Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - Citroen xsara 1.6 16v

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 20 Apr, 2014 0:16

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Citroen xsara 1.6 16v
PostPoslato: 06 Dec, 2009 17:55 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 06 Dec, 2009 17:07
Vozim: Volvo V40 2.0 turbo benz/plin
Veliki pozdrav svima koji ucestvuju ovde i nesebicno dele svoja iskustva i saznanja sa ostalim clanovima i citaocima. Iako dugo pratim i citam sta se ovde pise tek sada sam se i ja uclanio pa je red da i ja kazem sta vozim a sta bi vozio.
Vlasnik sam (nepunu godinu) Ford Siere '92 god, 2.0 benz+plin, 120 konja, 4x4 pogon, el podizaci, el retrovizori, klima, siber, felnice (a, sta kazete, k'o da imam nov auto a ne vec skoro punoletnu sklopociju) i, sto je najbolje u celoj prici, sve to funkcionise odlicno. Auto me dobro sluzi (uz sitne povremene popravkice), malo trosi (iako je solidna kubikaza i konjaza), oko 10,8-11l plina/ 100km ali jednostavno ne mogu da se sazivim sa tim autom. Nije mi ni prva siera, imao sam jednu i ranije (pre 10-ak god) i situacija je bila slicna - sve je to OK ali daj mi nesto drugo. Lepo se vozim, nikada me nije ostavila na putu (nadam se da ce tako i ostati) ali posto imam dete od god dana i zenu koja se ne razume ni malo u automobile (osim da ih vozi) zeleo bi vozilo mladje od 2000 god koje bi me pouzdano sluzilo barem jedno 2-3 sledece godine (pa onda da kupim nekog bendzu i da me bog vidi).
E sad prelazim na stvar - CITROEN XSARA. Ovaj auto mi je, posle duuuugog razmisljanja i dvoumljenja-troumljenja, zapao za oko kao dobro resenje u smislu pouzdan auto, udoban, (dovoljno) prostran, jednom recju - porodican auto. Uklapa mi se u cifru od nepunih 4000 eur pa bi ja tu jos ubacio i plindzu i u sreci i veselju da se vozim za (relativno) male pare.
Mnogo sam razmisljao o astrama, vectrama, 406-icama, nekim japancima i sl ali tu bi trebao malo da se natezem sa kintom a cini mi se da je ovo neko optimalno resenje za budzet oko 4000 eurica jer ipak ne mogu vise da se isprsim.
Sam bi pronasao neku preko neta u njemackoj sa oko 150-ak hiljada km, otisao i proverio u nekom ADAC servisu (to mu dodje oko 50-ak eurica ali sam miran sto se tice ispravnosti i regularnosti), sam bi je doterao, ocarinio i ostalo i ovde bi joj ubacio plin.
Zaboravio sam da kazem - u januaru produzavam registraciju mojoj sierici a na prolece bi je prodao i krenuo u nabavku nove limuzine. Znaci ima vremena samo sam hteo lagano i studiozno da pristupim celoj situaciji.
Molim Vas za neki komentar o svemu ovome i jos jednom da izrazim zadovoljstvo sto sam i ja postao clan ove bande, pardon, ovog foruma :D

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec, 2009 18:00 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Audi A4 (B8)
Danas je tvoj srećan dan iz dva razloga:
Prvi je taj što si postao član najboljeg foruma na svetu, a i šire 8) :D
Drugi je taj što postoji na ovom najboljem forumu review tog auta. Doduše u pitanju je Picasso verzija, ali je suština ista i isti motor je u pitanju:

http://www.autobat.co.rs/forum/viewtopic.php?t=5566

Mogao bi mgx malo da osveži temu, ne bi ga guja ujela za prste :roll: :wink:

Poslednji put menjao frodo dana 06 Dec, 2009 21:04, izmenjena samo jedanput

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec, 2009 18:21 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Mar, 2008 11:41
Vozim: 2011 Škoda Fabia Monte Carlo 1.2TSI 77kw crvena + crni detalji... Prva na Balkanu!!!!!
http://www.autobat.co.rs/forum/viewtopic.php?t=5566

