Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - Automatski menjaci

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 22 Avg, 2014 15:43

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 97 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Jan, 2012 11:48 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul, 2011 9:59
Vozim: VW Golf V 1.9 TDI
Aleksandar69, sasa02, Ivan84, ivana75, Zoran64 nadimci na isti fazon i niko nema preko tri posta.

Realno, sto bi neko dosao na ovaj forum da bi samo rekao kako je popravio menjac?

Citiraj:
ova tema realno zasluzuje delete. ljudi ce stvarno da zovu ovog coveka koji je imao 5 imaginarnih srecnih musterija :D

slazem se...

Vrh

PostPoslato: 26 Jan, 2012 12:00 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Klotaru
Rekao sam da nećemo o tome... kontakt postoji, ako čovek hoće neka pozove pa proveri i posle neka nas obavesti šta je uradio.

Vrh

PostPoslato: 04 Feb, 2012 23:36 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan, 2012 23:53
Vozim: Old Peope Enjoying Life
s26mar je napisao:
Hocu da kupim Citroen C3 2003 god sa automatskim menjacem(cuje se neki zvuk pri promeni brzine), pa me zanima koliko bi otprilike kostala reparacija istog?
pozzzzz

Iskreno ne bi ja uzimao citroenove automatike, kolko ja znam nemaju bas puno modela sa AT. Ja sam vozio BX pre par godina neki jak motor, i prosle godine C2 VTR Sensodrive, koji je na mene ostavio jak utisak, 1.6 motor jako dobro tera taj aFto.

Vrh

Tema posta: Re: AUDI A3
PostPoslato: 16 Sep, 2012 20:39 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 13 Jun, 2012 10:45
Vozim: kupovina
Pozdrav forumasi! Imam problem sa automatskim menjacem kod audija a3.. Naime,ponekad nece iz druge da prebaci u trecu,nego ga navlaci na 3-4 obrtaja i prebaci u 4. To se ne desava stalno,ali se desava i jako je iritantno. Promenio sam ulje i filter i ispostavilo se da nije to. Mozete li mi reci sta je problem? Samo da nije menjanje celog menjaca,u tom slucaju kupujem omcu ! :hang!

Vrh

PostPoslato: 16 Sep, 2012 22:18 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar, 2012 20:41
Vozim: Mercedes W202, Ford Mondeo mk II , Toyota Liteace, Kymco Agility 50
Sumnjam da je ovo do filtera ili ulja.

Po meni je ovo ozbiljna stvar,i mozda bi bilo pametno sto pre otici do majstora za uat.menjace dok se stvar ne pogorsa (pocne cesce da se javlja,prosiri problem..).

Vrh

PostPoslato: 28 Sep, 2012 17:43 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 13 Jun, 2012 10:45
Vozim: kupovina
Zvao sam par majstora i mogu reci da su misljenja podeljena,sto se njih tice. Od ventila,do hidro bloka i na kraju menjanje celog menjaca.. Sta je tacno od ova tri,nemam pojma. Majstor koji kaze da je hidro blok je i najjeftiniji,ali sta ako nije do njega.. muke sa automatikom-neprocenjivo :=omg

Vrh

PostPoslato: 29 Sep, 2012 20:41 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 29 Sep, 2012 20:25
Vozim: hyundai coupe
Pozdrav svima, imam jedan problem mada nije strasno ali mene nervira. Kada iz D prebacujem u P moram rucicu da jace gurnem u napred jer ako ne ucinim tako prebaci mi u rikverc. auto vozim ovako vec godinu dana i nisam primetio nikakve promene. uskooro cu menjati filter i ulje mada ne verujem da ima ikakve veze sa time. auto je 98 godiste i ima cetvorostepeni menjec (hyundai coupe) koji pri voznji sasvim lepo radi.

Vrh

PostPoslato: 03 Dec, 2012 20:44 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 03 Dec, 2012 20:35
Vozim: kupujem c5 automatik
Hteo bih da kupim c5 automatik,mozete li mi reci kakvi su im menjaci,i nasta da obratim paznju?

Vrh

PostPoslato: 03 Dec, 2012 21:50 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Klotaru
Iskustvo kaže da se automatik kupuje nov, a polovan se uzima manuelac.
Ne želiš da znaš šta može da se desi automatiku i koliko to košta ako crkne, a polovnjaci koji su prešli boga i oca kilometara nisu baš garant da će menjač da traje bez problema.

