Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - Saobraćajne nezgode

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 22 Sep, 2014 14:10

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5422 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 181  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Sep, 2010 16:36 
Zlatni član
Zlatni član

Pridružio se: 03 Jun, 2010 14:06
O tome da covek sa otkinutom nogom moze da prezivi, ako krenemo o tome oticicemo predaleko, zato necu dalje da komentarisem :wink:

Vrh

PostPoslato: 04 Sep, 2010 17:24 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb, 2010 16:38
Vozim: Fiat Marea 1.9 JTD
Tvoja volja. Nisam doktor, ali sam viđao takve stvari.

Vrh

PostPoslato: 04 Sep, 2010 19:32 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jan, 2009 20:41
Vozim: trenutno ništa
grujicd je napisao:
U svakom slučaju, i da su prišli, i da je bio živ, ako se iole sumnja u povredu kičme ili vrata ne smeju da ga diraju dok ne dođe hitna.

U ovakvim situacijama se podrazumeva da je došlo do povrede vrata. Čim je čovek u nesvesti podrazumeva se da ima povredu vrata i prvo se tome pristupa. Vrat se obezbeđuje kolirom (a može i parčetom kartona), a zatim se proveravaju srčana frekvencija (da li je ima) i disanje. Ukoliko umeš da pružiš prvu pomoć ne vidim zašto ne bi prišao čoveku. Naravno ako ne umeš, samo ćeš napraviti još veću glupost (ako je to uopšte moguće). Ali kao što kaže sszoy treba imati stomak za tako nešto.

Vrh

PostPoslato: 04 Sep, 2010 20:25 
Zlatni član
Zlatni član

Dodao bih jos jedan problem (ipak je u okviru teme) u slucaju da se povredjeni moraju pomeriti ako auto npr gori i slicno. Za to je potrebno nekoliko (optimum 4) trezvenih ljudi, a to nije lako da se nadje na jednom mestu. Kad je prva pomoc u pitanju teorija je jedno, praksa ume da bude drugacija. Npr. kod povrede karotidne arterije, postoji u knjigama opis kako i gde se vrsi kompresija, u praksi bez hitne hirurske intervencije su male sanse... Inace, kod nas se recimo insistira na kompletu prve pomoci, u drugim zemljama se obeshrabruje prva pomoc sem ako nije strucna.

Vrh

PostPoslato: 04 Sep, 2010 20:40 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov, 2007 12:23
Vozim: Honda Jazz 1.4 2007 / CR-V 2.0 2012
sszoy je napisao:
Inace, kod nas se recimo insistira na kompletu prve pomoci, u drugim zemljama se obeshrabruje prva pomoc sem ako nije strucna.

Mislim da su i u ovom slučaju druge zemlje pametnije od nas. Čak je bila vest da će obavezan deo kompleta prve pomoći biti i toplotno ćebe. Alo? Mislim da bar pola tog paketa ne znam za šta bi upotrebio, i ne mislim da sam izuzetak. Mislim da bi se usudio da pomognem samo ako su neka krvarenja, a povređeni može da stoji i hoda. Ako leži nepokretan u kolima, stvarno ne verujem da bi se usudio da bilo šta uradim.

Vrh

PostPoslato: 04 Sep, 2010 20:45 
Zlatni član
Zlatni član

Cebe ces jos i najlakse upotrebiti, neko upao u vodu, smrzava se pa mu das da se uvije.
A po meni je bitnije da se hitne sluzbe unaprede, da budu veoma efikasne. Jel se secate kada je u Cikagu jedno dete naseg porekla zbog vetra sa sve kolicima zavrsilo u jezeru? U roku od par min su se stvorile citave brigade vatrogasaca, zavalili ceo kraj i helikopter je stigao. Imajuci u vidu opermu i infrastrukturu, kod nas bi za sve to trebalo min 40min a helikoptera ne bi bilo :baby!

