Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - Sudar, naplata stete...

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 01 Okt, 2014 1:55

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Okt, 2008 14:49 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun, 2008 7:23
Vozim: Hyundai I30
Krenemo drugar i ja pre nekoliko dana nesto da zavrsimo, lep suncan dan greh bi bio provesti ga u kuci (to sam mislio tog popodneva kad sam krenuo, ubrzo sam kukao sto izadjoh iz kuce) guzva kroz grad kao po obicaju nista nas to nije uzbudjivalo, na to smo vec naviknuti... Kad sta se desava ispred nas naglo kocenje, taman sto smo krenuli sa semafora, nista naglo kocimo i stajemo drugar samo sto je izustio \"dobro je\" kad stravican udarac od pozadi, odjednom ispred mene plafon pucaju er begovi sve u delicu sekunde psovke mene i druga dok \"letimo\" po automobilu, sreca pa smo bili vezani... Onako iznerviran u trenutku hocu odma da izletim iz auta, hvatam se za kvaku al bez uspeha, vrata nece ni da maknu, prozor je zbog vrucine bio otvoren nije bilo potrebe za klimom i ja kroz njega iskacem iz auta kad imam sta da vidim gepek auta skroz sabijen od udarca pozadi ja sam udario coveka napred a on drugog pozadi pa taj covek jos jednog ispred sebe. U neverici se hvatam za glavu i dalje ne verujuci sta napravi covek. Njegov auto je sluzbeni i bio je pun robe pa navodno nije mogao da zakoci, mada po mom misljenju kako je udario u mene taj kocnicu pipnuo nije. Dosla policija napravila zapisnik mi po nekoliko puta ispricali sta je bilo, auto sam odslepao kod drugara u dvoriste sad cekam zapisnik pa da vidim sta cu dalje.

Posto mi je ovo prvo u najmanju ruku neprijatno iskustvo sta ja treba dalje da radim ako se ispostavi da je on kriv (sto ne bi trebalo da dovodimo u pitanje, al ipak je to nasa lepa drzavica) kad uzmem zapisnik kakva je dalja procedura za naplatu stete, idem valjda u njegovo osiguranje pa mi oni procenjuju stetu ili kako vec?
Drugari pomazite, svaki savet je dobro dosao... Kako ovo da resim?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt, 2008 15:24 
Bronzani član
Bronzani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec, 2007 11:09
Vozim: Fiat Punto mk2b 1.3 MultiJet
Ako znaš koje je njegovo osiguranje možeš i odmah da ih kontaktiraš da se dogovorite oko njihovog uviđaja (procene). Dobićeš od njih šta treba da dostaviš od dokumentacije i kad stigne zapisnik sve im to odneseš. Onda obaviš opravku (ako je uopšte moguća - najbolje u ovlašćenom servisu za reno). Servis ti izda račun koji odneseš u njegovo osiguranje. Osiguranje ti izda garantno pismo koje odneseš u servis i odvezeš auto...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt, 2008 15:31 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Hvala Togo
Ne znam koje je njegovo osiguranje, moracu da sacekam zapisnik :(

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt, 2008 15:33 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Ono sto me jos interesuje da li ja mogu da izaberem servis u kome ce se raditi opravka ako je moguce uopste popravljati ili oni kazu de da teram auto, voleo bi naravno ja da izaberem da ne posalju kod nekih levih...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt, 2008 15:38 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Klotaru
Žao mi je zbog toga, napatićeš se veruj mi.
Drugaru se to isto desilo i od momenta udarca do dana preuzimanja kola iz servisa prošlo je ravno 40 dana.
Olakšavajuća okolnost je bila što mom drugaru nisu izleteli vazušni jastuci, njega je od nazad udario Jugo mnogo manjom brzinom.
Očekujem da ćeš se patiti minimum dva meseca dok sve vratiš kako je bilo.
Što se cene tiče, biće skupo, JAKO skupo, to budi ubeđen.
Togo ti je opisao pairologiju, kreni što pre, da te ne uhvati zima i sneg i želim ti da to što pre središ.
Što se tiče krivice, UVEK je kriv onaj koji udari od nazad, osim u slučaju da tebi nisu radile štopaljke, a pošto su ti uredno radile, kriv je onaj što te udario jer nije držao odstojanje.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt, 2008 15:44 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb, 2008 15:03
Vozim: Fiat Punto MY94 1.7td 51kw 0-100kmh 17.4sec maxspeed 152kmh
Bila je tema cega se plasite u saobracaju.

