Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - OPEL ASTRA 2.0 DTI 2001 GODISTE

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 23 Apr, 2014 19:57

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Maj, 2011 16:53 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb, 2011 14:29
Nasao sam neku Opel astru 2 0 dti
ima manuelnu klimu 155 hiljada presla
covek daje garanciju na legalnost i kilometrazu uvezen iz Francuske
jesu li to motori sa lancem i kako su se pokazali
usput cena sa registarcijom 3900 eura izgleda kao casa
cova kaze zakazite u servisu mi doteramo auto ako nesto nije ok mi placamo servis
hvala puno svima koji odgovore

Vrh

PostPoslato: 23 Maj, 2011 17:28 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jun, 2007 0:30
Vozim: Doblo 1.9jtd, Audi A4 B6 S-line
Motor se odlicno pokazao, jedino pumpa zna da crkne. To je poznato i da je cena 400-500e.
Ako je auto stvarno dobar, dobra je i kupovina.

Vrh

PostPoslato: 23 Maj, 2011 17:43 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul, 2010 8:24
Vozim: Opel astra G 1.6 8v
Nešto mi mala kilometraža... To godište je teško naći i benzinca sa pravih 155xxx... Ali ko zna ima auta i što nisu mnogo vožena, servis, detaljan pregled, ako je utegnuto auto maksimalno = kupuj :thum

Vrh

PostPoslato: 23 Maj, 2011 18:12 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb, 2011 14:29
covek garantuje kilometrazu idemo na servis sa njom
sve ulazi u ugovor mene samo interesuje motor
inace uvoz francuska

Vrh

PostPoslato: 23 Maj, 2011 23:22 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul, 2008 15:12
Vozim: scott
Mislim da je odlična cena i da je to odličan motor.
Ako sve bude kako treba, ako ti se dopadne, kupuj!

Vrh

PostPoslato: 24 Maj, 2011 12:09 
Zlatni član
Zlatni član

Pridružio se: 01 Mar, 2010 0:39
Imao sam astru sa tim 2.0dti motorom. Ima lanac, nema kais. Meni se odlicno pokazala, automobil je za svaku preporuku. Potrosnja na otvorenom je do 6l, meni je uglavnom toliko trosila. Spustao sam je na nesto jace od 5l ali to nije voznja. U gradu je znala da potrosi i do 9l, uglavnom je isla oko 7,8l. Dobro ide, dobro povuce kad zatreba.
Od vanrednih kvarova sam imao motora brisaca koji me je kostao mislim oko 60eur. Motor je radio perfektno. Radio sam mu trap i plocice i to pred prodaju.
Servis je mene izlazio oko 60eur sa svim filterima i uljem.
Odvezi ga kod majstora nek pogleda u kakvom je stanju, nek ga provoza i vidi koliko toliko da li mu je motor ok i to je to.

Vrh

PostPoslato: 10 Avg, 2011 11:15 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 10 Avg, 2011 11:10
Vozim: Astra G 2.0DTI, Vectra A 2.0i LPG, Renault Megane II 1.5 dCi
Kupio sam istu takvu Astru pre 10 dana, auto je sa lancem tako da nemas kod nje nekog servisa velikog. Sto se tice bosch pumpe jeste skupa i do 700e ali mozes je paziti na taj nacin sto ces paziti gde sipas gorivo, nadji na jednom mestu gde toce dobar dizel i samo tu uzimaj. druga caka je ta da nikad ne ostavis rezervoar prazniji od 1/3, kada je u rezervoaru malo goriva bosch pumpa pocinje da se greje i to uzrokuje njeno crkavanje. meni se zasad, tj za ovih deset dana pokazala lepo, mada rano je suditi o tome. Inace ispunjava sve moje zahteve, a trenutno je testiram za potrosnju pa cemo videti sta ce biti. za sad moje preporuka za kupovinu.

