Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - Iz kog fonda naplatiti štetu

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 23 Avg, 2014 21:47

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 1:25 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr, 2008 21:47
Vozim: Alfa Romeo 159, VW UP!
Jos jedna informacija (frodo, ovo mozda bolje da ide u Kasko, Lizing, Osiguranje... ali nisam naso pravu temu :) ):
31.12. sam imao manji udes. Naime - sav srecan sam se vracao kuci ranije sa posla kada me je presavsi iz desne trake (ja sam isao levom) udario Jugic. Covek se jadao da mu je neka zena svojim Jugom isekla put i naterala ga na mene.

Sve u svemu - na Subaruu su malo udarena prednja desna vrata i malo izguljena farba na zadnjim vratima i blatobranu :cry: :? :cry: .

Posto je auto pod lizingom, trazio sam da zovemo policiju, koju smo docekali posle 3 sata cekanja :x :shock:

Ja sam potvrdio da sam video zenu u srebrnom jugicu, koja je uzurbano 'napustila' mesto, ali da nisam video da li ga je ona isekla...

Na kraju sam pozvao lizing kucu (Uni Credit), trazio njihovo odeljenje za osiguranja i prijatan sluzbenik me je uverio da nema potrebe da dolazim i prijavljujem stetu ni njima ni kasko kuci (kojoj svakako mogu da se obratim). Savetovao me je da sacekam zapisnik i naplatim stetu redovnim putem, da ne bih potencijalno gubio bonus poene na KASKO-u.

Ne znam da li sve ovo sto su mi rekli pije vodu? I gde da ocekujem zapisnik? U MUP-u opstine gde se odigrao udes ili ?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 1:31 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jun, 2007 0:30
Vozim: Doblo 1.9jtd, Audi A4 B8
Ako trebas da cekas za odstetu od osiguranja okrivljenog, onda pokreni svoje kasko a oni neka se jure za pare sa tim trecim osiguranjem. Tako ti nece raunati da si sredstva povukao od njih nego ce se oni naplatiti od tog drugog osiguranja.
U saobracajnom SUPu, beogradjani to vec znaju bolje gde je.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 1:40 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun, 2008 7:23
Vozim: Hyundai I30
Ja sam bio u slicnoj situaciji samo sam imao veci udes...
Procedura je sledeca, sacekas da bude gotov zapisnik policije. U Beogradu se ide u Ustanicku 120 ili 128 zaboravio sam koji je tacan broj al svejedno, policija ti uvek kaze ides u Dunav, zapisnik ce biti gotov posle 10-15 dana da ne bi isao bezveze telefon MUP-a u Ustanickoj za informacije o zapisniku je 011/ 3477 427 i zovi ih posle 14h (tad daju informacije o gotovim zapisnicima)
Kad uzmes zapisnik, u njemu ce pisati ko je kriv za sudar, i pisace ti koje je njegovo osiguranje, tamo gde preuzimas zapisnik (Ustanicka) ces uzeti telefon i adresu osiguravajuce kuce kod koje osiguran krivac za udes i od njih naplatiti stetu...

Napominjem da je ovo naplata stete redovnim putem...

Ako jos nesto treba pitaj :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 3:44 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov, 2007 3:01
Vozim: Audi A6 (C6) 2.0 TDI 2008
E sad mene zanima jedno:
Već dugi niz godina svi moji automobili su kasko osigurani.
Nisam imao prioblem saobraćajke tako da ne znam kako to ide. Naime, ako nisam kriv, trebalo bi osiguranje krivca meni nadoknadi štetu (opravke itd), znači nema nikakve potrebe da koristim kasko da ne bi gubio bonus.
Drugim rečima, nisam obavezan da regulišem šretu kroz moje kasko osiguranje jer će mi šteta biti nadoknađena od strane osiguravajuće kuće krivca.

