Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - Volvo S40?

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 31 Jul, 2014 5:19

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Volvo S40?
PostPoslato: 05 Apr, 2010 17:32 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 05 Apr, 2009 11:44
Evo ovako,sinoc sam saznao da bi mogli doci do nekih solidnih novaca prodajom neke zemlje,pa sam se odmah bacio u potragu za cim-naravno automobilom.Rekoh sebi,necu mnogo razmisljati,uzecu Volvo-a jer sam se kao klinac lozio na njihove kockaste modele 740,760,850,960 itd,kao i na sjajne turbo motore od 2,2.3 i 2.5 litara.
E sada meni je odmah zapao za oko jedan konkretan http://www.polovniautomobili.com/oglas4 ... vo_s40_t5/
Ne treba mi veliki automobil,pa mislim da bi mi ovaj vrsio posao.Relativno nov automobil,sa puno opreme,meni atraktivan(ukusi su razliciti),i sto je jako bitno poseduje turbo motor petak o kojem sam sanjao kao klinac da ga posedujem kad budem odrastao.Jedina mana je sto prelazi 2 hiljade kubika pa je registracija malo zesca,550 evra,kao i verovatno nemala potrosnja koju bih resio ugradnjom sekventa.Da li moze neko nesto da mi kaze uopste o ovoj seriji S40,konkretno o drugoj generaciji kojoj ovaj model pripada?
P.SCak i u slucaju da nista ne bude od prodaje,ja svakako ramisljam u bliskoj buducnosti(2-3 godine) da kupim jedan ovakav model Volvo-a,pa bi mi saveti i iskustva drugih pomogla.Hvala

Vrh

Tema posta: Re: Volvo S40?
PostPoslato: 05 Apr, 2010 17:52 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Klotaru
Izvrstan auto, švedski čelik ;)!!!!
Ono što se meni ne sviđa to je motor preskup za registraciju i održavanje, kao i neizvesna budućnost Volova jer kako sada stvari stoje njega preuzimaju Kinezi (Gelly), a ko zna šta će sa njim raditi kada ga preuzmu.
Kako će taj motor da podnese plin zaista ne znam, nisam se do sada susretao sa tom kombinacijom, ali mene svakako plin u takvim mašinama iritira pa zbog toga nisam relevantan da dajem izjave oko toga.
Verujem da bi sa ovim autom bio zadovoljan jer je stvarno dobar, ali moraš znati da je mnogo skup za održavanje i da ti servisiranje u ovlašćenom servisu ne gine, a tamo i "dobar dan" košta mnogo više nego za druge marke automobila.

Vrh

PostPoslato: 05 Apr, 2010 18:02 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jun, 2009 21:11
Vozim: Ford Mondeo mk3 2.0 TDDI 116 ks 2001.
Za odrzavanje i registraciju spremi jos zemlje na prodaju... :D

Malo se salim...auto je extra mada se ni meni ne svidja ovaj motor...ipak je to sad luksuz za nas u zemlji Srbiji.

Vrh

PostPoslato: 05 Apr, 2010 18:18 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Hvala na odgovorima :calp Zato se i razmisljam,mozda bolje da uzmem neki stariji model isto sa turbo motorom,jer kao i sto sam rekao,decacki san mi je da posedujem jedan turbo volvo.A snovi su tu da bi ih ostvarili,zar ne :D Raspitacu se kod drugara ciji cale je za firmu kupio pre 2-3 godine polovnog S60,tako da cu imati iz prve ruke informacije oko servisa.On mi je ranije pominjao dok su imali stari 760 da su isli negde ispod Avale kod nekog majstora.Mozda je to onaj iz Pinosave koji popravlja Ford-ove.Ni ja ne volem plin,ali to je jedini nacin da vozim auto koji zelim a da ne bankrotiram,pogotovu sto bih verovatno prelazio vise nego sada(10-12k godisnje)jer ipak nova kola,udobnija,brza,bezbednija...

