Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - OPEL ASTRA 1.7 dti

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 23 Apr, 2014 16:19

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: OPEL ASTRA 1.7 dti
PostPoslato: 26 Sep, 2010 12:17 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 26 Sep, 2010 12:03
Vozim: opel astra
Imam opel astru 1.7 dti 2003 god. 55kw i jedan veliki problem.Naime pri obrtajima do nekih 2500 narocito u prve tri brzine kada pustim gas i stisnem kvacilo vozilu treba sekunda a nekad i dve da mu obrtaji padnu,a nekada jos doda 200 do 500 brtaja a pustio sam gas.Preko 2500 obrtaja radi normalno.Obisao sam milion majstora,u mestu radi odlicno,na kompjuteru je sve u redu a ja i dalje imam problem na autu.Sipao sam i onu tecnost za pranje pumpe i rezervoara ali pomoci nema.Ako neko zna odgovor i nacin kako da mi pomogne unapred sam zahvalan.

Vrh

PostPoslato: 26 Sep, 2010 20:35 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb, 2008 15:03
Vozim: Fiat Punto MY94 1.7td 51kw 0-100kmh 17.4sec maxspeed 152kmh
Da li imas sajlu ili senzor na gasu?

Vrh

PostPoslato: 26 Sep, 2010 20:50 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb, 2010 16:38
Vozim: Fiat Marea 1.9 JTD
Ja sam imao sličan problem na Kadetu 1.3 OHC koji naravno ima sajlu, s tim što se meni to dešavalo i na leru. Koliko se sećam, nikada ga nisam rešio, a dešavalo mi se da obrtaji na leru toliko padnu da auto počne da se gasi. U stvari, kada bolje razmislim, mislim da su se ti problemi smanjili nakon što sam ugradio one filtere za gorivo. Kako god, verujem da je na mom Kadetu problematična bio dovod goriva. Za Astru nemam pojma šta bi moglo da bude.

Vrh

PostPoslato: 26 Sep, 2010 22:57 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

miikii je napisao:
Da li imas sajlu ili senzor na gasu?

Senzor,bar je tako bilo na istoj takvoj astri koju sam pre imao i verovatno na korsi sa istim motorom

Vrh

PostPoslato: 26 Sep, 2010 22:58 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

ledeni012 je napisao:
Ja sam imao sličan problem na Kadetu 1.3 OHC koji naravno ima sajlu, s tim što se meni to dešavalo i na leru. Koliko se sećam, nikada ga nisam rešio, a dešavalo mi se da obrtaji na leru toliko padnu da auto počne da se gasi. U stvari, kada bolje razmislim, mislim da su se ti problemi smanjili nakon što sam ugradio one filtere za gorivo. Kako god, verujem da je na mom Kadetu problematična bio dovod goriva. Za Astru nemam pojma šta bi moglo da bude.

Hvala svakako,niko nema odgovor.

Vrh

PostPoslato: 10 Apr, 2012 12:54 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 10 Apr, 2012 10:49
Vozim: opel astra 1.7 dti 2001god
Imam problem sa astrom 1.7 DTI isuzu motor. Kupio sam auto pre dve godine sa 150000 km.Falio mu je protokomer vazduha i elektronika pumpe.Kupio sam delove i auto je upalio ali tesko(dugo verglanje).Majstor kaze da pumpa nije dobra, ja kupim polovnu i otad auto pali na pola kluca.Problem se sastoji u tome sto prlikom naglog davanja gasa u leru ili pri ubrzavanju auto izbaci veliki oblak crnog dima.Dim izbacuje sve dok ne postigne odredjeni broj obrtaja npr.2000 i ako se nastavi u tom rezimu obrtaja dim se skoro izgubi.Maksimalna brzina ne prelazi 140km/h sa punim gasom i tad mnogo dimi. Do 140 km/h auto lepo vuce,ne trosi ulje,potrosnja je u gradu 6.5-7 lit, na otvorenom oko 5.5 lit,pali iz prve na -20 stepeni ali taj crni dim... Na nijednoj dijagnostici ne pokazuje anomalije a radio sam ih najmanje deset kod razlicitih majstora. Promenjen je egr-ventil, katalizator i nista. Auto sada ima oko 190000km i za 40000 koliko sam ja presao sa njim nikakvih problema osim tog crnog dima. Svaki savet bi mi dobro dosao. Unapred hvala.

Vrh

PostPoslato: 10 Apr, 2012 16:55 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jun, 2007 0:30
Vozim: Doblo 1.9jtd, Audi A4 B6 S-line
Crni dim=previse goriva.

Vrh

PostPoslato: 10 Apr, 2012 22:06 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec, 2007 22:46
Crn dim, mnogo goriva, nepotpuno sagorevanje, losa kompresija, piske dizne, kasno paljenje..... Izaberi sta ti se najvise svidja od ponudjenog.... :crazy!

Kad je muka, dje si Duka....

Vrh

PostPoslato: 06 Jun, 2012 8:48 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 03 Jun, 2012 13:21
Vozim: Opel Astra karavan 1.7dti
zuta lampica u obliku pumpe ugasi se tek nakon startovanja motora auto radi normalno jedino mi se cini kao da nema dovoljno snage pozdrav

Vrh

PostPoslato: 06 Jun, 2012 9:08 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul, 2008 15:12
Vozim: scott
Ako se gasi nakon startovanja motora, onda je sve ok.