Ja sam hteo ovo da napisem. Dobro je sto se niste povredili.

A sto se tice da li ce biti skupo..siguran sam da ce biti jakooo skupo.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt, 2008 16:04 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Bice jako skupo, tu nema dileme, samo da se dokopam zapisnika da krenem to da resavam... Ne znam kakva je procedura ako je recimo totalna steta? Mozda se njima vise isplati da mi daju neku katalosku vrednost vozila nego da placaju popravku svega ovoga?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt, 2008 16:19 
Bronzani član
Bronzani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec, 2007 11:09
Vozim: Fiat Punto mk2b 1.3 MultiJet
To osiguranje proceni... Ne znam kako je sa polovnjacima jer nisam imao iskustva (na sreću). Kod mene je bilo samo naslanjanje na parkingu. Sve sam završio u Delti i sve je pokrilo osiguranje. U suštini sam biraš servis...

Koleginica moje supruge je slupala nov službeni C3 (udarila u kamion). C3 je bio kasko osiguran kod Triglava. Procena štete je iznela oko 18.000 evra, tako da su dobili potpuno nov C3. I još su olupinu prodali za nekih 3-4.000 evra (verovatno nekom Šapčaninu)...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt, 2008 16:27 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Mar, 2008 11:41
Vozim: 2011 Škoda Fabia Monte Carlo 1.2TSI 77kw crvena + crni detalji... Prva na Balkanu!!!!!
Cekaj, cekaj . . .
Citroen C3, a procenjena steta 18.000 ojra ?? :shock:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt, 2008 16:33 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Nov, 2007 17:40
Vozim: Ford Fusion 1.4 TDCI
Pre 15-ak godina imao sam sudar i moj tadašnji golf 1 je pretrpeo totalnu štetu- bile su to lude devedesete i dobio sam od osiguranja oko 2500 maraka, a olupinu prodao za 600 maraka. Tada je taj golf 1 vredeo oko 2000 maraka, tako da sam, nehotice, i zaradio . Ovo pišem jer je, možda, i najbolja varijanta da , ako je moguće, ostvariš naplatu totalne štete jer se ja lično užasavam cena, komplikacija i izgubljenih živaca kod ovlašćenih autolimara.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt, 2008 18:12 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun, 2008 15:07
iskustvo je bilo u najmanju ruku stravicno. sreca pa su nam pojasevi i air bagovi spasili zivot.
ja sam srecom bar uspeo da izadjem otvaranjem vrata.

al kad sam video stanje auta, i jos 6 izudaranih automobila nije mi bilo dobro :|

ono sto mene najvise zanima je da li (po zvanicnim \"pravilima\" ne u praksi) osiguravajuce drustvo daje totalnu stetu samo kada jednostavno ne moze da se popravi auto ili ako je cena popravke veca od vrednosti novog (ili kataloske vrednosti polovnog) automobila ?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt, 2008 20:39 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

@ irreal i ragnotti

ček malo, pa to ste vas dvojica bili zajedno u kolima :shock: :?:

Što se tiče totalke, ona se procenjuje kada ne može da se popravi ili kada vrednost štete prevazilazi vrednost vozila.
Kada se moj drugar slupao sa mojim Golfom III dobio je totalku, ali su mu ponudili 2500 evra, a on je auto meni platio 6000 evra.
Onda se on bunio, pa su se natezali, pa je poslao advokatsku opomenu i onda su mu oni isplatili tih 2500 evra + naknadu za traume, duševnu bol, i šta ti ja znam pa je na kraju izvukao 4500 evra od osiguranja i olupinu je prodao za 2000 evra pa se može reći da je i on zaradio 500 evra na kraju.
Tip koji je kupio olupinu je sredio za smešne pare i vozi tog Golfa još uvek. :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt, 2008 21:02 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

jeste frodo, nas dvojica smo bili zajedno.

u principu ragnotti kad bi uzeo 5500 ukupno, odnosno bar 4500 za \"totalku\" pa da prodajemo sta je ostalo od auta, mislim da bi to bilo ok.

nisam neki fan sredjivanja unistenih kola, nikad to ne moze da bude kao sto je bilo.

