Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - BMW E60 525d?

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 17 Apr, 2014 20:23

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: BMW E60 525d?
PostPoslato: 07 Maj, 2012 10:51 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar, 2011 18:25
Vozim: Golf Plus
Zanima me ima li neko iskustva? Ne da ga je provozao, to jesam i ja, nego da ga je imao, ili zna nekog ko ga je imao malo duze.
Juce zamalo da ga uzmem i to prakticno jeftinije nego sto je moje auto, bila zurba, ali sam odustao iz jako sumnjivih razloga, a prvi je 95 000 na satu, sa sve izlizanim dugmicima, rucicom mjenjaca itd. :) Drugi je sto gori lampica za airbag, ovaj tvrdi da je senzor ispod sjedista u pitanju ali ko zna, a treci je ustvari najbitniji, kome god da pomenem 525d kazu da je katastrofa kvaliteta, pogotovo ako je puno presao sto sigurno jeste. Svi mi tvrde da je 520 i 530 druga prica... A vjerovatno i jeste, ima drug 520d i nikakvih problema nije imao za 80 000 km.
Ovaj auto sto sam gledao je 2005. godiste (znaci nije restajling), a ja uopste nisam krenuo da gledam da mijenjam auto nego je nesto slucajno povoljno ispalo pa sam cisto posao da vidim, ali 99.9% sam odustao samo bih da cujem vase misljenje jos? Ne bih da prelazim s konja na magarca iako se radi o mnogo jacem modelu, mislim u smislu da krenu neki kvarovi itd, jer mi se s tim bas ne bakce jer je moj auto kao nov, a vecina polovnjaka jako sumnjivi...

Vrh

Tema posta: Re: BMW E60 525d?
PostPoslato: 07 Maj, 2012 12:05 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec, 2011 20:06
Vozim: TDI i JTDm
525d je ekstra kvalitetan i mnogo dugotrajniji od 520d, lampica za airbag hoce da gori zbog senzora u sedistu ali se to sredi za 10e.
Taj auto ako je koliko toliko korektan ima da prevali dvaput vecu kilometrazu od 520d.

To je u principu 530d smanjen na 2500 kubika, inace sestak je, zamajac mu je mnogo izdrzljiviji nego varijanta sa 4 cilindra, lepse i mirnije radi.

Pazi, proveri auto dobro, da nije kraden, lupan, vracana kilometraza, u kakvom je stanju itd. ali ako je koliko toliko korektan to je ekstra kupovina i klasa iznad 520d u svakom pogledu.

Torque is how far you take the fence with you.

Vrh

PostPoslato: 07 Maj, 2012 12:17 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb, 2008 20:11
Vozim: Nike
Aj pojasni mi kako se sredjuje senzor air bag-a u suvozacevom sedistu za 10 eura.?

Vrh

PostPoslato: 07 Maj, 2012 12:18 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Ja sam cujao da su im redovno crkavale dizne, turbina, pa cak i mjenjac (manuelni!), zato me strah. Kilometraza je definitivno vracana, ne treba da budes nikakav strucnjak da provalis da to auto nije preslo 95k. Pa rekoh, drug ima 520d sa 78k na satu i izgleda kao da je juce iz salona izasao, a ovaj je sav izlizan unutra. Mislim nije to tako strasno, cak bi moglo jeftino da se sredi to su samo plastike, ali mi to odaje kilometrazu najbolje. Sem ako neko nije drzao volan i dugmice smirgl-papirom, slazete se? :mrgreen:
E sad, neko mi rece da na BMW-u za razliku od ostalih moze da se provjeri prava kilometraza na kompjuteru u nekim servisima, nisam bio da pitam u servisu jos?
Inace slazem se da je mirniji od 520, cak po osjecaju bih rekao da su i medjuubrzanja nesto bolja, iako je po specifikaciji 0-100 skoro pa isto ubrzanje, kao i max brzina. (poredim ga sa ovim drugovim, on ima 520d 177 ks, a ovaj 525 sto sam probao je takodje 177 ks, samo 2.5 motor)
I jos nesto me odgovorilo, dalja prodaja moze biti zeznuta ja mislim (kod nas, bije ih dosta los glas, tj. to da se kvare, izbjegavaju ih ljudi maksimalno), mada s obzirom da moze da se uzme za nekih 9000, valjda se tu ne moze previse izgubiti kasnije?