Vrh

PostPoslato: 10 Avg, 2011 21:57 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 05 Sep, 2010 10:38
Vozim: Fiat Bravo 1.9 JTD
Moj kum ima tu astru, karavan 2.0DTi 16V. Utisci su onako. Auto je u celini solidan, odlično izgleda iako je 2000-to godište. Naravno, crkla mu je elektronika na pumpi - cca 270 EUR (i mom burazeru na astri 1.7DTi je to isto crklo, a redovno pitam taksiste ako se vozim astrom, i odgovor je da, došao sam do zaključka da crkne na cca 200.000-300.000km).
Motor me je na tom autu najviše razočarao, u smislu performansi, ne može da prismrdi na primer Fiatovom 1.9JTD ili ne daj bože VW 1.9TDi. U globalu ima manji obrtni moment od dotičnih na većim obrtajima, a sam auto je baš težak (karavan ima oko 1350kg, ako ne i više), što se primećuje u vožnji, nekako je mrtav, nije samo ta njegova astra u pitanju, sve su takve, uostalom cifre sve govore. Ne znam samo koji su mu k stavili 4 ventila po cilindru. Inače svi majstori i vlasnici kažu da je motor pouzdan, tipa nema problema sa njim, može da sabije 500.000km bez problema.
Kumova astra je CDX oprema, ima štelujuće zadnje amortizere (naduvavaju se neki jastuci, pa se šteluje trvdoća). Nažalost morao je da ih menja, a nisu nimalo jeftini, još mu se kao za baksuz zimi amortizer zaledio u gornjem položaju pa mu je auto išao na 3 točka (do perionice gde je palo odleđivanje toplom vodom). Ja ga ubeđivah da izbaci te i da stavi obične, neke Bilstein ili Kayab, ali je on tvrdoglav (pošto je pilot a auto mora da se održava po fabričkoj instrukciji), pa je stavio original GM sa tim sranjem za štelovanjem. Mislim da su ga izašli samo amortizeri preko 250 EUR - zadnja 2, bez zamene, ako se ne varam.

Vrh

PostPoslato: 13 Avg, 2011 21:09 
Zlatni član
Zlatni član

Ne znam na sta si navikao ali moja astra 2.0dti ni malo nije bila mrtva (mada, istina je, ne moze da se poteze sa tdi i jtd), sasvim je lepo potezala...btw, vektra sa istim motorom (2.0dti) ide bolje od astre 2.0dti, takodje astra 1.7 dti ide bolje od ove 2.0 dti samo sto joj je krajnja brzina manja. Cdti su mnogo startniji i zivahniji.

Vrh

PostPoslato: 17 Avg, 2011 16:57 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 17 Avg, 2011 16:21
Vozim: opel astra, hyudai santa fe
astru 2.0 dti 16v 2001god. vozim već tri godine, uvezena je iz Italije, prešo sam oko 60.000 km (155.000 km na satu).
Astra ima lanac, i dosta kvalitetan motor. Do sada nisam imao nikakvih kvarova na motoru.
To je auto koji je dosta ekonomičan, malo triši, i nije skup za održavanje.
Moja zamerka astri je to što je bučnija od ostalih dizelaša, dosta je tvrda i nije baš za duža putovanja ako su u njoj 5 osobe.
Sve ostalo je dobro na njoj.
Po pitanju snage nije loša, izvuče kad je najpotrebnije. Maksimalna brzina koju sam postigao je 185km/h.
Po pitanju potrošnje, dosta je zahvalna, u gradu se kreće od 5,5 ako se pazi pa do 9.5 ako se baš preteruje sa gasom; na otvorenom je druga priča, može se spustiti na 5l. Dešavalo mi se dosta puta da pređem i preko 100km a da skazaljka tek tada pokaze da je auto potrošio oko 5 l. Sa pola rezervoara sam prešao oko 650 km, kombinovane vožnje, mada je više bilo po gradu nego na autoputu, sa uglavnom uključenim klima uređajem.
Ima dosta prostora za taj segment automobila, što me iznenadilo jer kad je čovek pogleda nikan ne bi rekao da može baš dosta stvari da stanu u nju(karavan verzija).
Za te pare, astra je dosta solidan auto.
Ali astra nije auto od kojeg treba očekivati čudo.
Po meni je bolji motor 1,6 benzinac; tražio sam njega da kupim, ali tad nisam mogao da nađem. Dizelaš traži dobru naftu, redovno menjanje filtera za naftu, lepo pali i na minus 20, ali po meni je bolji 1,6 benzinac.
Od majstora sam čuo da ovi motori mogu dosta da prevale pa čak i preko 500.000km. Jedan naš taksista je sa vektrom koja ima isti motor prešao oko 420.000km, i još je vozi.

Vrh

PostPoslato: 17 Avg, 2011 22:52 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg, 2011 13:36
Vozim: CITROEN C5 2.0 HDI
Ako slabo poteze vrlo moguce da je do protokomera, bar je tako meni bilo na vectri 2.0dti. Posle zamene drugi auto, da covek ne poveruje.