Ovako ili onako mora da se zavrsi sa sredjenim kolima ili drugim takvim automobilom u istom ili boljem stanju, jedini je problem sto su sve sanse da cemo se nacekati dobro.

imamo i papire od doktora, bili smo u urgentnom isti dan, tako da cemo i na to da vidimo da se uzme koji dinar. (naravno, ogroman dusevni bol, pretrpljeni stres i sve sto ide uz to)

inace, prijavili se mi kod policajaca koji vrse uvidjaj da hocemo lekarski pregled (oni nas pitali da li zelimo)
i mi cekali i cekali, i na kraju nam kaze \"pa idite u urgentni sami\" :|

EDIT
eh da, setih se da dodam jos nesto, Frodo, ne samo da su radile stopaljke nego je i on kada je davao izjavu zvanicno rekao \"video sam da se pale stopaljke ali nije bilo vremena da reagujem\"

sobzirom da je i on potvrdio stopaljke, verujem da ce on biti kriv zbog vece brzine nego sto su uslovi puta dozvoljavali i ne drzanja propisnog rastojanja ?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt, 2008 14:39 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt, 2007 11:30
Žao mi je auta, ali je bitno da ste vas dvojica živi i zdravi!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt, 2008 14:42 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

VDN je napisao:
Žao mi je auta, ali je bitno da ste vas dvojica živi i zdravi!

Upravo tako ljudski zivot je nezamenjiv ma kolika bila materijalna steta, ali ipak moramo gledati kako da naplatimo ono sto nam je unisteno...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt, 2008 14:43 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt, 2007 11:30
Naravno...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt, 2008 15:01 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Citiraj:
sobzirom da je i on potvrdio stopaljke, verujem da ce on biti kriv zbog vece brzine nego sto su uslovi puta dozvoljavali i ne drzanja propisnog rastojanja ?

Ma da, on je kriv bez pogovora, sa te strane nećeš imati problema da moraš da dokazuješ njegovu krivicu, u pandurskom zapisniku će stajati da je on kriv i da se predlaže nadležnom organu za prekršaje da protiv njega pokrene prekršajni postupak.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt, 2008 15:13 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Samo da ja dodjem do zapisnika da je on kriv, tu cu saznati koje je njegovo osiguranje pa onda ide procena stete pa ako je moguca popravka ili isplata totalne stete... To je sve proces koji ce da traje i traje, al nadamo se da ce biti happy end...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 12 Okt, 2008 17:38 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jun, 2007 0:30
Vozim: Doblo 1.9jtd, Audi A4 B8
Dobro je da ste vi ostali nepovredjeni.

Mozda imas samo jedan problem, mislim da osiguranje tebi nece isplatiti stetu koju si prouzrokovao sebi udarcem o drugo vozilo, jer si ''trebao da drzis propisno odstojanje''- e sad koje je to odstojanje ne navodi se ali je ''propisno''. Po meni velika glupost, ali jbg-a.
Proveri ovo jer cini mi se da sam cuo da se u lancanim sudarima se pokriva streta ''zadnjeg dela''. Taj auto od nazad te je udario ali ti je ostetio zadnji deo(pa ti njegovo osiguranje pokriva tu stetu) a ti si udario auto ispred prednjim delom pa si kriv(opet glupo odstojanje koje moze biti i 20m ali kao nije bezbedno a ako se postuje kako onda voziti po gradu).
Ponavjam ponovo, nisam siguran u ovo sto sam napisao, ali proveri na vreme.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 12 Okt, 2008 18:02 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

On je udario auto ispred sebe samo zato što je sam bio udaren od nazad.
To je posledica udarca od nazad i krivica onog koji ga je udario tako da tu nema brige.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 12 Okt, 2008 21:50 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Cuo sam i ja za ovo sto subic kaze da se odgovara za auto ispred mada to je obicno kad neko zakoci pa jedan iza ne stigne da zakoci pa ga udari od pozadi pa isto jos jedan itd. a kod nas je situacija drugacija jer smo svi stajali pa je on udario u mene ja ovog ispred i tako nas nekoliko... Mada nista nije nemoguce, videcemo sta ce pisati u zapisniku...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 12 Okt, 2008 23:01 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

