i deo price za cash, ali je nudio manje nego sto vredi Saab pa cemo tu jos malo da se natezemo. U principu, covek ima para, svidja mu se auto to se vidi, samo da jos utvrdi pazar (mada se on lomi i oko nekog Opel GT-a, ali ako cemo realno taj auto nema nikakve sanse protiv Boxstera ni po jednom aspektu).

Vrh

PostPoslato: 16 Mar, 2011 4:42 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan, 2010 16:48
Vozim: Seat Altea 2.0TDI
Uf uf uf, sto je ruzan unutra ovaj beli,

Volan i koliko vidim dosta detalja iz kabine su isti kao na Insignii :thup!

I ja bih te savetovao da sacekas jos pasce tebi neki OOOO/BMW/Merc ne brini :thum

Vrh

PostPoslato: 16 Mar, 2011 4:45 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Uopste je glupo pomenuti :thup! Porschea i Opela kao konkurente :thup! :thup!

Vrh

PostPoslato: 16 Mar, 2011 13:07 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

marenbg je napisao:
Uf uf uf, sto je ruzan unutra ovaj beli,

Beli je lep za crvenog. :wavecry!

Vrh

PostPoslato: 16 Mar, 2011 17:23 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul, 2009 0:05
Vozim: Skoda Fabia
Ja licno nikad nebi uzeo SAAB pored BMW-a iz mnogo razloga.
Prvo motor 2.0 d (N47) je referenca svim dizelima te klase,nesto najmodernije i najbolje uspelo do sad,ovo kazem sasvim objektivno bez pristrasnosti.Trenutno je taj motor referenca i po kulturi rada,i po performansama i po specificnoj snazi a i po potrosnji u klasi agregata do 2 litre. Jednom recju motor je pun pogodak..
Drugo SAAB jeste vrlo dobar auto,al to nije to sto je nekad bilo.Kvalitet upotrebljenih materijala kao i finalna izrada nisu na nivou BMW-a.O vesanju i ponasanju na putu netreba govoriti da je BMW uvek u vrhu.
Trece postprodaja,kao sto vidis taj stoji tu u salonu neko vreme,a nov je. Iskreno malo ih ima na ulici i trazi specificnu sferu kupaca,samim tim nemirise na nesto dobro,takav auto se il odmah proda il ceka i ceka i nikako da doceka kupca..Isto pad trzisne vrednosti mu je daleko veci nego kod BMW-a.
Cetvrto,redovno kao i vanredno odrzavanje za jedan SAAB takodje nije nesto preterano jeftinije od BMW-a..
Iskreno kod SAAB-a u ovom slucaju je jedina prednost oprema kao i neka vrsta avangarde jer je veoma redak i tesko prolazi nezapazen,al opet po meni isuvise malo da bi se odlucio za njega.
I pored slabije opreme u ovom slucaju bi se odlucio za BMW..

Vrh

PostPoslato: 16 Mar, 2011 17:34 
Bronzani član
Bronzani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Okt, 2007 13:24
Sve to stoji, ali ste prevideli činjenicu da ovde ne postoji dilema "BMW ili SAAB", nego samo "SAAB ili ništa". Za sada je SAAB 9-3 jedina ponuda za Porsche. Kad bi Tex-u neko ponudio novog BMW-a, ne bismo mi sad ovde piskarali o tome, nego bismo čitali review njegove nove trojke... :wink: Tako da je sad pitanje da li uzeti SAAB-a ili čekati neku bolju ponudu (ili još bolje, keš)...

Vrh

PostPoslato: 16 Mar, 2011 21:26 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Good news! Bio sam danas opet da bacim oko na Saab i bio sam do Radulovica da pogledam "tricu" detaljnije. Prvo, da razresimo dilemu oko novca, imam jednog koji obigrava oko Caymana, spustio sam mu na 35k eur ali on bi da se jos cenka i daje 33k, sto nece dobiti iz principa, jer ocigledno da me je potcenio, a kada neko nekog potceni to nije dobro za posao, sto bi on morao i da zna jer je stariji covek koji hoce da kupi auto sinu, biznismen, prebogat, vlasnik fabrike i kojecega. Dajem mu auto od 57k za 35k i nije mu dosta jeftino. A zasto ce mu se obiti o glavu? Zato sto postoji decko koji vidim da zaista ZELI da kupi Caymana, ali nema toliko cash-a na gomili. Zvao me je danas predvece, manje-vise smo se dogovorili da nagrebe jos malo do 30k eur, a da ga za jos 5k sacekam par meseci sto mi nece biti problem. (ovde mi samo treba dobar ugovor, ali decko je toliko fer da ne sumnjam da ce ispostovati). Zaista navijam za njega, najiskrenije, bez obzira sto cu ga cekati za ostatak. Skroz je fer, vec nedelju dana smo u kontaktu jer je probao prvo da sredi lizing pa nije uspeo jer sam ja fizicko lice, onda je nasao u Weltautu shemu da mu oni odrade preko veze to, ali su mu trazili 5.000 eur za proviziju :! , pa je na kraju pokusao sa kreditom ali je tu uslov da Caymana kasko osigura na svih 100% (sto je oko 5k eur godisnje, umesto nekih 3k da je na 80% osiguran) , normalno se prica sa covekom i nije dzukac kao vecina koja trguje na ovaj ili onaj nacin pa hoce jeftino jos jeftinije, ako moze dzabe najbolje bi bilo...
Dakle, para ce biti. ;)!