Vrh

PostPoslato: 04 Sep, 2010 21:06 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb, 2008 14:08
Vozim: Seat Leon 1.9 TDI + tuning box(135hp)
Sta je problem sa cebetom? Vidim i na B92 ljudi se nesto bune zato cebe a ne znaju ni kako izgleda :roll:
To cebe je kada je spakovano manje od pakovanja vlaznih maramica, a naziv cebe je dao verovatno neki strucnjak. To je obicno parce termoizolacione folije koje sprecava gubitak toplote.

Vrh

PostPoslato: 04 Sep, 2010 22:00 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg, 2007 22:39
Slika

Vrh

PostPoslato: 05 Sep, 2010 12:04 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb, 2010 16:38
Vozim: Fiat Marea 1.9 JTD
sszoy je napisao:
O tome da covek sa otkinutom nogom moze da prezivi, ako krenemo o tome oticicemo predaleko, zato necu dalje da komentarisem :wink:

http://www.kurir-info.rs/planeta/aligat ... -47128.php

Doduše, nisam imao ovakve primere na umu :cry2! Šala mala, mada ovom jadniku sigurno nije bilo do šale.

Vrh

PostPoslato: 07 Sep, 2010 21:23 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr, 2009 15:59
Vozim: Audi A6 C6 Restyling; VW Passat B5
PRIVEDEN BIVŠI PREDSEDNIK CRNE GORE
Momir Bulatović pijan izazvao saobraćajni udes FOTO

V. M. | 07. 09. 2010. - 16:13h 16:18h | Foto: M. Perić | Komentara: 168
Momir Bulatović, bivši predsednik Crne Gore i premijer SR Jugoslavije u vidno pijanom stanju priveden je u policijsku stanicu nakon što je odbio alkotest posle saobraćajne nezgode koju je oko ponoći izazvao u Bulevaru Mihaila Pupina, u smeru ka Brankovom mostu kod TC „Ušće“.

Dva puta udario otpozadi taksi vozilo: Momir Bulatović
Momir Bulatović crnom „džetom“ udario je dva puta otpozadi u sivi „mercedes“ kojim je upravljao taksista Ratko Peić (35) iz udruženja „Maksis taksi“ pre nego što se zaustavio.

- Sve vreme sam išao ispred njega u žutoj traci. Prvo me udario na raskrsnici, kod semafora, a posle kod autobuske stanice. Kad sam izašao iz kola i pokušao da ga zaustavim umalo me nije pregazio. Onda sam otvorio vrata njegovog automobila i izvadio mu ključeve iz brave. Nije mogao da stoji na nogama koliko je bio pijan – priča taksista Peić.

Nakon što je Momir Bulatović odbio da se nagodi i plati taksisti troškove popravke zadnjeg branika pozvali su policiju.

- Odeš u kafanu, napiješ se, a onda te policija uhapsi zato što si pio – uz osmeh kratko je prokomentarisao Momir Bulatović, kojeg je policija privela nakon što je odbio alkotest.

No comment! :roll:

Vrh

PostPoslato: 07 Sep, 2010 21:29 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Klotaru
MARKO-VW je napisao:
- Odeš u kafanu, napiješ se, a onda te policija uhapsi zato što si pio – uz osmeh kratko je prokomentarisao Momir Bulatović, kojeg je policija privela nakon što je odbio alkotest.

Puk'o čovek :thup!

Vrh

PostPoslato: 07 Sep, 2010 21:34 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan, 2009 1:39
Vozim: Nista
Debil :thup!

Vrh

PostPoslato: 07 Sep, 2010 21:34 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Ali skroz . . .

Vrh

PostPoslato: 07 Sep, 2010 22:05 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb, 2009 20:32
Vozim: Opel Astra F
Ovaj van sebe... :roll:

Off:
nego moram da priznam da me je iznenadio auto - JETTA?? Momire, misio sam da znas ti i bolje :cigar!