Vrh

PostPoslato: 25 Okt, 2011 14:16 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 21 Okt, 2011 14:59
Vozim: kupujem
Ponudjena mi je ova astra 2.0 DTI karavan 2001 godiste 16v, ima neku oznaku 100 u okviru vrata. Spolja je odlicna, ima i alu felne, unutra je isto super ocuvana, sediste nije propalo, menjac nije pohaban(jeste, ali normalno), digitalna klima, ima i neke komande na volanu, registrovana jos 8 meseci. Ono sto mi pravi problem je sto na satu stoji 250.000 km, a uvezena je (iz francuske mislim) pre 6 meseci il tako nesto. NJegova cena je 3300, ako bi uzimao ja cu da mu spustam na 3000 max 3100. Kaze moze da ide kod bilo kog majstora da pogleda nije problem.
Na prvu loptu mi izgleda kao dobra kupovina, al me muci kilometraza.
Sta vi mislite?
Nemam slike, ne stigoh da slikam a nije nigde na sajtu postavljena.

Vrh

PostPoslato: 25 Okt, 2011 17:49 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jun, 2007 0:30
Vozim: Doblo 1.9jtd, Audi A4 B6 S-line
Ako je prava sto se tice samog motora ide taj jos toliko.
To je ono ako je prava km a tolika je ''boli u srce'' a ako pise 140.000km iako znas da je presla vise lakse je.
Znaci ako je stvarno ocuvana, skoro kao nova, a tako nekako i treba da izgleda uzimaj. Imam jednu Astru u familiji i na 160-170.000km pravih veruj da je kao nova, volan bukvalno nije poceo nigde da se lize, rucica menjaca isto, ma kad bi stavio 80.000km poverovao bi.

Vrh

PostPoslato: 25 Okt, 2011 21:13 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan, 2010 16:48
Vozim: Seat Altea 2.0TDI
Evo je moja bivsa astrica dok je jos bila na auto-placu, slucajno nadjoh ocu sliku, 5 godina je bila stara 112000km na satu, kao nova!
Posle Golfa 4 koji je za 3100e samo pusta zelja Astru vidim kao jedino pravo resenje ito samo sa tim motorom 2.0DTI,

Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

Vrh

PostPoslato: 14 Feb, 2012 13:48 
Standardni član
Standardni član

Pridružio se: 11 Feb, 2012 13:23
Vozim: Opel Astra 2.0 DTI
Jel zna neko gde može da se popravi displej na Astri G? Moj je onaj malo veći sa tri reda(imam bord). Fale pojedine linije, jedan majstor mi je rekao da je u pitanju flet kabal. Nije strašno, ja sam navikao ali bih to rešio čisto zbog estetike. :please!

Vrh

PostPoslato: 15 Feb, 2012 1:35 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan, 2010 16:48
Vozim: Seat Altea 2.0TDI
Imas onaj veliki displaz na astri g? To je bas retka ali dobra fora... Mislim da znam ko to moze da ti sredi samo da pronadjem broj. Meni su radili displey od vorda na kolima i nisu uspeli, ali su mi keoz peicu pominjali da astin/vectrin display resavaju lagano.

Vrh

PostPoslato: 15 Feb, 2012 12:43 
Standardni član
Standardni član

marenbg je napisao:
Imas onaj veliki displaz na astri g? To je bas retka ali dobra fora... Mislim da znam ko to moze da ti sredi samo da pronadjem broj. Meni su radili displey od vorda na kolima i nisu uspeli, ali su mi keoz peicu pominjali da astin/vectrin display resavaju lagano.

Izvini što sam te doveo u zabludu, nisam se dobro "odrazio". Nije veći samo ima tri linije prikaza zbog Borda. Meni se zbog toga učinio veći, al sad gledam isti je ko onaj običan, samo su sitnije cifre. :soory!

Mare brate, jesi uspeo da nadjes broj onog lika koji moze da mi resi displej na Astri? :please!

Vrh

PostPoslato: 21 Feb, 2012 11:03 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jan, 2012 10:05
Vozim: Suzuki GSX1300 B-King 2008
Probaj da nazoves majstora koji se zove Branko a njegov broj je 0637721535 i mozda on bude hteo da ti to resi jer to je jako pipav posao a ne moze da se naplati koliko se radi.On je iz Novog Sada a ima tu jos dvojica koji to isto mogu da rese ali ajd probaj ovog da kontaktiras prvo.
Tu se verovatno pomerila gumica od vibracija i zato imas te linije.Gumicu je izvodljivo vratiti ali je jako pipav posao.

