Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - Opel vektra

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 19 Apr, 2014 3:48

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel vektra
PostPoslato: 10 Mar, 2011 16:03 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 10 Mar, 2011 15:56
Postovana gospodo, hteo bih da kupim opel vektru ili astru karavana! Na sta da obratim paznju kod kupovine? Koje su mane?

Vrh

Tema posta: Re: Opel vektra
PostPoslato: 10 Mar, 2011 16:37 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec, 2007 22:46
Prelistaj malo po forumu, naci ces vise podataka sto te interesuje. :ye!

Kad je muka, dje si Duka....

Vrh

PostPoslato: 10 Mar, 2011 23:56 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Audi A4 (B8)
Koju generaciju Vektre ili Astre... ima toliko generacija da moraš biti precizniji.
Uglavnom imaš ih detaljno opisane u rubrikama "kratak pogled na polovne automobile"

Vrh

PostPoslato: 11 Mar, 2011 17:00 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pa bas u vezi toga se i dvoumim! Ima toliko verzija da neznam za sta da se odlucim!

Vrh

PostPoslato: 11 Mar, 2011 20:33 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr, 2009 15:59
Vozim: Audi A6 C6 Restyling; VW Passat B5
Najbitnije u svemu jeste koliko para misliš da odvojiš. :wink:
Onda ćemo znati šta da ti savetujemo. :wink:

Vrh

PostPoslato: 11 Mar, 2011 21:56 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep, 2010 17:03
Vozim: Nek' se dimi, nek' se zna, TDI-a vozim ja.
MARKO-VW je napisao:
Najbitnije u svemu jeste koliko para misliš da odvojiš. :wink:
Onda ćemo znati šta da ti savetujemo. :wink:

:thum

Vrh

PostPoslato: 11 Mar, 2011 22:53 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Do 3500 eura. Bitano mi je da je karavan i da ima atestiran plin. Zato sto cu imati dosta posla po celoj drzavi potreban mi je pouzdanost na putu! Ja se nerazumem u automobile ni malo. Pitao sam neke automehanicare, i odgovorili su mi da neuzimam ni jedan automobil sa 16. ventila.

Vrh

PostPoslato: 12 Mar, 2011 0:31 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb, 2008 6:21
Vozim: w204, c220cdi
Vektra B 1.6 16v koju ja imam je veoma pouzdana (ili ja imam dobar primerak) kupio sam je pre skoro godinu dana uradio veliki servis i od tada...Nista vise, samo ulje i tecnosti.1.8 motor je (koliko cujem) problematican tako da bi za tebe i za otvoren put najbolji bio 2.0 16v.One od 8 ventila su slabije sa performansama-trome i lenje, mada kada malo bolj razmislim mislim da ni nema vektri sa 8 ventila.

Edit pogledao sam, ima samo jedan motor od 8v ali on je preslab po mom misljenju.

Sto se tice odrzavanja, nije skupa delova ima svugde i to raznih:originala,kineza, turskih delova... malo je tvrdja za voznju (sto meni odgovara) vesanje je dobro, trapovi su takodje dobri( negde sam procitao da su ramena i vesanje uzeti sa omege tako da su izdrzljivi)Slaba tacka je letva volana, tako da obavezno proveri to, bagova sa elektronikom nema, ukratko auto je "value for money"

Uzmi u obzir da sam pomalo subjektivan jer je ipak vozim ali objektivno to je solidan automobil.I da, samo benzinci su dobri dizeli su :non

Vrh

PostPoslato: 12 Mar, 2011 0:38 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

@nenade,

jel postoji review tvojih kola na forumu?

Vrh

PostPoslato: 12 Mar, 2011 0:41 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Zapravo ima neki Subicev na koji sam nesto dodao....Bio sam lenj i do dana danasnjeg nisam postavio slike moje vektre, ne znam ni sam zasto...Ali posto ide na prodaju verovatno za 5-6 meseci, valjda nije ni bitno...

Vrh

PostPoslato: 12 Mar, 2011 0:42 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

nenad.fil je napisao:
Zapravo ima neki Subicev na koji sam nesto dodao....Bio sam lenj i do dana danasnjeg nisam postavio slike moje vektre, ne znam ni sam zasto...Ali posto ide na prodaju verovatno za 5-6 meseci, valjda nije ni bitno...

A iz kog razloga ide na prodaju? Nezadovoljan si ili cisto bi da promenis?