P.S Zaboravih,vozio sam tog Volvo-a S60,D5 dizel u opremi koja je imala sve sem koze i ja sam bukvalno odusevljen kako sve to izgleda ergonomski i logicno rasporedjeno kod svedjanina.U njemu se covek oseti kao u nekom oklopnom vozilu,jer se sedi malo nize a vozilo ima visoke i porsirenije bokove,tipicne za volvo.

Vrh

PostPoslato: 05 Apr, 2010 18:38 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

djole85 je napisao:
On mi je ranije pominjao dok su imali stari 760 da su isli negde ispod Avale kod nekog majstora.Mozda je to onaj iz Pinosave koji popravlja Ford-ove.

He he he, pa i majstor Žile preko puta "Dva Pauka" je savršeno održavao Golfa dvojku, ali kada mu doteraš Golfa peticu on se šeta unaokolo i ne zna odakle da mu priđe...
Ono što je bilo nekada danas više nema veze sa životom, moderni automobili traže i savremeno održavanje i servise, a oni više nisu jeftini.
Naročito kada je u pitanju Volvo koji je prilično redak i opšte poznat kao skup za održavanje.
To moraš imati u vidu, sve ono što smo znali od ranije više ne važi, danas su neka druga pravila igre kada su automobili u pitanju ;)!!!!

Vrh

PostPoslato: 05 Apr, 2010 18:44 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Naravno,razumem ja da su tadasnji i ovi danas automobili nebo i zemlja,nego kazem nisam ga razumeo da li tamo tera ovog S60 ili ne.Poslacu mu sada poruku bas da vidim gde rade servise.

Vrh

PostPoslato: 05 Apr, 2010 19:43 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Cuo sam se sa drugarom koji ima S60 i on mi rece da zamenu mali i veliki servis radi kod nekog majstora koji ima svoju garazu,negde ispod Avale,a u slucaju nekog kvara tera u ovlasceni servis jer tamo placaju preko racuna pa im se odbija pdv.Videcemo,u krajnjem slucaju,ako uzmem auto i ako bude nekad potrebe da se ide u ovlasceni,odvescu auto tamo pa koliko kosta nek kosta.Ipak,jednom se zivi :roc

Vrh

PostPoslato: 05 Apr, 2010 20:41 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov, 2008 23:28
Vozim: vw golf 3 1.9d
gde zemlju da prodajes zarad kola.... ;(!!

Vrh

PostPoslato: 05 Apr, 2010 21:59 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Ne,ne!Ne prodajemo zemlju zbog kola,vec ce na toj zemlji da se gradi nesto i nesumnjivo je da cemo morati da je prodamo,jer se parcela nalazi na prostoru koji je urbanistickim planom predvidjeno za izgradnju "necega".nemamo mnogo opcija,ili da prodamo odmah ili da se natezemo i inatimo dok nas ne nateraju da prodamo.A realno ta zemlja nizasta nesluzi jer je niko ne obradjuje i trenutno je tesko pristupacna jer je skoro cela obrasla u sumu.

Vrh

PostPoslato: 06 Apr, 2010 1:18 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun, 2008 7:23
Vozim: Hyundai I30
Moj brat vozi volvo S40 2.0 dizel mozda tebi ovaj motor nije interesantan, al napisacu ti par reci o S40. Auto je 2005 godiste, doteran iz holandije, presao je oko 160.000km

Odrzavanje je prilicno skupo (mislim na ovlascene servise)
Unutrasnjost je kvalitetno odradjena ali nazalost potesna, nisam siguran ali mislim da S40 deli platformu sa fokusom ali nisam 100% siguran. Tako da neko obilje prostora neces imati. Ne znam koliko ti je to vazno, ali cisto da znas.
Moj brat ga vozi vec 2 godine i nikada se nije zalio, osim kada je trebao da odradi veliki servis :)
Jednom je doduse bila elektronika ubagovala, prozori nisu hteli da se podignu i popalile su se raznorazne lampice na tabli. To mu je resio neki lik iz kaludjerice za neku cifricu do 100e.
Motor je kao sto sam rekao dizel 2.0 100KW 136KS
Potrosnja njegovog auta je nesto oko 6l sto sam ja video po bordu, auto ima snage sasvim koliko je potrebno za finu i udobnu voznju, ne manjka mu snage i poteze sasvim lepo.