To je glupo.
Šta na primer da ti stojiš na semaforu na crveno i pešaci prelaze.
Od nazad se sa 60 km/h u tebe zabije neki idiot i tako te udari da oduva tvoj auto na pešake i tako tvoj auto ubije nekoga.
KO je kriv :?:
Kriv je onaj što te je udario, jer si ti uredno stajao na semaforu.
Tako ste i vi zakočili na vreme i niste udarili auto ispred sebe, nego ste naleteli na njega tek kada ste dobili udarac od nazad koji je od sve siline pomerio vaš auto napred.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Okt, 2008 0:09 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

naravno da je to tacno, u principu se samo komentarise kakve su nebuloze moguce u ovoj drzavi, ali ne verujem bas da ce nesto tako ispasti.

mislim, on je nas nabio na jos 3 automobila ispred, njihova duzina je barem 12 metara, minimum (bili su novi, dugacki automobili i jedna \"florida\")

znaci mi da bi drzali propisno odstojanje treba da stanemo 12 metara iza nekoga ko stoji na semaforu recimo ?

nema od toga nista.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Okt, 2008 17:00 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg, 2008 22:11
Kod sudara vozila koji stoje u koloni kriv je onaj koji je izazvao udes, odnosno taj zadnji što je udario vozilo ispred sebe, a ono po zakonu inercije udarilo vozilo ispred sebe, pa slijedeće sve dok je bilo vozila ili sile.
Osiguranje je obavezno da namiri štetu svim vozilima za koje je kriv njihov osiguranik, tako da ništa ne brinete bez obzira da li je to prednja ili zadnja strana.
Pa da se plaća samo zadnja strana, šta mislite kako bi se rješile nezgode na auto-putevima gdje se sudari po 50,100 vozila! :?:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Okt, 2008 20:33 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Jasno k'o dan...

Ono sto nevalja sto je danas trebao da bude gotov zapisnik, odem tamo kad jos uvek nije gotov bice za nekoliko dana, ono cega sam se najvise plasio je pocelo odma a to je odugovlacenje... al sta da se radi resice se i to nekako nadam se...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Okt, 2008 21:00 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg, 2008 22:11
Neka te to ne brine jer ovo je Balkan i naša brza administracija, uglavnom kad budeš podizao odnosno potpisivao zapisnik pažljivo pročitaj i ako se slažeš sa svim što piše potpiši ga i preuzmi,a ako ima nešto pogrešno napisano žali se komandiru!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Okt, 2008 22:46 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Ok, hvala jos jednom...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 20 Okt, 2008 23:34 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Evo novosti za \"moj slucaj\" uzeo sam zapisnik, nisam kriv okrivljen je ovaj sto me je udario, kontaktirao sam njegovo osiguranje i dogovorio se za koji dan da oni izadju na teren da procene stetu...
Ono sto me sad brine je kako sam cuo da osiguranje u slucaju totalne stete isplacuje neku katalosku vrednost vozila koja je dosta manja od da kazem \"realne\" npr. ako sam ja moj auto platio 5000e a on se na trzistu recimo krece 4500-5500, a osiguranje kaze vas auto vredi 3500 po toj kataloskoj vrednosti, mislim da se za svaku godinu starosti odbija po 10% od vrednosti vozila... Da li neko zna nesto na ovu temu?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 21 Okt, 2008 7:47 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

U slučaju totalke se isplaćuje kataloška vrednost.
To je ono na šta ti nikako ne treba da pristaneš i kada ti pošalju vansudsko poravnanje, ti ga odbiješ i zahtevaš još novca jer tvoj auto realno više vredi.
Onda oni kažu kako ne mogu da ti isplate više jer tako kaže katalog i onda ti ponude naknadu za stres, duševnu bol, patnju za izgubljenim limenim ljubimcem i tako to i ti onda to prihvatiš i izvučeš ono koliko auto vredi, možda čak i nešto više i to je to.
Zvuči kao da se cenjkaš na pijaci, ali tako mora, to je naš sistem :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 21 Okt, 2008 17:18 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Ok frodo hvala,
da rezimiram samo znaci ako mi oni nakon procene ponude neku neadekvatnu sumu nista ne potpisujem, kad posalju vansudsko poravnanje i to odbijam uz obrazlozenje da auto vredi vise + naknada za pretrpljeni strah, bol, tugu za ljubimcem ne bi li nekako izvukao svotu pribliznu onoliko koliko sam ga platio...

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]