Vrh

PostPoslato: 03 Dec, 2012 23:48 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun, 2008 1:23
Vozim: Audi A4 S-Line (B8), Harley Davidson 1200 Custom Sportster, Sea Doo GTX 215 Supercharged Limited
E ovo vec jeste jedan od razumnih komentara koji opravdava nabavku manuelnog umesto automatskog menjaca.

Vrh

PostPoslato: 04 Dec, 2012 2:00 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt, 2011 22:18
Vozim: Audi A6 C7 (2011), Audi A6 C6 (2006), Yamaha FZ6 (2008).
Kada smo kod ove teme, ne davno prijatelj od mog' oca iz Banja Luke kupio novi BMW F10 530d i platio ga je 138 000KM to je oko 70 000e i izmedju ostalog bmw je manuelni menjac. Kada su ga pitali sto nije uzeo automatik covek je rekao "to cu da vozim kada budem penzioner". Ovo je jos jedan dokaz da je to samo stvar ukusa i nista vise, moze da tvrdi k'o sta hoce ali to je jednostavno tako.

Ja licno nemam problem sa automatikom, ali ako ga vozim dugo jednostavno pozelim manuelni menjac.

Vrh

PostPoslato: 23 Jan, 2013 12:08 
Standardni član
Standardni član

Pridružio se: 21 Jan, 2013 10:58
Vozim: chrysler-servis.com/
kvacilo za ovog bmw kosta koliko i popravka at menjaca ako ne i vise.ako se at redovno odrzava i normalno koristi moze da predje i vise od 300000km.

Vrh

PostPoslato: 10 Feb, 2013 12:03 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb, 2013 11:40
Vozim: prodaja auto delova
Slucajno sam pogledao ovu temu.
Danas sam se registrovao kao novi clan, detaljniji podaci su poslati moderatoru Brele, imam firmu i u okviru nje i rent-a-car.Imamo 6 vozila sa automatskim menjacima.
Odgovorno potvrdjujem navode za majstor Dejana da je ODLICAN MAJSTOR sa umerenim cenama, uvek spreman da pomogne savetima. Imali smo letos porblem sa menjacem Renault megana 1.5dci, klijent je vukao auto bez naseg odobrenja i polomio neke delove na spoju menjaca i motora.Dejan je to popravio, zamenio delove po simbilicnoj ceni za 250eura na skinutom menjacu.Drugi su trazili 500-800eura. Nije reklama, slucajno sam dobio njegov telefon od prijatelja, covek stvarno radi dobro i posteno.

Vrh

PostPoslato: 17 Feb, 2013 22:09 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 05 Feb, 2013 21:13
Vozim: SKODA FABIA
Pa ovde kod nas vlada misljenje da su automatski menjaci nesto strasno . Iz mog iskustva vozio sam prvo Volvo sa automatskim menjacem, pa suzicu pa sad skodu sa dsg menjacem . Ako sve odrzavas
kako treba neces imati nikakvih problema. Naravno pod uslovom da je neko drugi pre tebe odrzavao sve kako treba. Volvo je bio 1980 suzica 1990 i sad skoda 2011. Naravno sve razlicite tehnologije jer se radi o tehnoloskom napretku i vremenskoj distanci.
O tome ko voli ovo ili ono netreba raspravljati. Prema tome to ti je cista sreca. Ja sam je imao i nezaboravi sve se to da popraviti samo je pitanje koliko ko od nas ima para. Ako nekome treba jos neki savet sto se tice automtskih menjaca i ako znam dacu tu sam .

Vrh

PostPoslato: 14 Apr, 2013 18:48 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul, 2011 17:44
Vozim: Škoda Octavia 1.9 TDI
Prvi put sam se malo duže družio sa automatskim menjačem,daleko komfornije od manuelnog,iako se radi o menjaču stare generacije..mogu da zamislim kako su ovi noviji dobri..
Mane su nešto veća potrošnja,nije za slabe automobile (po meni nije za ispod 140ks ),problematika velike kilometraže i nepoznatog kvaliteta održavanja..