Kasko koristim samo ako bih ja napravio grešku i udes, da bi mogao opraviti svoj auto a redovno moje osiguranje plaća oštećenom opravku.
Takođe koristim kad mi na parkingu obiju auto kao pre par meseci.

Dakle da ponovim: prilikom udesa nisam obavezan da popravljam auto koristeći pare od mog kaska ako nisam kriv za udes?
Bilo bi fino da mi osiguravajuća kuća krivca za udes plati opravke a ja od kaska da uzmem pare za \"opravke\" :)

Ili da ja lepo odem da ranim prasad opet?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 9:45 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Klotaru
Ako postoji krivac za štetu, a to nisi ti Code već onaj drugi, apsolutno svejedno je da li ćeš potezati KASKO ili osiguranje onog koji ti je načinio štetu jer će tvoje osiguranje tebi po KASKO polisi isplatiti štetu, a ono će posle juriti osiguranje počinioca štete da se naplati.
Ti ne možeš da naplatiš štetu dva puta, znači ili od kaska ili od osiguranja počinitelja štete.
U takvim slučajevima, kada postoji krivac za štetu, a ti štetu naplatiš od svog kaska, ne gubiš bonus.
Bonus se gubi samo ako nema počinitelja štete ili si sam svom vozilu naneo štetu, tada gubiš bonus.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 11:56 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg, 2008 22:11
frodo je napisao:
Ako postoji krivac za štetu, a to nisi ti Code već onaj drugi, apsolutno svejedno je da li ćeš potezati KASKO ili osiguranje onog koji ti je načinio štetu jer će tvoje osiguranje tebi po KASKO polisi isplatiti štetu, a ono će posle juriti osiguranje počinioca štete da se naplati.
Ti ne možeš da naplatiš štetu dva puta, znači ili od kaska ili od osiguranja počinitelja štete.
U takvim slučajevima, kada postoji krivac za štetu, a ti štetu naplatiš od svog kaska, ne gubiš bonus.
Bonus se gubi samo ako nema počinitelja štete ili si sam svom vozilu naneo štetu, tada gubiš bonus.

frodo

Nažalost, vidim da ovu oblast ne poznaješ dovoljno, pa ću vam objasniti napaltu štete kod kaska

Ako je poznata druga strana koja je oštetila vaš automobil, a kriva je za saob.nez. naplata štete ide po autoodgovornosti,a ne po kasku
Ako bi naplatio po kasku gubiš bonus koji si do tada ostvario, i još nešto što malo ko zna, jedino onaj ko radi poslove vezano za osiguranje

Kad tvoja kuća tebi isplati oštetu po osnovu auto kaska, a poznat je onaj ko vas je udario i obavezno mora biti kriv, vaša osiguravajuća kuća refundira isplaćenu štetu od njegovog osiguranja

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 12:01 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb, 2008 15:03
Vozim: Fiat Punto MY94 1.7td 51kw 0-100kmh 17.4sec maxspeed 152kmh
Mladene,hoces da kazes da oni tebi isplate iz njihovog dzepa a posle jure osiguravajucu kucu ovog koji te je udario i tako refundiraju lovu. (mozda uspeju da uzmu i vise nego sto su ti isplatili)

Ti ustvari sa uplacenom polisom kasko osiguranja njima prodajes prava na refundiranje stete od drugih osiguravajucih kuca.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 12:02 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

To smo i napisali Mladene, ne citas pazljivo. :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 12:05 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

I još da dodam čim si prijavio štetu svom osiguranju po osnovu auto kaska gubiš bonus

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 12:10 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

miikii je napisao:
Mladene,hoces da kazes da oni tebi isplate iz njihovog dzepa a posle jure osiguravajucu kucu ovog koji te je udario i tako refundiraju lovu. (mozda uspeju da uzmu i vise nego sto su ti isplatili)

Ti ustvari sa uplacenom polisom kasko osiguranja njima prodajes prava na refundiranje stete od drugih osiguravajucih kuca.