Vrh

PostPoslato: 12 Mar, 2011 0:47 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Kupujem novu skodu yeti, mozda za 6 meseci, ali pre ce biti u januaru sledece godine...Znaci, mozda i ne ode za 6 meseci vec tek sledece godine.Naravno da sam zadovoljan, ipak je to solidan auto.Nije najbolji ali meni je za sada ODLICAN.

Vrh

PostPoslato: 12 Mar, 2011 0:49 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

bitno je da tebe sluzi dobro,drugo je manje vise...nebitno.Moj kolega sa posla uzeo model kao tvoj,samo Dizela karavana.Mislimd a rece da je 2001 god.Fin je.Ja ne volim taj model auta,nikad ga za sebe ne bi kupio,ali ljudi je hvale,a ja ne osporavam da je to dobar auto.

Vrh

PostPoslato: 12 Mar, 2011 0:54 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt, 2009 21:34
Vozim: /////
Meni se uvek svidjala ta vectra koji ima Nenad, ima stvarno lepu liniju pogotovu oko retrovizora su resili do 00. Nisam je nikad vozio, par puta sam se vozio i bilo mi je skroz ok sto se tice mesta. Kao sto rece, za te pare i vise nego dobra kupovina. Benzinci odlicni, dizeli malo losiji ali generalno jako dobar auto.

"AWT"- Ako je ovo 2005 ja sam Don Dzonson...

Vrh

PostPoslato: 12 Mar, 2011 0:56 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Ja sam se svojevremeno pre par godina zaljubio u bratovu vektru.Naime, tada je kupio isti model kao moj (mada moja ima vise opreme :dev ) i bukvalno ju je unistavao.Silovao po visokim obrtajima, potpisivao, rupe redovno overavao, odrzavao je prosecno ( iako studira konstrukciono masinstvo, motore i vozila) i ona je i dalje isla, isla isla.Sta je sve prezivela...strasno.Svideo mi se i veliki gepek, stabilnost ito sto je mogla onako, fino da povuce + sto ja volim limuzine.Cim sam skupio kes zno sam sta cu da kupim, i za sada sam zadovoljan.

Da dodam, ko hoce limuzinu do 4k evra da je ipak "svaba" po mom misljenju veca je pravi izbor.Ima boljih naravno ali su oni vec par hiljada skuplji...

Vrh

PostPoslato: 12 Mar, 2011 1:07 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt, 2009 21:34
Vozim: /////
nenad.fil je napisao:
Ja sam se svojevremeno pre par godina zaljubio u bratovu vektru.Naime, tada je kupio isti model kao moj (mada moja ima vise opreme :dev ) i bukvalno ju je unistavao.Silovao po visokim obrtajima, potpisivao, rupe redovno overavao, odrzavao je prosecno ( iako studira konstrukciono masinstvo, motore i vozila) i ona je i dalje isla, isla isla.Sta je sve prezivela...strasno.Svideo mi se i veliki gepek, stabilnost ito sto je mogla onako, fino da povuce + sto ja volim limuzine.Cim sam skupio kes zno sam sta cu da kupim, i za sada sam zadovoljan.

Da dodam, ko hoce limuzinu do 4k evra da je ipak "svaba" po mom misljenju veca je pravi izbor.Ima boljih naravno ali su oni vec par hiljada skuplji...

:ye! :thum

"AWT"- Ako je ovo 2005 ja sam Don Dzonson...

Vrh

PostPoslato: 12 Mar, 2011 9:39 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 27 Jan, 2011 13:48
UBEDLJIVO najbolja vectra koja se IKADA proizvodila je vectra A(sa kojom je opel postigao najveci uspeh).....znaci prva serija opel vectri koja se proizvodila od 1989-1995 godine....

a UBEDLJIVO najbolji motor koji je opel IKADA napravio je C20NE benzinac tj 2.0i sa 115ks(dve hiljade kubika sa 8 ventila)......takav motor se ugradjivao u spominjanu seriju vectri A,ne i u ostale serije vectri........i tom motoru po dugotrajnosti i pouzdanosti ne moze da prismrdi NIJEDAN motor koji opel ima u ponudi u zadnjih 15ak godina.........jos sto je veoma bitno,takvi motori imaju vrlo malo elektronike,senzora i ostralih gluposti koji su najveca mana novijih opelovih ECOTEC motora....