Vrh

PostPoslato: 22 Jul, 2012 12:28 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 17 Jul, 2012 22:09
Vozim: Opel astra 1.7 dti
pozz svima ,skoro sam kupio opel astru 1,7 dti iz 2001 god i uglavnom sam zadovoljan automobilom da bi juce u posudi za rashladjivanje motora primjetio neku tekucinu koja je jako gusta i zelenkaste boje ali nisam imao nikakvih problema sa pregrijavanjem motora te sam prekontrolisao i mjerac ulja i ulja ima sasvim dovoljno i nema promjene boje u ulju,sta mi je ciniti

Vrh

PostPoslato: 22 Jul, 2012 16:12 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jan, 2012 10:05
Vozim: Suzuki GSX1300 B-King 2008
Otisle su ti gumice na diznama i pomesao ti je ulje i vodu ali u rashladnom sistemu a ne motoru i otud ulje u posudi za antifriz. To je jedna od mana 1,7 Isuzu motora a ta opravka ce te kostati oko 100 eura pod uslovom da ti majstor ima alat pomocu kog ce da zameni gumice bez skidanja glave a ako ne onda glava mora dole i tad je osvezis jer ces joj promeniti teflone i vodjice ventila ali ce to da te kosta minimlno 200 eura.

Vrh

PostPoslato: 22 Jul, 2012 18:19 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 17 Jul, 2012 22:09
Vozim: Opel astra 1.7 dti
pa ni sam nisam siguran dali je ulje u pitanju ili je neki talog i prljavstina u pitanju uglavnom sutra ide majstoru pa cemo da vidimo sta je u pitanju,kakve jos poteskoce mogu da ocekujem od ovog motora

Vrh

PostPoslato: 22 Jul, 2012 21:16 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Turbina im je problematicna kao i protokomer a cesto hoce i da im procuri hladnjak kabine(proveri ispod patoosnice dali je mokro) al to vazi za one koji su presli vise nego sto vam je prijavljeno na satu. :D
Moj brat vozi Astru sa tim motorom vise od 70k km i nema nikakvih problema ali je kupio auto od mene sa pravih 30k km. A meni svaka druga Astra 1,7 DTI iz uvoza stigne sa tim problemom kad pomesa ulje i vodu.
Inace neki prodavci isperu sistem i operu posudu da se ne vidi ulje i prodaju vam auto a posle par dana vi vidite kako se polako opet pojavljuje ulje. Zato ja salbo i uzimam te Astre a ako vec uzimam onda iskljucivo sa 2.0 DTI motorom.

Vrh

Tema posta: KVAR
PostPoslato: 20 Avg, 2012 11:30 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 20 Avg, 2012 10:57
Vozim: opel astra 1.7 dti
pozdrav svima,skoro sam kupio uvezenu opel astru 1.7 dti 2000.god.i u pocetku sve je bilo super,medjutim u poslednje vreme desava mi se nesto cudno sa motorom.DA OBJASNIM,u toku voznje motor mi odjednom promeni zvuk,postane bucan unutra,a napolju se svi okrecu za mnom kad prodjem,a to mi se desava primetio sam samo pri vecem opterecenju motora,pocne tako da drci i gubi snagu tako da jedva idu kola,pa posle nekog vremena to prestane i kola su toliko tiha i imaju snage kad das gas da ne poverujes,prvo sam mislio da je do klime,isao sam kod majstora kaze sve je redu,kacio sam ga na kompijuter,ne izbacuje nikakvu gresku,problem je u tome sto se to ne desava cesto,ali kad se desi stvarno para usi,ako je neko imao slicnih problema neka se javi POZDRAV

Vrh

Tema posta: Re: KVAR
PostPoslato: 20 Avg, 2012 11:47 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Mom suraku tako odjednom pocelo nesto da cekica da se on uplasio sta je a ono se odvrnula dizna i kod majstora je samo dotegli i evo sad je sve u redu.

Vrh

PostPoslato: 20 Avg, 2012 20:06 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 29 Jan, 2012 18:22
Vozim: opel astra 1.7dti
miki07 je napisao:
pozdrav svima,skoro sam kupio uvezenu opel astru 1.7 dti 2000.god.i u pocetku sve je bilo super,medjutim u poslednje vreme desava mi se nesto cudno sa motorom.DA OBJASNIM,u toku voznje motor mi odjednom promeni zvuk,postane bucan unutra,a napolju se svi okrecu za mnom kad prodjem,a to mi se desava primetio sam samo pri vecem opterecenju motora,pocne tako da drci i gubi snagu tako da jedva idu kola,pa posle nekog vremena to prestane i kola su toliko tiha i imaju snage kad das gas da ne poverujes,prvo sam mislio da je do klime,isao sam kod majstora kaze sve je redu,kacio sam ga na kompijuter,ne izbacuje nikakvu gresku,problem je u tome sto se to ne desava cesto,ali kad se desi stvarno para usi,ako je neko imao slicnih problema neka se javi POZDRAV
Imao sam isti problem kao i ti.U pocetku na dijagnostici ne pokazuje gresku ali kasnije je drcanje bilo cesce i tek kad se upalila i ugasila zuta lampica onda je pokazao gresku.Cini mi se P-0335.Znam da je senzor polozaja radilice.Zamenio sam senzor pre desetak dana i nemam vise problema

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]