Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - Passat b6, digitalna rucna kocnica, Pomoc molim vas

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 22 Avg, 2014 3:56

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Maj, 2012 18:41 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt, 2011 16:23
Vozim: Passat B6
Evo vratio se sa prvog maja, i toliko sam besan i na sebe i na sve da bih udarao glavom u zid...ae da se opravdam, nisam spavao zadnju noc, a i splet takvih okolnosti da sam u zurbi kretao pod punim gasom, uz ostru nizbrdicu, a i drug koji mi je cackao kola pa povukao rucnu iako sam ga ja kad sam ga parkirao samo ostavio u brzini....da ne duzim, sednem ja lepo, i krenem pod rucnom, jako tesko, i vozio sam jedno 500 metara dok nisam skontao, a tad je auto vec sam ugasio rucnu, tj da li ju je unistio, i sta ja sad treba da radim(citajte, koliko ce otprilike ovo da me kosta)...rucna sada kad se upali drzi na nagibu, sve regularno se upali lampica, ali cim ubacim u prvu i dam gas krece bez problema i lampica rucne se ugasi, a ranije pod rucnom sam morao da ga "ubijem" da krene....da li ovo uopste da diram, jer na mojim kolima mislim da je rucna sad povucena mozda 10. put u poslednjih godinu dana( od kad je kod mene), a i dalje drzi rucna na nagibima, i to sam probao da ga guram nizbrdo, nece ni da mrdne i pod ovakvom rucnom...ako mozete da mi odgovorite sto pre, jos kad bi bilo pozitivno nesto, posto sam se toliko iznervirao da mi nije dobro

Vrh

PostPoslato: 01 Maj, 2012 18:57 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

rucna je ona na dugme, cisto da naglasim, posto ne znam da li je kod svih b6 tako...

Vrh

PostPoslato: 01 Maj, 2012 19:23 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 27 Maj, 2011 20:09
Vozim: vw passat b6
pa ako stavis pojas i krenes pod rucnom on je automatski deaktivira (spusti je) i auto normalno krece...
ako vec drzi i sve je OK, onda ne bi trebalo da imas problema.. samo cepaj :)

Vrh

PostPoslato: 01 Maj, 2012 19:35 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt, 2011 22:18
Vozim: Audi A6 C7 (2011), Audi A6 C6 (2006), Yamaha FZ6 (2008).
Ako sam dobro shvatio vozio si 500 metara pod rucnom? :!

Kod mene se rucna automatski gasi kada ubacim u prvu i pocnem da popustam kvacilo.

Vrh

PostPoslato: 01 Maj, 2012 19:46 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Pa aj kao drzi nesto i kad nisam vezan :)...dobro je radi :), uf kako se zivci lako kidaju...evo aj sad kad sam vec spamovao da vam ispricam sta je sve bilo, posto je splet kao u holivudskim filmovima "Z" produkcije, pa mozete i obrisati post, a mozda neko i procita pa i nauci nesto iz mog neznanja...ae vec sam rekao da nikad ne povlacim rucnu i da mi je drug kome sam dao kljuceve bez veze, nije ga ni pomerao 10 metara mi povuce rucnu iako sam mu kad sam mu davao kljuceve rekao da ne povlaci rucnu...i to nije prvi put da mu to kazem...aj sad to je bilo juce...danas me zagradi neki majmun sa mindjusom i golfom 2, pijan, od dobrih 40ak, koji nece da se pomeri ni posle 15 min ubedjivanja vec me ubedjuje da u rikverc idem uz neku uzbrdicu strmu da on ne mora da se pomeri...i ajd tu mi devojka, da se ne nastavljam sa budalom, sednem, kljucna okolnost, ne vezem pojas, (iako ga vezujem uvek), i taj majmun mi govori kuda, i kao ma slobodno pusti kvacilo proci ces mi kaze, a ja pustio kvacilo i picim pun gas, auto jedva da se mrda, a ja mislio da je zbog uzbrdice, i krene auto nekako, izadjem ja na put, udju svi u kola, kad ja da krenem, prva jeedva...pun gas, vozio jedno sto metara, izasao iz kola, smrdi nesto, meni vec noge od besa pocinju da se tresu jer sam mislio da sam ili isekao gume na staklo, ili da sam odvalio o nesto donjim delom dok sam izlazio na put...presao sam ja tako 100m pod rucnom..e a posto nije tako hteo da krene, pa ja izadjem, pa probam opet 100m, nisam se vezivao, jos naidjem na pandura, sreca nije imao nameru da se raspravlja sa mnom sto nisam vezan, to bi mi bas bio vrhunac :D...sednem ja opet, i ovoga puta vezem se, kad ono ide :)...samo sto sam se sad vezao...i na kraju mi devojka kaze da je videla dok sam vozio mali crveni uzvicnik na kontrolnoj tabli...inace ja ga nisam skontao jer je picilo sunce tacno u oci, isao sam tako, od letenke ka mitrovici, oko pola 5..i ja onda pomislim da sam sjebao rucnu, koju nikad ne povlacim jer sam, izmedju ostalog i ovde procitao da je sranje, i da je zeznuta i da sam napravio jos i stetu veliku...jos ja testirao rucnu usput posle da vidim da li radi, i pomislim da ne radi jer ne drzi u prvoj kad krecem, a nisam znao tu foru za vezivanje....eto, koliko glupih slucajnosti...A posto ste mi puno olaksali, HVALA VAM, evo malo se smejte...pozdrav...