Sad vidjeh post za senzor, ovaj prodavac mi je rekao da se sredjuje za 30, sto znaci da u svakom slucaju izgleda nije to skupo, samo sto je meni to sumnjivo, ne volEm da se zezam s glavom, oko airbagova. :)

Vrh

PostPoslato: 07 Maj, 2012 12:24 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec, 2011 20:06
Vozim: TDI i JTDm
@durlanac
Otkaci se neka zica u sedistu i onda zbog greske pali lampicu airbaga, kontas sad :thum

Na 520d su crkavale dizne mnogo cesce nego na 525d ili 530d.
Dosta bolje ide 525d pogotovo u medjuubrzanjima i maksimalnoj brzini a mnogo bolje i podnosi cipovanje.
Ne znam zasto ih bije los glas pa ja bi samo gledao taj 525d, podnosljiva registracija a mnogo ali mnogo pouzdaniji, dugotraniji i kvalitetniji od 520d, jos kada se cipuje ide kao 530d.

Na 525d kvacilo i zamajac idu kao na 3.0 motor te su mnogo dugotrajniji od zamajca na 520d koji cesto pravi sranja.

Proveri u nekom dobrom servisu ili sa dobrim majstorom, ali nemaj sumnje da je taj auto pun pogodak (naglasavam ako je dobar).

Ja sam cuo za 520d da ih bije los glas, zbog zamajca i dizni, ali ne znam nikog da je kukao na 525d ili 530d osim zbog registracije.

Jedini je bio los 525tds i to u E39 ali se taj nije ugradjivao u E60 pa je zbog njega mozda 2.5 dizel dobio losu reputaciju ali taj nema veze sa tim tvojim koji je komon rejl.

Torque is how far you take the fence with you.

Vrh

PostPoslato: 07 Maj, 2012 12:29 
Standardni član
Standardni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb, 2008 20:11
Vozim: Nike
Ne,ne,ne...pitam te senzor ne radi.Kako ga onda popravis za 10 eura.?

Vrh

PostPoslato: 07 Maj, 2012 12:34 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Hvala vidjecu jos da provjerim... Mada ne volim kad se u samom autu osjecam kao da je star, enterijer bi trebao da prodje jedno dobro dubinsko i zamjenu 5-6 plastika, ovako samo sto sam za tih 5 min snimio. :) Nekako mi je milije bilo kad sam ponovo sio u Golfa, sto je skroz naopako jer je on 3 klase ispod. Zato mi se i cini da je previse presao, iako je u samoj voznji utegnut i tu mu se ne osjecaju kilometri nesto specijalno, nista ne skripucka niti odaje ikakve znake starosti. Ali samim tim sto je bio uvezen iz Italije i kupljen na placu ne bi me cudilo ni da je 300k presao.
Inace ti vjerovatno pricas za 520d koji nije restajling (163 ks), taj je moguce bio los. Kazem ti, ovaj od 177 je ekstra kvaliteta. Isto tako sam cuo da je 525d LCI (2007-2010) dobar, ali on ima 3000 cc, 210 ks tj. totalno je drugaciji motor od ovoga, dok samo za ovaj prije restajlinga kazu da je los, zato se i raspitujem.
Inace ne volim da uzimam tako sumnjiva kola nikako, cak ni da pogledam iako naleti nekad nesto povoljno, ali kad je BMW u pitanju mogu da mu progledam kroz prste. :mrgreen: Inace ja jako malo prelazim, mozda 10 000 godisnje u prosjeku, tako da racunam da za tako smijesnu kilometrazu nece nista ni da ode valjda, ali ko zna.

Vrh

PostPoslato: 07 Maj, 2012 12:40 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt, 2011 22:18
Vozim: Audi A6 C7 (2011), Audi A6 C6 (2006), Yamaha FZ6 (2008).
Ja sam takodje cuo da je 525d (2.5) jako zahvalan motor i se dobro pokazao bez vecih problema. A u restajlingu, koliko ja znam, 525d ima 3.0 motor?

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]