Vrh

PostPoslato: 25 Apr, 2013 10:23 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 22 Apr, 2013 21:01
Vozim: a6,
frodo je napisao:
Rekao sam da nećemo o tome... kontakt postoji, ako čovek hoće neka pozove pa proveri i posle neka nas obavesti šta je uradio.

Savetujem svima da se klone ovog šarlatana, prvo me zavlači desetak dana kako je u gužvi bogznakako, da bi me na kraju tako izradio, nemam pravu reč za to. Radi se o običnoj zameni ulja na automatiku, potegao sam u dogovoreno vreme sa sto km udaljenosti, da bi poljubio vrata. Lola je zaključao "servis", verovatno posmatrajući sa strane kad ću da odem, a nije mi dugo trebalo, posle početnog iznenađenja, i par poziva na njegov mobilni na koji se nije javljao, kad sam pogledao kroz prozor njegovog servisa sve mi je bilo jasno. On možda može da popravlja tomos automatike, ali po opremljenosti njegove šupe i to sumnjam. Kad sam povezao da me je pri ugovaranju servisa pitao dal imam ulje i filter, odmah mi je bilo jasno da ovog nema ker zašta da ujede. Prijavio sam se na ovaj forum samo da ukažem ljudima da dobro obrate pažnju da ne bi naseli kao ja. Čitao sam po forumima razne hvalospeve o ovom tipu, ali mi nije na kraj pameti bilo da je sam pisao sve te postove, mada su mi ovde ukazivali na to. Sad kad ih čitam ponovo, sve mi je jasno. Dakle Dejan Simonović, šarlatančina za izbegavanje, a ja mu obećavam da ću nenajavljeno jednom doći da mu naplatim sve troškove koje sam imao. Moderatora bih zamolio da ubuduće ipak obrati malo više pažnje, kakvi mu se likovi ovde samoreklamiraju, hvala

Vrh

PostPoslato: 18 Maj, 2013 1:27 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 18 Maj, 2013 1:21
Vozim: honda jazz 1.4
When I shift CVT to any position (R, N, D, S, L) the tachometer goes under 1000rpm, about 750rpm and sometimes 500rpm. This can make the car to shake when starting to move from 0mph, while leaving a traffic light for example. In this ocasion the car loses engine power for a few seconds and doesn't move. Sometimes the car seems that is almost dieing.

Vrh

PostPoslato: 18 Maj, 2013 12:00 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul, 2009 22:55
Vozim: VW Golf 5 1.9 TDI Direkt Schalt Getriebe
Ako ne pises na srpskom (posto vidim da si iz Makedonije), pisi na makedonskom ili koristi Google prevodilac da bi te ostali forumasi bolje razumeli.

Vrh

Tema posta: problem
PostPoslato: 23 Maj, 2013 13:35 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 23 Maj, 2013 13:25
Vozim: opel corsa c
corsa c, imam problem sa automatskim menjacem. stalno treperi N i nemogu da je startujem.zna li neko sta je u pitanju
:shoot2!

Vrh

PostPoslato: 29 Maj, 2013 9:48 
Banovan korisnik
Banovan korisnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj, 2013 14:59
Vozim: Honda Accord
toci je napisao:
When I shift CVT to any position (R, N, D, S, L) the tachometer goes under 1000rpm, about 750rpm and sometimes 500rpm. This can make the car to shake when starting to move from 0mph, while leaving a traffic light for example. In this ocasion the car loses engine power for a few seconds and doesn't move. Sometimes the car seems that is almost dieing.

ne moras da pises na drugom jeziku ja savrseno razumem engleski :)

Ti CVT menjaci su vrlo problematicni i treba ih izbegavati tj vrlo su osetljivi

These CVT automatic transmissions are known to create/cause many problems. My advise change car ....

You can read this article about CVT

http://www.buzzle.com/articles/cvt-tran ... blems.html

Vrh

PostPoslato: 29 Maj, 2013 12:31 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul, 2009 22:55
Vozim: VW Golf 5 1.9 TDI Direkt Schalt Getriebe
Da ne bih zakljucavao temu, obrisao sam nekoliko postova koji su krenuli u suprotnom smeru.