Vrh

PostPoslato: 21 Feb, 2012 11:34 
Standardni član
Standardni član

Hvala Dule za info! Javljam za rezultat po da :chee

Vrh

PostPoslato: 04 Dec, 2012 19:12 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Nov, 2011 23:33
Vozim: ford fokus facelift sedan 2008
Ljudi u vezi ove astre i bosh pumpe,koliko kosta pumpa a koliko reparacija iste?Zanima me ta elektronika kod nje ,koliko to kosta?Drugaru je izgleda bosh pumpa otisla,ne zna jos nista tacno ,jer je tek odvezao kod majstora.
Gde ima da se nabavi i ko radi reparaciju?

Vrh

PostPoslato: 04 Dec, 2012 22:20 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Kod te pumpe uglavnom ne ode sama pumpa i njena mehanika nego elektronika tj stampana plocica velicine oko 7x5 cm a koju naplacuju oko 500 eura.
Rade je Vilic i Ramac iz Novog Sada kao i Zeravica iz Novog Miloseva.

Vrh

PostPoslato: 04 Dec, 2012 23:31 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

E hvala Dule,nesto sam trazio na netu i saznao sam za tog Vilica,a znao sam za Zeravicu.
Ramac mi je nepoznat ,za njega nisam nasao na netu.

Vrh

PostPoslato: 05 Dec, 2012 8:35 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Sve ti je to slicno i oni kao da imaju dogovor oko toga koliko sta kosta.
A Ramac je sa č i kazu da je odlican bošista.

Vrh

PostPoslato: 05 Dec, 2012 9:35 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Apr, 2012 9:13
Vozim: Renault Megane II 1.5 dci
Brat je radio elektroniku bosh pumpe kod Vilica, sve preporuke za coveka.
Inace Zeravica je najskuplji, trazio je 150e vise od Vilica. Vilic je odradio za 400e.

Vrh

PostPoslato: 13 Dec, 2012 21:12 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Dule jel ima negde polovna da se kupi ta pumpa?Jel bolje kupiti polovnu ili odraditi staru?

Vrh

PostPoslato: 13 Dec, 2012 23:41 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Izgleda da nisi shvatio da na pumpi ne ode nista mehanicki nego ode mala stampana plocica velicine 5x6cm i nju naplate oko 500 eura.Kupovinom druge pumpe dobijas macku u dzaku jer ne znas koliko ce elektronika na toj pumpi raditi.
Znaci,kupis pumpu za 300 eura ili i vise i rikne ti elektronika za mesec dana i sta si uradio?
Ovako se iskezis za novu elektroniku i miran si 7 godina koliko je Vilic rekao da traje.

Vrh

PostPoslato: 14 Dec, 2012 1:06 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Ovom drugaru otisla skroz i elektronika i mehanicki(tako on kaze).Ja sam mu preporucio ove sto si mi ti rekao al je on vec odneo za Sabac,gde mu je Burin trazio 300 eur ali posto je otisla skroz onda mu trazio 500eur.Ja sam mu dao brojeve ljudi koje si ti preporucio pa nek zove sutra i nek vidi sta i kako.Pitao me da li da stavi polovnu,tj da da li bi prosao jeftinije,al sam mu rekao da ne znam koliko je to pametno.Uglavnom hvala ti na informacijama.

Vrh

PostPoslato: 14 Dec, 2012 15:33 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Tu smo da pomognemo. :chee
Njemu je bolje resenje onda da kupi drugu pumpu ali pitanje je kako je mogla odjednom i elektronika i mehanika da ode.Mozda ga majstor malo tovari?

Vrh

PostPoslato: 15 Dec, 2012 1:53 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Ne znam ,kaze da je tako otislo,e sad nasao je polovnu za 250 eur i ne zna sta da radi.Da li da popravi staru ili da kupi polovnu,tu se razmislja,jer cena je dosta razlicita.

Vrh

PostPoslato: 15 Dec, 2012 13:10 
Zlatni član
Zlatni član

Jel dobija garanciju i koliko ako mu ovaj popravi pumpu?
Koliko kosta nova pumpa?

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]