Vrh

PostPoslato: 06 Apr, 2010 8:55 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

ragnotti je napisao:
Unutrasnjost je kvalitetno odradjena ali nazalost potesna, nisam siguran ali mislim da S40 deli platformu sa fokusom ali nisam 100% siguran.

Ne, S40 je veća klasa od Fokusa.
Moglo bi se reći da je C30 u klasi Fokusa, mada nisam siguran da je Volvo uopšte delio platforme sa Fordom već mislim da je imao svoje.
S40 je u klasi Audija A4, Mercedesa C klase ili BMW-a serije 3.
Kao adekvatni pandan iz Forda bi se mogao navesti Mondeo.

Vrh

PostPoslato: 06 Apr, 2010 11:42 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Zato sam i rekao da nisam siguran, brat mi je tako rekao kada se zalio na manjak prostora...
Hm auto je po mom misljenju uzi od mondea tako da nisam bas siguran koliko su "bliski"

Vrh

PostPoslato: 06 Apr, 2010 11:46 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pa nisu bliski, to sam i rekao da mislim da ne dele platforme, već da Volvo ima svoju.
Ja sam govorio o pripadnosti klasi.
S40 je u klasi Mondea, Pasata, Vektre, Mazde6, ali su mu direktni konkurenti više Audi, Merc i BMW zato što i Volvo nezvanično pripada nekom premijum segmentu. ;)!!!!

Vrh

PostPoslato: 06 Apr, 2010 11:53 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Ok, nisam bas najbolje shvatio tvoj post, jos sam bunovan :slee

Vrh

PostPoslato: 07 Apr, 2010 18:00 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj, 2009 11:57
Vozim: Ford Cmax 1.6 16v
S40 je Focus II, sa drugačijim limom preko identične šasije

Vrh

PostPoslato: 07 Apr, 2010 21:21 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

McGruja je napisao:
S40 je Focus II, sa drugačijim limom preko identične šasije

Da li si 100% siguran u to :!
Koja je onda svrha predstavljati ga kao pripadnika srednje klase, jer ako je to Fokus II, onda pripada "Golf" klasi, a to mi je prosto neverovatno.

Vrh

PostPoslato: 08 Apr, 2010 5:49 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj, 2009 11:57
Vozim: Ford Cmax 1.6 16v
To ti je sve plod homogenizacije automobilskog tržišta...

100% sam siguran.

Volvo i Ford su, nakon spajanja, napravili par sjajnih i par glupavih odluka.
To da spoje šasije, je jedna od boljihm jer Focus ima taj deo najbolje rešen u klasi (ili među najboljima)

"Oteo" je Ford 2.5T motor, to je glupava odluka... Od silnih sjajnih turbo motora, oni su samo taj 2.5T uzeli...

Naravno, Volvo izgleda bolje unutra, i kvalitetnij je upakovan. Ali su suštinski S40 i Focus II isti automobili

Vrh

PostPoslato: 08 Apr, 2010 9:53 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Nije me mrzelo i tražio sam i tražio i našao da si u pravu, a ja sam šokiran.
Volvo S40 je u stvari Volvo C30, Ford Fokus II ili Mazda 3, samo što za razliku od njih ima "guzicu"
Ovaj auto nije pripadnik srednje klase već su mu konkurenti VW Bora/Jetta, Škoda Oktavia, Toyota Corolla, Honda Civic 4D itd...
Tek je Volvo S60 baziran na platformi Mondea i on je konkurent Audiju A4, Mercedesu C klase i BMW-u serije 3.
Volvo S80 je baziran takođe na Mondeo platformi, samo ima nešto veće dimenzije, ali mu je konkurencija ista kao i Volvo-u S60.
Interesantna politika Volvo-a, predstavljaju automobile da pripadaju većoj klasi nego što je to istina. :!

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]