Kad tvoje osiguranje isplati tebi štetu po auto kasku, kompletna dokumentacija sa oštetnim zahtjevom, dokazom o ispati štete, zapisnikom saob.nezgode, zapisnikom procjenitelja...šalje se u osiguranje onoga što je kriv i njegovo osiguranje refundira štetu tvom osiguranju, a on gubi bonus na redovnom osiguranju AO
To je ustaljena praksa između osiguravajući društava i dosta dobro funkcioniše

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 12:28 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Klotaru
Mladene nisi pročitao pažljivo šta sam napisao.
Napisao sam isto ono što si i ti rekao, osim u delu gde su gubi bonus.
Meni je čovek iz Dunav Osiguranja rekao da se ne gubi bonus ako je poznata osiguravajuća kuća počinioca štete jer će se oni svakako naplatiti.
Poenta gubitka bonusa je ako ti oni isplate pare, a ne mogu da se refundiraju.
Sada, ako je on mene slagao, ja lažem vas, priznajem da ne znam baš te stvari oko osiguranja u detalje.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 14:03 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg, 2008 16:44
Vozim: Hyundai Accent MC
Teorija... Frodo je u pravu, a i Mladen koji nije lepo rastumačio, pa parafrazirao istu stvar.

Ja mogu da govorim iz sopstvenog iskustva, jer sam kasko koristio par puta do sada.

1. prvi udes sa kasko osiguranim automobilom: čovek me udario otpozadi na raskrsnici, nije video da sam ukočio. Ja sam uredno otišao u OD (da ne pominjem koje) sa zapisnikom koga sam se načekao, ljudi u mom OD slikali i poslali me u ovl. servis da mi srede sve to. Nikakav MALIS nisam imao pri obnavljanju polise, niti sam video OD krivca u saob. nezgodi.

Takođe su mi rekli u OD da će oni naplatiti štetu preko nekog fonda jer je čovekovo osiguranje \"propalo\".

2. drugi udes sa kasko osiguranim automobilom: nepoznati počinilac na parkingu. Napravili uviđaj, ja posegnuo za kaskom, računala se prva šteta te godine, nisam imao MALIS. Takođe mi odmah procenili i rekli da će me pozvati, pošto će uplatiti na neki račun (išao u tamo neku banku na šalter da podignem lovu). Auto nisam pipnuo po pitanju popravke limarije, već sam te pare potrošio za servisiranje mehaničkkog kvara na istom. Posle sam ga prodao s oštećenjem na limariji.

Ove godine su mi uredno dali popust, jer nije bilo štetnog događaja. 10 posto popusta... Tako da treba biti pamtan pa odlučiti da li da se aktivira Kasko.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 15:16 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pa u kojim se slučajevima onda smanjuje bonus?
Samo ako ja učinim štetu nekome?

U tom se slučaju vraćam na pitanje (prasad sam već jednom naranio, nemoj neko da me šalje ponovo):

1.Ko o kada i kako odlučuje iz koje od moje dve polise se naplaćuje šteta onome kome sam ja oštetio auto. Kasko nema ništa sa time ko će da plati onom drugom štetu koju sam mu napravio, neka plati moja osiguravajuća kuća gde imam obavezno osiguranje a ja na primer hoću sam da platim limariju moju jer mi se više isplati jer recimo nije mnogo a da ne gubim bonus.

2. Ko i kada i kako odlučuje iz koje od moje dve polise se naplaćuje šteta ako mene neko udari u toku vožnje (dakle imam poznatog krivca) Sa njegove polise ili sa mog kaska? Ako hoću opravku limarije na mom autu, platiće mi osiguranje onoga ko mi je načinio štetu, nema potrebe da iz kaska to regulišem pa posle izgubim bonus?

Kako ja shvatam problematiku, i tome meni lično kasko služi je da mi kasko treba kad:
- mi ukradu auto a nisu mi u dometu mitraljeza
- mi auto ošteti neko na parkingu i ne mogu da ga nađem da ga ubijem
- sam oštetim nepažnjom auto (kreten gledao miniće)
- bejzbol paliciom razlupam farove da kupim nove xenone

???