Adminu nije poslo od ruke da postavi link, pa cu to ja uraditi umesto njega :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec, 2009 18:25 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Ne znam sta je problem ali kada kliknem na link kaze \"tema koju ste trazili ne postoji\". Inace nije da vec nisam procitao par slicnih tema (nisam bio lenj) ali eto hteo sam licno i personalno da se predstavim kao i svoju odluku/dilemu.
I, da ne bude zabune, stvarno duuuugo pratim ovdasnja desavanja ali eto tek sada sam se aktivno ukljucio i zaista jesam srecan i zadovoljan sto sam 'upao' ovde. I hvala na brzom odgovoru.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec, 2009 18:26 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Fabia4 alal vera na brzini,. Dok sam pisao da ne mogu na linku nista da dobijem ti si vec odreagovao.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec, 2009 18:27 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Mar, 2008 11:41
Vozim: 2011 Škoda Fabia Monte Carlo 1.2TSI 77kw crvena + crni detalji... Prva na Balkanu!!!!!
:D

Ja sam uvek na forumu kada nikog drugog nema, i uvek pomazem novim clanovima :)

Ako ti treba jos nesto, posalji PP... :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec, 2009 18:50 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Procitao sam (ponovo) ovaj opis picassa i malo mi je cudno da ima istu tezinu kao i xsara i za razliku od njegovog iskustva xsara ima 110 ps a ne 90. Voleo bi da znam kako se ponasa plastika-enterijer kod xsare posle par godina (umerene) eksploatacije i posto nisam pomenuo da naglasim da nisam bas zacepio za 1600 cm3, mogla bi da dodje u obzir i 1.8 ili 2.0 - sve zavisi kakva bude tada ponuda ali ovo mi je OK i zbog manje registracije za kubikaze manje od 1600 cm3

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec, 2009 1:45 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep, 2009 20:56
Vozim: Ford Mondeo mk3 tddi 116ks
Moj ujak vozi Xsaru HDI sa 110 konja i ja sam je vozio i moja preporuka je da ako uzimas ovaj auto da uzmes 2.0 HDi motor.
Uzeo je na auto placu Nikolic u Subotici presla je mnogo km ali sljaka dobro. Na njoj mi se najvise dopada motor. Drugar vozi 1.4 benz ali je ona kilava dosta,plus je karavan.

Pobogu zasto izdajes Forda :?: :wink: Kad sednem iz Xsare u Focusa ne mogu da skinem osmeh sa lica,jednostavno bolji je i tacka.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec, 2009 1:48 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

neskopk je napisao:
Pobogu zasto izdajes Forda :?: :wink: Kad sednem iz Xsare u Focusa ne mogu da skinem osmeh sa lica,jednostavno bolji je i tacka.

:lol: :lol: :lol:
Neuništiv si, kao Fabia4 sa Škodom :lol: :lol: :lol:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec, 2009 1:53 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul, 2009 0:05
Vozim: Skoda Fabia
Ako gleda HDI Citroena onaj od 90 konja je pouzdaniji i jeftiniji za odrzavanje nego onaj od 110 konja..

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec, 2009 10:15 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Ma u redu bi bilo da je to i kod mene fokus ali nije. Bio je u opticaju za kupovinu i Focus jer mislim da je za te pare odlican auto ali lova presudjuje. Razmisljao sam o HDI motoru (i to o onome sa 90 konja bas iz razloga jeftinijeg odrzavanja) jer volim kako se vozi i kako idu ovi noviji dizeli ali ipak sam se odlucio za benzinca iz razloga najjeftinijeg odrzavanja. Dizeli su ipak skuplji zbog raznih bosch pumpi, dizni, turbina, itd. Velika povoljnost mi je sto mi je cale mehanicar i ugradjuje plin pa mi ugradnja plina i odrzavanje takodje ne predstavlja problem. Ne znam da li 1.6 16v zadovoljava potrebe neke normalne voznje (nista divljanje, jurcanje), meni se cini da jeste jer mi 110 konja uliva dovoljno poverenja za preticanja i sl. A kakva su iskustva tvog druga sa plastikom - skripi, pucka, lupka?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec, 2009 12:59 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Ujka je imao dva cvrcka kod kasete i na krovu ali je resio to,neznam kako ali ne krcka vise.
U Xsaru ide samo sekvencijalni plin :!: inace benzinci ne mogu da se porede ni po cemu sa HDi i trose duplo vise plina nego dizelas dizela,a moraces i na benzin pomalo da vozis.
Svaki se auto kvari koji god motor imao :wink:

@frodo hehehe :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec, 2009 13:36 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pa dobro ali 6L euro dizela x 100 din = 600 din (otprilike), a plin 12L x 50din = 600din. Znaci sto se tice para to je to, malo benzina preko ali to je zanemarljivo. Znam da ide sekvenc i to nije nikakav problem. Hvala na odgovoru.
Ukoliko vi imate neki predlog o alternativnom vozilu za te pare nemam nista protiv da to i cujem samo je moje misljenje (bar za sada) da za tu kintu nista ne mogu da dobijem a da bude to godiste, da bude ta klasa auta, takva udobnost...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Dec, 2009 0:14 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Sto se tice udobnosti nisam osetio neku mekocu posto isto oseca neravnine kao i prosek klase,to me je malo zacudilo kod Xsare,cak mi se Golf 4 ucinio udobnijim

(koliki je obrtni moment na plinu,a koliki na turbo dizelu :wink: )

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Dec, 2009 10:02 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

neskopk je napisao:
Sto se tice udobnosti nisam osetio neku mekocu posto isto oseca neravnine kao i prosek klase,to me je malo zacudilo kod Xsare,cak mi se Golf 4 ucinio udobnijim

(koliki je obrtni moment na plinu,a koliki na turbo dizelu :wink: )

OK Neskopk, kontam. Nisam bas zapucao za benzinca ali mi je jos uvek blizi dzepu.
A prosto mi je neverovatno da je golf4 udobniji. Doduse hteo sam ja i G4 da uzmem ali za ove pare ne moze. Po tome onda bi slicno udoban trebao da bude i SEAT Cordoba Vario 1.9 SDI (i on je tu oko 4000), zar ne?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Dec, 2009 10:48 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Cordoba je niza klasa od Golfa i Xsare...
Moguce da je ujkin primerak mnogo presao pa su popustili amortizeri,a ovaj Golf je 2003g. u tip-top stanju sa novim gumama pa sam zato takav utisak stekao.
Kupi ono sto se tebi najvise svidja,stanje da bude sto bolje i ubijaj cenu kolko god mozes jer ces morati najmanje 400-500 eura da ulozis(registracija,prenos,veliki servis,gume...)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Dec, 2009 12:44 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

neskopk je napisao:
Cordoba je niza klasa od Golfa i Xsare...
Moguce da je ujkin primerak mnogo presao pa su popustili amortizeri,a ovaj Golf je 2003g. u tip-top stanju sa novim gumama pa sam zato takav utisak stekao.
Kupi ono sto se tebi najvise svidja,stanje da bude sto bolje i ubijaj cenu kolko god mozes jer ces morati najmanje 400-500 eura da ulozis(registracija,prenos,veliki servis,gume...)

UJKA JE ZAKON :lol:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 09 Dec, 2009 16:59 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Evo nekih novih momenata - jedan rodjak hoce da uvozi automobile i treba mu saradnik ovde (on ih pronalazi, doprema i carini a ja da prodajem) i to cu izgleda biti ja. Verovatno krecemo ovih dana a onda ce se verovatno usput naci neko vozilo za moju malenkost. Eto, ako nekome treba vozilo iz uvoza sa predjenih 120000km, vozila ga baba samo 5km na dan, redovno ga odrzavala i uvek u garazi drzala ja sam osoba kojoj treba da se javite :lol: Salim se naravno ali ako to krene i ako mogu ja nekako informacijama koje budem imao da pomognem ucesnicima na forumu (ne da bi se reklamirao naravno) samo recite da otvaramo neku temu o tome. Javljam kad (i ako) pocnem to da radim.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 09 Dec, 2009 17:21 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Početkom januara kreće da radi naš novi sajt www.cars.rs i njegova osnovna delatnost će biti berza automobila, ponuda i potražnja pa ćeš tamo moći da se reklamiraš ako želiš.
Forum će i dalje ostati samo \"savetodavnog\" karaktera :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 24 Feb, 2010 17:33 
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac

Pridružio se: 13 Feb, 2010 18:59
Može li meko da mi po vin broju proveri xsaru 1.6 16V?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 24 Feb, 2010 23:40 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

edo je napisao:
Može li meko da mi po vin broju proveri xsaru 1.6 16V?

Može ovlašćeni servis :wink:

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]