E sad, za utiske iz salona...
Slazem se sa Draminijem!
Danas sam bio do Radulovica u NS i pogledao tamo izlozenu 3-jku, jeste da je ovo 316d , ali po gabaritima, sedistu, prostoru unutra, to je to. U motor 320d ne sumnjam tako da nema tu sta ni da gledam ni probam.
Prvo, u BMWu ima mnogo vise mesta na zadnjoj klupi. MNOGO! Kod Saab-a kad pomerim prednje sediste nazad onoliko koliko mi odgovara, za ovog iza ne ostane ni 10cm bukvalno. Kod BMWa ostane barem 30-40cm, neverovatno! Gepek je veci kod Saaba ali nista tragicno vece i to mi nije ni blizu prioriteta. Da mi je gepek najbitniji kupio bih Daciu Logan koja ima 510 lit :)
Volan je cista perverzija kod BMWa, mali, kozni, izmisljen za voznju. Ljubav na prvi pogled bukvalno. Takodje i polozaj vozaca, kao i sedista. Menjac je zlo kako je precizan. Auto nije upaljen, a on samo klik-klik-klik, upada tacno gde treba, ima kratak hod, sjajan.

Kod Saab-a mi je volan najveca zamerka. Ogroman je. Bas ogroman. Ne znam dal' je neko od vas sedeo u ovom Saabu, ali volan je jos veci nego sto izgleda na slikama. Kad sednem moram da raskrecim noge koliki je. Bukvalno je nemoguce staviti noge izmedju sedista i volana koliki je, moras raskrecen sedeti.
Jedina prednost Saaba su zaista predrkana oprema koju ima, kao i to sto se ne krade. Stavis alarm zbog ovih sitnih obijaca i zavrsio si sa zastitom, dok kod Bimmera mora da se misli na zastitu jer je primamljiviji za kradju.
Inace, bio je pored i neki X1, pa sam seo i u njega. Isto mi se svidja, klasican BMW po enterijeru, malo vislji polozaj kada se sedi, ima malo visi klirens i xdrive sto su mu prednosti. Mana je sto se nekako lepse osecam dok sedim za volanom trojke, kao i sto X1 verovali ili ne ima mnogo manji gepek od 3-jke. Bas, bas manji...
Taj klirens je dobra stvar ali nije neophodna, xdrive bih voleo da imam, ali X1 nije na akciji tako da mu je cena regularna oko 34k eur u regularnoj opremi, dok je ova 3-jka ipak 30k u M opremi. Bitna razlika.
Videcemo, blizu sam da prodam Caymana, pa onda pravac da uplatim BMW 320d. Jedini problem moze biti cekanje jer zavisno od njihove porudzbine moze da se ceka i do 2-3 meseca sto je meni u ovoj situaciji neprihvatljivo. Mada, imaju oni neke vec porucene, a ja ne bih menjao nista u tom akcijskom paketu tako da je moguce da je to mnogo krace, mozda 2-3 nedelje cekanja sto je ok.

Bilo kako bilo, ovaj Saab otpada. Nema kompromisa! :non

Poslednji put menjao Tex dana 16 Mar, 2011 21:33, izmenjena samo jedanput

Vrh

PostPoslato: 16 Mar, 2011 21:31 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb, 2010 16:38
Vozim: Fiat Marea 1.9 JTD
I ja navijam za tog momka, a i za tebe i BMW :thdwn!

Vrh

PostPoslato: 16 Mar, 2011 21:52 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Nov, 2009 21:50
Vozim: Smećaru ;-)
Svi navijamo !!! :thdwn!