Vrh

PostPoslato: 01 Maj, 2012 20:16 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul, 2009 22:55
Vozim: VW Golf 5 1.9 TDI Direkt Schalt Getriebe
Meni se na Golfu desilo jednom da sam krenuo par metara pod rucnom, ali mi se onda ukljucilo tonsko upozorenje (kao kada se ne veze pojas). Zar ti nemas to upozorenje na Passatu?

Vrh

PostPoslato: 01 Maj, 2012 20:27 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Nemam :)

Vrh

PostPoslato: 01 Maj, 2012 20:29 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

tj mozda se i culo, ali od buke i muzike, a usput nisam ni pojas vezao, nisam obratio paznju na pistanje, ako je zvuk isti, ili slican

Vrh

PostPoslato: 01 Maj, 2012 21:48 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Klotaru
Ja ne znam kako ti uspevaš da pomeriš auto kada ti je aktivna elektroparkirna kočnica.
Ona se isključi automatski kada kreneš i kada je vezan pojas.
Ja ne mogu da pomerim auto kada je ona aktivna, jednostavno neće da mrdne.

Vrh

PostPoslato: 02 Maj, 2012 1:18 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt, 2011 22:18
Vozim: Audi A6 C7 (2011), Audi A6 C6 (2006), Yamaha FZ6 (2008).
+1
Ni meni nije jasno kako si uspeo da krenes dok je rucna aktivirana.
A drugo, kako nisi obratio paznju da ti dugme P svetli ako vec nisi video crveni izvucnik na tabli.

Vrh

PostPoslato: 02 Maj, 2012 3:05 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Samo pun gas i pusti se kvacilo do kraja, tj pustas kvacilo i gas maksimalno dok ne krene i dok ne pustis kvacilo do kraja, krece sto posto, meni krenuo u rikverc i to pod zestokim nagibom po travi :)...a posle sam i u prvu ubacio i pun gas i auto opet krenuo...ne stiskate dovoljno gas :p...nisam video jer je bilo pola pet, +30 i nesto, sunce mi sijalo direktno u oci, zamisli da sam video da to dugme sija, pa i po normalnom vremenu ne vidi se da sija preko dana...jedva sam i kontrolnu tablu video...a imao sam i suncane naocare usput :D....ne preporucujem da krecete pod rucnom jer nesto pocne da smrdi uzasno, sto sigurno nije zdravo za kola, ko ne veruje nek proba, ako neko hoce da se kladi demonstriracu ja javno (salim se:)...u prvoj sam vozio od letenke do prve sledece livade kad se krene ka dola(smer suprotno od NS), pa mislim da ima 500m, i to cak sam pod rucnom i brzine prebacivao, moze i da ubrza :D

...Kao sto sam napisao, nije mi bio vezan pojas, u tom slucaje se rucna ne moze otpustiti automatski....