e sad,problem je sto ima sve manje doboro ocuvanih vectri A jer zalaze u godine........ali ako bi mogao da nadjes neku vectru A 2.0i da je 1994,95 god i da je dobro ocuvana(nema veze sto ima npr 250.000 km predjenih) ja bih ti savetovao da kupis taj auto jer je NEUPOREDIVO bolji i POUZDANIJI od bilo koje vectre ili astre koje su se prozivodile i narednih 10 godina.....

inace,imas vectru A u limuzina ili hatchback verziji.......(ova poslednja bi ti vise odgovarala jer ima OGROMAN gepek gde moze svasta stati).......takodje vectre A 94,95 godine imaju i klimu....................i da spomenem da odrzavanje takve vectre je neuporedivo jeftinije od novijih astri ili vectri......a i sam auto je dosta jeftiniji prilikom kupovine.......tako da ako ti treba "radno magare" od auta,samo nadji ocuvanu vectru A 2.0i i vozices je jos narednih 10 godina.........

naravno,taj opelov 2.0i motor odlicno podnosi plin.......

Vrh

PostPoslato: 12 Mar, 2011 22:28 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul, 2010 8:24
Vozim: Opel astra G 1.6 8v
ja sam umalo kupio vectru :D Međutim skoro svaka koju sam gledao (nisam ih puno pregledao :D) su imale problema sa elektronikom... Godišta su bila 1998... Ako možeš naći od 2000 onda kupuj ove ranije imaju problema sa elektronikom

Vrh

PostPoslato: 12 Mar, 2011 22:57 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Okt, 2010 9:09
Vozim: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm
zelena trava je napisao:
ja sam umalo kupio vectru :D Međutim skoro svaka koju sam gledao (nisam ih puno pregledao :D) su imale problema sa elektronikom... Godišta su bila 1998... Ako možeš naći od 2000 onda kupuj ove ranije imaju problema sa elektronikom

I ja sam čuo slične priče iz pouzdanih izvora.Razgovarao sam sa čovekom koji je kupio Vectru GTS,2002. godište i požalio se kako je imao silnih problema sa elektronikom,a sve to ga je mnogo opalilo po džepu.

Inače,iako nisam zaljubljenik u Opele moram da priznam da mi se svaka generacija Vectre uvek dopadala s dizajnerske strane.

Vrh

PostPoslato: 12 Mar, 2011 23:16 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec, 2010 14:42
Vozim: BMW 320d LCI, VW Golf 4 TDI i samo ponekad Porsche Boxster
Cuore Sportivo je napisao:
Inače,iako nisam zaljubljenik u Opele moram da priznam da mi se svaka generacija Vectre uvek dopadala s dizajnerske strane.

Opel je uvek pravio lepa vozila i jos uvek ih pravi. Meni je licno izuzetak ova poslednja Vectra C, koja mi je suvise "proamericka", ali sem nje se ne mogu setiti nijednog auta koji u svom vremenu i datom trenutku pojavljivanja nije bio lep i u trendu. Svaka Astra mi je bila lepsa kad se pojavila od svakog Golfa u svom generacijskom rangu, svaka Corsa je gotov uvek ispred Pola, unazad gledano mi je i Kadett bio mnogo lepsi od Golfa 2... Pricam o spoljnom dizajnu i dopadljivosti auta.
Evo i sada imaju Insigniu, novu Astru, vec vremesnu corsu (5 god star dizajn) i svaki od ovih mi se vizuelno jako svidja. Antara im je promasaj i ne znam sta su gurali nos u taj segment, ali ajde...
Inace smatram da je Opel uz VW nekako najbolji izbor za prosecnog vozaca u Srbiji. Uvek dosta delova, nisu skupi, svaki majstor zna da ih radi, a pouzdani su automobili. Jos se pride Opel krade mnogo manje od Wagena...

Poslednji put menjao Tex dana 12 Mar, 2011 23:18, izmenjena samo jedanput

Vrh

PostPoslato: 12 Mar, 2011 23:18 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb, 2010 16:38
Vozim: Fiat Marea 1.9 JTD
Treba samo uporediti liniju i aerodinamičnost recimo Golfa 2 i Kadeta E (Suzu) i sve je jasno.

Vrh

PostPoslato: 12 Mar, 2011 23:18 
Banovan korisnik
Banovan korisnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Nov, 2010 23:35
Vozim: Ford Mondeo MK1 2.0 DOHC 16V
Da, Kadett Suza je baš bila IN kad se pojavila. Šteta što joj je korozija bila neizlečiva boljka.

▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀ ПАРТИЗАН ▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒

Vrh

PostPoslato: 13 Mar, 2011 10:04 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

zelena trava je napisao:

narocito vectre B (proizvedene od 1996 do 2002) mogu imati manjih ili vecih problema sa elektronikom....vectre C (proizvedene od kraja 2002 do 2008) takodje nisu bas sjajne po tom pitanju....

a kao sto sam rekao,ko nadje i kupi dobro ocuvanu vectru A,nece imati uopste potrebe da zna sta je to elektronika u automobilu,jer takvih problema nece ni imati...:)

Vrh

PostPoslato: 13 Mar, 2011 10:08 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Splendid je napisao:
Da, Kadett Suza je baš bila IN kad se pojavila. Šteta što joj je korozija bila neizlečiva boljka.

kod mnogih starijih opela(ascona,vectra,kadet,omega) iz 80tih i prve polovine 90tih limarija je bila mana.....ali daleko od toga da je NEIZLECIVA.....:)

u 90% slucajeva su im stradali rubovi kod zadnjih tockova i tu je pocela da se pojavljuje korozija.....ali lek se sastojao u tome da se ti rubovi odrade kod nekog dobrog limara za 100-200-300 eura,i miran si sto se tice limarije narednih 10 godina....

Vrh

PostPoslato: 13 Mar, 2011 11:41 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec, 2010 14:42
Vozim: BMW 320d LCI, VW Golf 4 TDI i samo ponekad Porsche Boxster
maxx je napisao:
za 100-200-300 eura

Maraka! :wink:
Punili su ih gitom valjda, sa unutrasnje strane.

Vrh

PostPoslato: 13 Mar, 2011 15:29 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Maxx nije da ti ne verujem ali evo npr. moja vektra apsolutno nikakav problem sa elektronikom nije imala niti ga ima.Radi kao doxa pu pu da ne ureknem...

Vrh

PostPoslato: 13 Mar, 2011 15:47 
Banovan korisnik
Banovan korisnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Nov, 2010 23:35
Vozim: Ford Mondeo MK1 2.0 DOHC 16V
Komšija ima vektru B 2.0 benzinac, full. Nikada nije imao problema sa elektronikom, auto je 1999. godište.

▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀ ПАРТИЗАН ▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒

Vrh

PostPoslato: 07 Apr, 2011 15:39 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 24 Jul, 2010 18:16
Vozim: opel vectra B 2.0 cdx
ajde da se "prijavi" i neko ko vozi vectru b prilično godina. naime, kupih je 2003-e sa 68000 predjenih km. sada je na 159000. uradjen veliki servis. na godišnjem nivou sam imao više troškova dok sam vozio stojadina. za ne poverovati. model je 2.0i 16v '98, sa 136 ks, cdx paket. na njoj sve još uvek besprekorno radi. ima bord comp, digitalnu klimu, tempomat... kada god je kod majstor ota podignu na dizalicu, čujem komentare kako je utegnuta i zdrava i kako može da predje još ohohoj. osim "nekog ler motora", koji uredno rikne na svakih 60000 predjenih km i senzora bregaste koji sam jednom menjao, ostalo je sve samo redovan servis. naravno i dva zadnja lonca za sve ovo vreme. i to je to. žao mi je da ugradim plin, jer ne pravim neku kilometražu, a vidim da taksistima ide voda na usta kada stanu pored nje. vrlo je zahvalan auto i ako joj čovek posveti malo pažnje, može da traje prilično i vremena i km. toliko u ovom krugu. ako te zanima još nešto, reci. ne znam da li će mi uspeti da nakačim neke sličice, pa ako jesam, evo ovo je "naša". ako nisam uspeo sa slikama, poslaću ti direktno na mail.

Vrh

PostPoslato: 07 Apr, 2011 15:45 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul, 2008 15:12
Vozim: scott
Nikad mi nisu bili jasni nivoi opreme kod Vectre (npr. cdx), pa ako neko zna, bilo bi fino da malo pojasni.

Vrh

PostPoslato: 07 Apr, 2011 15:50 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 24 Jul, 2010 18:16
Vozim: opel vectra B 2.0 cdx
recimo, digitalna klima, radio sa cd-om, bord komjuter, tempomat, elektropodizači stakala na svim vratima, "troredni displej". možda ima još, ali ovo je ono uočljivo. npr cd paket ima el podizače samo napred, ac klimu i sl. cdx je na onaj fazon iz oglasa "sve sem kože", hi.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]