Vrh

PostPoslato: 16 Mar, 2011 22:01 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt, 2010 16:14
Vozim: 190hp
Zaista tezak izbor, ali mislim da si se za bolji auto odlucio. Mene bi licno mamio ovaj 4ws (upravljanje na 4 tocka). Taj volvo ide kao na sinama. I josh ima 2 turbine. Ali BMW je zadnji pogon, nema dalje :thdwn!

Vrh

PostPoslato: 16 Mar, 2011 22:18 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Kako bre Saab toliko manji os 3ke :shock: Nemam taj osecaj na ulici... Ma kad si necim toliko odusevljen kao ti BMWom, a mozes da ga priustis u nekoj kombinaciji, steta bi bila propustiti to. Batali to sto je Saab perverzija, nije to -to.

Sta ima da navijam za decka, dobio je Porschea za 60% cene :hah Navijam da tebe vidimo u BMWu u najskorije vreme :appl (i za Partizan! :dev )

Srecno! :thum

Vrh

PostPoslato: 16 Mar, 2011 22:20 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

bojan_t je napisao:
Kako bre Saab toliko manji os 3ke :shock: Nemam taj osecaj na ulici... Ma kad si necim toliko odusevljen kao ti BMWom, a mozes da ga priustis u nekoj kombinaciji, steta bi bila propustiti to. Batali to sto je Saab perverzija, nije to -to.

Nije Saab manji spolja, ali unutra ima manje mesta za noge, kako napred, tako i nazad. Doduse, gepek ima veci, verovatno upravo na ustrb prostora za noge na zadnjoj klupi. Bas je ogroman gepek, dubok...

Vrh

PostPoslato: 16 Mar, 2011 23:54 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Prikljucujem se ovoj navijackoj grupi. :thum

Vrh

PostPoslato: 17 Mar, 2011 0:43 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

@Tex
Aha, znaci malo su ustinuli zbog gepeka, bas me je iznenadilo ovo sto si rekao za prostor pozadi :thum

@marenbg
:appl Ajmo svi, zajedno... :lol:

Vrh

PostPoslato: 17 Mar, 2011 2:09 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Sto se tice prostora u Saab 9-3 , idi u salon, pogledaj, sedi, uverices se i sam, ako imas vremena za takve podvige... :) Velik auto, a lose iskoriscen prostor.

S druge strane, ocekivao sam slicno i od BMW-a, jer drugar ima 318i E46 (sa njom smo isli do NS) i posto sam je vozio jedno vreme dok se on igrao sa dijagnostikom za plin na laptopu, mogu da primetim recimo za E46 da je dosta skucen u odnosu na E90 po pitanju prostora kako napred tako i nazad. Kod E90 podesim sediste vozaca onako kako mi odgovara i ovome sto sedne iza mene ima dovoljno mesta da "moze fudbal da igra", dok kod E46 pomerim sediste skroz nazad do maksimuma i nije mi dovoljno udaljeno od volana i papucica, tj na Golfu mogu vise da se udaljim i da mi budu ispruzene noge dok vozim. Pride, na E46 udaljim sediste do max, nije mi dovoljno, a ovaj iza mene nema mesta kao sto ima kod E90. Gepek je uprkos tome veci kod E90 jer ima 460 lit, dok je kod E46 ja mislim 440 lit.
Veliki napredak su napravili sa E46 na E90, a cak je i E46 zaista odlican auto! Mozes misliti koliko me je onda odusevio E90... :lov

Vrh

PostPoslato: 17 Mar, 2011 2:13 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan, 2009 1:39
Vozim: Nista
U svemu su napravili pomak sem u dizajnu, tu su otisli dosta koraka u nazad. Mada da se i E90 ulepsati.

Vrh

PostPoslato: 17 Mar, 2011 2:36 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

http://1013mm.com/blog/2010/09/john-zhangs-335i-sedan/

I sta si resio za boju?

Vrh

PostPoslato: 17 Mar, 2011 2:40 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Shvatio sam pouku linka :)

Inace, dobra mi je i jedna i druga kombinacija, tj vise volim crnu, ali takodje vise volim i crn enterijer, a ne krem :thup! , tako da cu gotovo izvesno uzeti onaj koji bude mogao da stigne pre tj koji se manje ceka.
Ako budem mogao da biram, uhhh... verovatno crna! :XXX

Vrh

PostPoslato: 17 Mar, 2011 2:43 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

:lol: A nisam hteo da uticem na izbor :whistle! Salim se, ne bi isao na crnog ako nije koza u njemu, ako je platno, lepse kad je tamnije.

Sad gledam neke fotke i bela mu dobro stoji :thum

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]