Poslednji put menjao aca88 dana 02 Maj, 2012 3:14, izmenjena 2 puta

Vrh

PostPoslato: 02 Maj, 2012 13:56 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Klotaru
Kakav si ti divljak majko moja :=omg
Nešto smrdi :wall!
Pa smrdi lamela jebote, smrde kočione pločice :wall!
Ne mogu da verujem, pa to moraš da stisneš gas kao sivonja, uz dužno poštovanje prema tebi, ja nisam toliko lud bio nikada da tako nešto uradim.
Koliko si oštetio set kvačila, diskove, pločice i hidraulični mehanizam za parkirnu ručnu će pokazati vreme...
Nemam komentar :thup!

Vrh

PostPoslato: 02 Maj, 2012 14:26 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt, 2010 16:14
Vozim: 190hp
Ma nece mu nista biti, VW je to :D

Vrh

PostPoslato: 02 Maj, 2012 14:35 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec, 2011 20:06
Vozim: TDI i JTDm
I to sto kazes, da je neki azijat bio, raspao bi se :hah

Slika

Vrh

PostPoslato: 03 Maj, 2012 15:29 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Pa deslio mi se jednom da zaboravim rucnu, pa dam gas u prvoj, ali takodje se nikad ni pomerao nije, a sad je krenuo, ja mislim tu oko 3000, 3500 obrtaja...jbg, valjda nije nista, za sad je sve normalno...

Vrh

PostPoslato: 03 Jun, 2012 13:39 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun, 2012 13:12
Vozim: Rasni Audi A6
Au aco.... :wall!

I went on the internet,and I found this! definicija rasnosti :=)))))

milosabs je napisao:
ono moje italijansko govno

Vrh

PostPoslato: 03 Jun, 2012 18:12 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar, 2011 18:25
Vozim: Golf Plus
Meni samo nije jasno kako si krenuo sa 3500 obrtaja i nisi se sjetio rucne, pa na tim obrtajima treba da krene kao metak sa sve slajfovanjem pa da je ne znam kakav nagib, uz zgradu bi se popeo. :mrgreen: Ja bih stao odmah sve i da se ne sjetih rucne, jer jednostavno nije normalno da bilo koji auto na punom gasu naglo ne krene, a ne jedva...

Vrh

PostPoslato: 28 Maj, 2013 16:48 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

citam sad ovo i smejem se samom sebi :D...evo proslo je vec godinu od prvog maja, da kucnem u drvo sve je ok...sad menjam kocione plocice, posto malo skripi kad kocim, pa cu ovih dana da ih zamenim, verovatno veliku zaslugu tome ima i prvi maj od prosle godine :)...inace sve ostalo je ok, ovakvih "zabavnih" dozivljaja nisam imao vise...evo dve i po godine je passat kod mene, ovo je prevo da mu menjam nesto od delova, sad je 185 000, kupio sam ga na 150 000, osim malih servisa, ulja, filtera, nista nisam imao...i akumulator cim sam kupio...veliki pozdrav svima, i hvala vam, kad sam posinjao da vozim puno ste mi pomogli, jer nisam imao pojima ni o cemu... :wave!

Vrh

PostPoslato: 28 Maj, 2013 18:17 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 27 Maj, 2011 20:09
Vozim: vw passat b6
Desava se i meni u poslednje vreme da jednostavno nece da "digne" rucnu... Pokusam jednom, drugi put nista. Izvadim kljuc, vratim ga posle 10ak sekundi, pokusam da je "podignem" i ona hoce (ali ne uspeva mi uvek iz prve). Najgore od svega je sto sam vec jednom menjao ono dugme od rucne.

Vrh

PostPoslato: 28 Maj, 2013 21:32 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Ja sam to jednostavno resio, vrlo retko povlacim rucnu, tj samo kad stanem ispred kuce kad otvaram kapiju, inace ga ostavim u brzini...A nece nekad da otpusti rucnu jer ne stisnes dovoljno noznu kocnicu, kad otpustas rucnu probaj malo jace da stisnes noznu, i duze drzi dugme od rucne...kad stisnes kratko dugme i pustis nece da otpusti rucnu :)

Vrh

PostPoslato: 08 Okt, 2013 20:22 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 08 Okt, 2013 20:07
Vozim: passat b6
Pozdrav svima.Trazim po netu resenje za neki mali problem sto imam sa rucnom na passatu (2006 god.) pa natrcah na ovu temu.
Iskreno, ja se skoro nisam ovako nasmejao citajuci nesto.Aco kakav si ti lik, ulepsao si mi dan.Jos tvoja samokritika.Legenda si.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]