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 16:08 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Meni se onda cini da su me dobro savetovali - da ne prijavljujem stetu KASKO kuci, vec da sacekam zapisnik.

Sad mi je malko lakse :)

Uzgred, hvala svima na savetima...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 16:53 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Code, KASKO osiguranje je tvoje osiguranje tvog vozila, ako ne znas ko je trece lice koje je nacinilo stetu, ako je krivac nepoznat.

OBAVEZNO osiguranje je osiguranje koje ti placas da bi se osigurao od stete koju naneses trecem licu, a ti ga ne mozes ni u kojem slucaju iskoristiti.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 16:57 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

vlad.ica je napisao:
Meni se onda cini da su me dobro savetovali - da ne prijavljujem stetu KASKO kuci, vec da sacekam zapisnik.

Sad mi je malko lakse :)

Uzgred, hvala svima na savetima...

Pazi, KASKO ce tebi isplatiti stetu i u slucaju da si kriv i ako nisi(kao u ovom slucaju). Ako si kriv izgubices pravo na bonus u narednoj godini, a ako nisi kriv oni ce se refundirati od strane osiguravajuce kuce vozaca koji je nacinio sudar i tebi se nece pisati da si imao stetu(tacnije da si povukao sredstva po tvojoj polisi kasko osiguranja) i imaces uslove za bonus u narednoj godini.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 17:07 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Ponovo prepričavam isto ali nema veze

Code

AKO SI TI KRIV oštećena strana naplaćuje štetu po tvojoj polisi AO i ti gubiš bonus po osnovu polise AO (redovna polisa), kasko se ne dira.

AKO TI NISI KRIV,a POZNAT je počinilac naplaćuješ od njegovog osiguranja, kasko se ne spominje.

AKO TI NISI KRIV (ne smiješ biti pijan, drogiran i ne smiješ namjerno napraviti štetu :shock: ) , znači POčINILAC NEPOZNAT šteta se naplaćuje po tvojoj polisi autokaska pri čemu gubiš ostvareni bonus.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 17:16 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Mladen je napisao:
AKO SI TI KRIV oštećena strana naplaćuje štetu po tvojoj polisi AO i ti gubiš bonus po osnovu polise AO (redovna polisa)

Bilo nekad, sad se pripoveda (po forumima). Kad sam obnavljao polisu obaveznog auto osiguranja pitao sam "Da li ću imati neki popust na novu polisu?", s obzirom da sam priložio i staru, a kod istog osiguravajućeg društva, tako da se može proveriti da nije bilo štetnog događaja.

Rekli su mi da je osnovna polisa propisana zakonom i da oni "nemaju prostora" da ponude popuste (umanjenja), pa ni po tom osnovu.

Znači i da sam bio kriv, i da je moje OD moralo da pokriva štetu koju sam prouzrokovao, isto bih platio polisu osnovnog auto osiguranja. Ili još jednostavnije, otišao bih u drugo osiguravajuće društvo, jer ne postoji jedinstven registar "štetnih" događaja. Za razliku od banaka koje traže proveru kod kreditnog biroa, osiguravajuća društva ne rade proveru kod "nekog biroa".

Poslednji put menjao nikolas dana 13 Jan, 2009 17:25, izmenjena samo jedanput

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 17:21 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Mladen je napisao:
AKO TI NISI KRIV,a POZNAT je počinilac naplaćuješ od njegovog osiguranja, kasko se ne spominje.

Ne mora da znači. IMAŠ PRAVO da aktiviraš Kasko polisu bez posledica po svoj bonitet. Na primer, ja nisam bio kriv, a ko zna kada bi naplatio osiguranje od XYZ osiguravajućeg društva tog mog krivca, jer je njegovo OD otišlo "pod led" pa bih se "mlatio" sa garantnim fondom. Znači načekao bih se i namučio. Ovako sam ja iskoristio kasko, a advokat mog OD je dobio zeleno svetlo da potražuje sredstva koja su meni "odobrena na jedan".