Vrh

PostPoslato: 14 Jun, 2013 13:25 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 04 Nov, 2011 10:26
Vozim: clio II 1.5 dci
Kolega ima problem sa automatskim menjačem na C4 Picassu sa 1.6 HDI motorom.
Menjač normalno izmenja sve brzine na gore, od 1-6, ali problem se javlja prilikom menjanja brzina naniže, tačnije pri promeni iz treće u drugu.
Tada se čuje zvuk nalik nekom tupom udarcu metala, otprilike kao da zupčanici odjednom "uzube"
Sve to je popraćeno blagim trzajem.
Bitno je napomenuti da se navedeni problem javlja nakon višesatne vožnje. Vozeći gradske ili neke kraće relacije, čak i pri potpuno dostignutoj maksimalnoj radnoj temperaturi, ništa se ne dešava.
Kaže još i da je pričao sa drugarom koji ima Reno Espace i ima identičan problem.
Svaki savet je dobrodošao.

Vrh

Tema posta: Re: problem
PostPoslato: 14 Jun, 2013 23:24 
Standardni član
Standardni član

zoxdima43 je napisao:
corsa c, imam problem sa automatskim menjacem. stalno treperi N i nemogu da je startujem.zna li neko sta je u pitanju
:shoot2!

pogledaj dali rade stop svetla.

Vrh

PostPoslato: 14 Jun, 2013 23:26 
Standardni član
Standardni član

mikiroy je napisao:
Menjač normalno izmenja sve brzine na gore, od 1-6, ali problem se javlja prilikom menjanja brzina naniže, tačnije pri promeni iz treće u drugu.
Tada se čuje zvuk nalik nekom tupom udarcu metala, otprilike kao da zupčanici odjednom "uzube"
Bitno je napomenuti da se navedeni problem javlja nakon višesatne vožnje. Vozeći gradske ili neke kraće relacije, čak i pri potpuno dostignutoj maksimalnoj radnoj temperaturi, ništa se ne dešava.
Kaže još i da je pričao sa drugarom koji ima Reno Espace i ima identičan problem.

to je cvt menjac kao kod focusa c-max , kad je menjano ulje I filter u menjacu.

Vrh

PostPoslato: 15 Jun, 2013 23:37 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 04 Nov, 2011 10:26
Vozim: clio II 1.5 dci
draganford je napisao:
mikiroy je napisao:

to je cvt menjac kao kod focusa c-max , kad je menjano ulje I filter u menjacu.

Pitaću ga je li menjao ulje i filtere.
Misliš li da može to biti problem?

Vrh

PostPoslato: 16 Jun, 2013 22:04 
Standardni član
Standardni član

u Srbiji se sete da menjaju ulje I filter u AT tek kad otkaze menjanjac a ovi koji imaju nameru da rade servis menjaca uvek traze alternativna ulja sto jeftinija .

Vrh

PostPoslato: 22 Jun, 2013 22:37 
Bronzani član
Bronzani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Nov, 2012 12:04
Vozim: Fiat Stilo 1.9 JTD
Jel moze neko da mi kaze kakav je automatski menjac kod BMW i Audi. Ako me usrece neke pare planiram a6 ili bmw 3 2007-2009. Posto sam probao i vozio kola sa aut.menjacem mogu vam reci da me jako privlace. A i kakav im je rezim odrzavanja?

Samsung Galaxy S3 tapatalk

Vrh

PostPoslato: 22 Jun, 2013 23:23 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan, 2012 23:53
Vozim: Old Peope Enjoying Life
Za automatske menjace cuo sam da je dobar neki izmedju veternika i futoga preko puta neke pumpe, zaboravio sam kako se zove...drugar vodi svoju 5icu u kamenicu kod nekog njegovog a do sad nije imao problema sa menjacem iako ima skoro 250k km na satu.

Vrh

PostPoslato: 23 Jun, 2013 8:12 
Standardni član
Standardni član

bolje uzmi bmw jer ima ZF menjac koji je mnogo kvalitetniji.

Vrh

PostPoslato: 23 Jun, 2013 8:16 
Bronzani član
Bronzani član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Nov, 2012 12:04
Vozim: Fiat Stilo 1.9 JTD
E pa to, moram znati, ako mi bude naleteo automatik da znam sta da gledam.

Samsung Galaxy S3 tapatalk

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 97 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]