Vrh

PostPoslato: 07 Sep, 2010 22:15 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

U Blicu su i slike odmah posle sudara. Tragikomično...

Vrh

PostPoslato: 07 Sep, 2010 22:41 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Nov, 2009 21:50
Vozim: Smećaru ;-)
Kretenčina :thup!

Vrh

PostPoslato: 08 Sep, 2010 0:05 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jan, 2010 18:50
Vozim: Škoda Fabia 1.4 16v Sport (2010)
I to je nekada bio predsednik... Kakav indijanac, nemam reči! :thup!

Vrh

PostPoslato: 08 Sep, 2010 0:32 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Ovo je Srbija šta očekujete :thup!
Hahaha zamišljam Tadića kako za 10-15 godina pravi sudar :hah

Vrh

PostPoslato: 08 Sep, 2010 0:47 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jan, 2010 18:50
Vozim: Škoda Fabia 1.4 16v Sport (2010)
Ili recimo Koštunicu... "Niiisu me obaveeestili da je... hik! ... dooozvoljena brzina u graaadu 50km/h..." :hah

Vrh

PostPoslato: 22 Sep, 2010 0:09 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Večeras je oko pola 8 bila neka žešća saobraćajka u tunelu koji vodi na Mišeluku. Ja sam video hitnu pomoć kako ide iz pravca Kamenice ka gradu, nekoliko ekipa policije koje idu ka tunelu i zastoj na ulazu u tunel. Posle su zaustavili saobraćaj tako da uopšte nije moglo da se ide na most. Drug mi je posle rekao da je valjda neki Yugo razvaljen ili tako nešto...

Vrh

PostPoslato: 22 Sep, 2010 0:28 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun, 2008 1:23
Vozim: Audi A4 S-Line (B8), Harley Davidson 1200 Custom Sportster, Sea Doo GTX 215 Supercharged Limited
Bas oko 8h razgovaram sa jednim prijateljem telefonom a on se u to vreme vozio po bulevaru i cujem kako ga preticu vozila sa sirenama i on mi kaze kako se sigurno nesilo neko cudo posto ga je odjednom preteklo 5-6 vozila sa rotacijom.

Vrh

PostPoslato: 22 Sep, 2010 0:31 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jun, 2007 0:30
Vozim: Doblo 1.9jtd, Audi A4 B8
Nije ni cudo, kad sa svakakvim smecarama prolecu tuda pun gas. :shoot2!

Vrh

PostPoslato: 22 Sep, 2010 15:47 
Zlatni član
Zlatni član

Pridružio se: 01 Mar, 2010 0:39
Sinoc se vidim sa drugarom, stojimo pored njegovih kola i kaze on meni. Znas da sam imao udes? Ja kazem nemam pojma i pocne da prica. Isao u pozarevac i posle silaska sa A.puta ima onaj most, pricao telefonom i u trenutku bacio pogled sa strane, vraca pogled na put i ispred njega golf 2 koji je isao ispred njega stoji na sred puta parkiran bez 4 migavca ili bilo kakve naznake da se zaustavio. Poceo da koci i pokusao da ga eskivira medjutim iz suprotnog pravca naidje kamion i on nije imao druge vec direkt u golfa. Njegovim kolima neka smesna steta, mozda 50ak eur a golfa je zviznuo podobro. Izlazi drugar besan iz kola a iz golfa pandurcina u odelu koja vice za malo ne poginuh danas. Drugar na njega pocne da urla kako je mogao da stane na sred puta, da ne daje bilo kakv signal i pita ga zasto nisi dao 4 migavca. A pandurcina kaze kako nisam, jesam, jesam. On, vidis da ti ne rade a stoka pandurska udje u kola ukljuci migavce i kaze vidis da rade, kako ne rade, radili su. Onda krece, jaooo, sto me boli vrat, sjebao sam vrat, udario sam glavom u soferku vidis da je pukla. Drugar mu kaze nemoj da me zajebavas pukla ti je odavno a stoka, pa dobro, jeste odavno ali je sad jos vise napukla, didis ovu liniju... Vrhunac je kad ga je pandur pitao hoces ti da zoves muriju ili ja. Posto je pandurcina zvala, javlja im se i kaze ej cao lupam sad, Pera Petrovic ovde, jel mogu da dobijem ne znam ni ja koga, imao sam udes, udario me neki lik. Drugar vidi koliko je sati i da ce da na*ebe pa mu kaze aj da se dogovorimo i panurcina mu trazi 550eur. Dogovorili su se na kraju, teskom mukom da mu da 300eur i da svako nastavi svojim putem. Ali pandurcina mamicu mu njegovu koja pali sva 4 i kaze vidis da rade, radili su migavci...