Kasko je zakon!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 18:01 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Mladen je napisao:
Ponovo prepričavam isto ali nema veze

Code

AKO TI NISI KRIV (ne smiješ biti pijan, drogiran i ne smiješ namjerno napraviti štetu :shock: ) , znači POčINILAC NEPOZNAT šteta se naplaćuje po tvojoj polisi autokaska pri čemu gubiš ostvareni bonus.

Zvuči mi nelogično da ako NISAM kriv i počinilac nepoznat, gubim bonus kod kaska? Znači neko mi porazbija stakla a ode bonus?

Znači bonus se dobija samo ako se NIŠTa ne desi cele godine?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 18:04 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

codemaker je napisao:
Zvuči mi nelogično da ako NISAM kriv i počinilac nepoznat, gubim bonus kod kaska? Znači neko mi porazbija stakla a ode bonus?

Pa zato ga i osiguravas kasko zar ne.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 18:25 
Bronzani član
Bronzani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg, 2007 14:11
Vozim: Kia Cee'd CRDi 1.6 EX Europe
codemaker je napisao:

Sa stanovišta osiguravajuće kuće je logično, jer u suprotnom, ti bi i štetu koju sam napraviš mogao da prijaviš da je učinjena od strane nepoznatog lica.

Uostalom, osiguravajuća kuća je sa tobom na dobitku jedino ako ti ne napraviš nikakvu štetu, ili ako ti štetu napravi neko od koga ona može da je naplati. U tim slučajevima ima osnova da ti daje bonus jer je na tebi zaradila.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 18:59 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Koliko vidim, Mladen je stanovistva da ne treba da se obracam KASKO osiguranju, dok frodo, subic i nikolas misle da bih bez posledica mogao da se obratim KASKO osiguranju.

Ako je to tacno - kome treba da se obratim za procenu stete? Da li da se nadam da KASKO osiguranje moze da proceni 'vise'? Ovo pitam jer je 'okrivljeni' osiguran kod Dunava, a od njih malo zazirem... Meni je inace Kasko kod DDOR-a.

Uzgred, ranije sam imao slicnu situaciju sa starim kolima - udarac otpozadi, mala steta, Dunav je bio zaduzen za nadoknadu stete - i poslali su me kod svojih \"majstora\" na ledine, koji su ofrlje odradili posao, ofarbali mi zadnju haubu, a boja se posle nesto vise od godinu dana oljustila :(... A to bih zeleo da izbegnem sada.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 19:20 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

subic je napisao:
codemaker je napisao:

Pa zato ga i osiguravas kasko zar ne.

Naravno da ga osiguravam da ne štetim ako mi se ovo desi, ali mi je nelogično da mi svaka budala može skinuti bonus.
Samo da se u osiguravajućim kompanijama dosete, plate klince po 20 evra da razlupaju aute sa kaskom kod njih i onda nam smanje bonus u mnogo većem iznosu nego što je 20 evra... Dobar biznis, samo da se ne sete...

I sad još pitanje, da li procenat izgubljenog bonusa zavisi od visine štet koju su mi nadoknadili po osnovu kaska ili je isto smanjenje bonusa kad mi odlome lajsnu na vratima ili razbiju pola auta?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 19:21 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Obratis se kod DDORa, svog osiguranja.

A to gde te oni salju ne moras da prihvatis, jer svako osiguranje mora da prizna racun zvanicnog Ovlascenog servisera za doticnu marku vozila.

Tako su i mene slali kod saje i paje, i na kraju sam poludeo i odezao Passata u Porsche NS(tacnije kad sam saznao da moze), gde su mi uradili extra al su i ovi platili extra 38.000din za haubu i branik, sa malo gitovanja i farbanja..

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 20:39 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Kad prijavljuješ štetu preko kasko polise, naravno da ideš kod svog osiguranja. Kad prijavljuješ štetu nanetu od strane trećeg lica, ideš kod njegovog osiguranja na procenu.

U principu onaj koji daje pare on i procenjuje.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 20:57 
Bronzani član
Bronzani član
Korisnikov avatar

codemaker je napisao:
Samo da se u osiguravajućim kompanijama dosete, plate klince po 20 evra da razlupaju aute sa kaskom kod njih i onda nam smanje bonus u mnogo većem iznosu nego što je 20 evra... Dobar biznis, samo da se ne sete...

Ma code, nije njima stalo do tvog bonusa, nego im je stalo da ti ne prijavljuješ štetu koju će oni morati da plate.
A ti klinci bi napravili štetu od par stotina evra koju će opet oni morati da plate, tako da im se ne isplati da ih šalju!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 21:04 
Bronzani član
Bronzani član
Korisnikov avatar

codemaker je napisao:
I sad još pitanje, da li procenat izgubljenog bonusa zavisi od visine štet koju su mi nadoknadili po osnovu kaska ili je isto smanjenje bonusa kad mi odlome lajsnu na vratima ili razbiju pola auta?

A što se tiče bonusa, mislim da njega gubiš bez obzira na vrednost štete.
Kod mog osiguranja (verovatno je tako i drugde) postoji malus koji se plaća naredne godine, a koji zavisi od iznosa prijavljene štete u tekućoj godini. Valjda ako je iznos veći od tvoje godišnje premije onda se u nekom procentu te premije plaća malus (u ugovoru imam tačne iznose ali me mrzi sada da gledam).

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 22:45 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Malus se obračunava po prijavljenoj šteti bez obzira na visinu štete.
Dakle ako je šteta 100 din ili 10.000 dinara gubite popust u određenom iznosu, a koji je to iznos to je poslovna politika OD.
Kod nekih OD kod prijave štete gubite popust 10%, a kod drugih gubite sav popust ista stvar je i sa ostvarivanjem popusta kad nemate štetnih događaja.

A za komentare \"zašto se gubi popust ako nisam kriv\"

Pa stavite sebe u poziciju dali bi vi nekoga nagradili kad vam ne uzima novac iz kase ili bi ga kaznili.
Ako je po komentaru kako bi bilo da ne postoji bonus i malus nego da se premija plaća 100%, ni to nam ne odgovara, a iz ovoga su proistekli bonusi i malusi.

Ovo pišem iz iskustva na rukovodećoj funkciji u osiguranju.

Ako sam nešto pisao 2x ili nekoga prepričavao, to se je desilo zbog brzine čitanja i poslovnih obaveza, a voljan sam da pomognem i ostalim učesnicima na forumu :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan, 2009 22:53 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

dejan je napisao:
codemaker je napisao:

Ma code, nije njima stalo do tvog bonusa, nego im je stalo da ti ne prijavljuješ štetu koju će oni morati da plate.
A ti klinci bi napravili štetu od par stotina evra koju će opet oni morati da plate, tako da im se ne isplati da ih šalju!

Poslovna politika osiguranja je da ne gube osiguranike, odnosno da se povećava njihov broj u skladu sa planom.
Ovo sa razbijanjem po parkinzima može da upali i osiguranje bi sigurno bilo u trenutnom dobitku jer far automobila košta npr.200 EURA,a vi gubite popust od npr.800 EURA, znači dobit je 600 EURA
Ali ukoliko se sazna za ovo razbijanje osiguravajuće društvo bi platilo ogromnu kaznu, a odgovorno lice bi sigurno bilo krivično gonjeno kao i ti klinci- a saznaće se 1.000.000 %
Ali vrhunac ovoga "biznisa" bio bi da slijedeće godine ne bi imali koga da osiguraju i mogli bi da idu na biro :?

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]