Vrh

PostPoslato: 22 Sep, 2010 15:52 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb, 2008 15:03
Vozim: Fiat Punto MY94 1.7td 51kw 0-100kmh 17.4sec maxspeed 152kmh
migavci --- rade...ne rade...rade...ne rade.. rade..ne rade..

Vrh

PostPoslato: 22 Sep, 2010 23:05 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt, 2008 13:15
:rant! :rant! :rant!

Vrh

PostPoslato: 22 Sep, 2010 23:48 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt, 2009 21:34
Vozim: Fiat Stilo 1.9 JTD
Das mu pare i kad krene ti se lepo zaletis pa ga opet odvalis ali muski pa pobegnes... :rant!

Vrh

PostPoslato: 23 Sep, 2010 0:03 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Vozim: Audi A4 S-Line (B8), Harley Davidson 1200 Custom Sportster, Sea Doo GTX 215 Supercharged Limited
Juce u Budvi poginuo decko od 16 godina i jedna starija zena. Mamak je pozajmio motor i na bilevaru izgubio kontrolu pri velikoj brzini, motor je odleteo na trotoar i direktno pokosio zenu koja je umrla na licu mesta a momak je preminuo na putu za bolnicu.

Vrh

PostPoslato: 23 Sep, 2010 0:54 
Bronzani član
Bronzani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr, 2010 0:57
Vozim: Renault Modus 1.2 16V
Taj klinjo od 16 godina nista nije kriv, nego onaj magarac koji mu je pozajmio motor (koliko vidim, nekog sportaka-jos gore!). Za njega :hang!
On je direktno zavio dve porodice u crno!

Covece, a u drugoj temi razmisljam o kupovini skutera! Kada ovo cujem, odma' me nesto presece u stomaku :(

banebg1987.svidja mi se teget,moze i ona plava kao MCgrujin passat b5.5.Crna je lepa.ferari crvena,tamno zelena.Msm najbolja je trula visnja.Ali cu takvog malo teze naci,a i cena ce biti veca.njemu lepo stoji i bela.pre bi belu nego sivu

Vrh

PostPoslato: 23 Sep, 2010 1:22 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Kako bih ja tog pandura prebio niste svesni. Najebao bih svakako, ali bih barem znao zašto. Ubio bih stoku, pamtio bi me za ceo život.

Vrh

PostPoslato: 23 Sep, 2010 1:26 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

karlito je napisao:
Covece, a u drugoj temi razmisljam o kupovini skutera! Kada ovo cujem, odma' me nesto presece u stomaku :(

To ti je normalan osecaj, i ja koji sam zaludjem motorima po nekoliko puta gosnje donosim odluku kako cu da prodam motor i nikada vise ne sednem na njega. To se obicno desava kada neko meni blizak dozivi pad ili kada je dozivim neku situaciju posle koje sam svestan da sam za dlaku izgubio zivot. A najjaci razlog zbog kojeg bi ostavio motore je moj sin, ne bi voleo da raste pored motora i tate bajkera posto je onda velika verovatnoca da ce i on zavoleti motore a ja ne mozgu da zamislim da svoga sina pustim na motor.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5422 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 181  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]