Najbolja ponuda motornih ulja!!!

forum.cars.rs • Pogledaj temu - Passat B5.5 1.9 TDI 131 HP vs Golf V 1.9 TDI

forum.cars.rs

CARS Forum - recenzije polovnih i novih vozila, vodič za kupovinu, tuning, servis, noviteti ...
Danas je 30 Sep, 2014 13:48

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 420 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Feb, 2012 22:33 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec, 2010 16:06
Vozim: Audi A4 B7 (Bukefal)
Mislim da je polako doslo vreme da otvorim temu, polako dolazi vreme da se apgrejduje flota, samo sto imam malu dilemu pa me zanimaju misljenja i vas forumasa. Dakle, vec dve godine posedujem sadasnji automobil, totalno je sredjen i u odlicnom stanju, ali posto cetvorke vozim vise od pet godina doslo je do malog zasicenja. Golfove sam uvek imao i prezadovoljan sam njima, kao i VW-om generalno gledajuci. Limuzinu nikad nisam imao, Passata sam od uvek zeleo, a sad im je cena pala pa se moze naci po pristupacnim cenama.

E sad, razmisljam se da li da za par meseci prodam auto, ako bude neka pristojna ponuda, i da dodam nekih 2k EUR i kupim Passata B5.5 TDI 131KS. Prednost je to sto je visa klasa, par godina mladji od mog sadasnjeg, jaci, limuzina. Brine me jedino sto za tih 10 godina svaki je sigurno presao jezivu kilometrazu. Brine me da ne prodam odlicnog Golfa i onda uzmem nesto sto ce me razvaliti.

Druga opcija mi je da malo sacekam, jos malo ekspolatisem sadasnji auto, taman na jesen izlazi Golf 7 pa ce petici da padne cena prilicno i taman ja do zime skupim jos vise para i uzmem narednu generaciju voljenog automobila

Sto se tice vizuelnog ugodjaja moram reci da mi je B5.5 mnogo lepsi od Golfa 5, nekako mi taj dizajn nikad nije legao

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 22:39 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec, 2011 20:06
Vozim: TDI i JTDm
Ne zato sto imam passata ali nisu za poredjenje nikako, po svemu je passat superiorniji, jedino ako mnogo vozis po gradu pa ti treba manji auto.

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 22:43 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan, 2010 16:48
Vozim: Seat Altea 2.0TDI
Ne znam, mora se priznati da i passat polako zastareva i nije mi nista recimo moderniji auto od gofa 4, dok je gof 5 nosilac nekog novog dizajnerskog pravca, meni dosta sveziji i moderniji od passata (kog ja zna se, obozavam) ali ako ti nije neophodna limuzina sa velikim gepekom, onda bih ja pre birao nekog lepog Golfica V sa nekim 1.9TDI 2.0TDI motorom i miran si, meni se on vise dopada od golfa 6...

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 22:48 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Jbga sad golf 4 je model iz 98, b5.5 iz 2001 a golf 5 iz 2003, sad ne vidim kako je passat isti ko g4 iako je ovaj 3 godine stariji, a g5 moderniji iako je samo 2 godine noviji.

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 22:50 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul, 2009 0:05
Vozim: Skoda Fabia
B 5.5 jeste iz 2001 al to je ustvari usminkana verzija B5 iz 96-97.. ;)!!!!

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 22:51 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan, 2010 16:48
Vozim: Seat Altea 2.0TDI
Bozo je shvatio o cemu pricam... :thum

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 22:55 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pa iskreno mene to dosta brine, razmisljao sam o tome. Evo recimo sad moze da prodje taj dizajn, ali recimo ako ga vec kupim treba da ga vozim jedno tri godine i brine me da on tada ne izgleda kao neka zastarela makina. Dok petica recimo ce biti "sveza" jos neko vreme.

Razmisljao sam i u Octavia A5 TDI, imao cak neku kombinaciju, ali ortak se predomislio ... a i nekako ipak vise volem pravi VW

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 23:01 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Uz noviju generaciju motora, elektronike itd, ne bi rekao da je samo malo usminkan, a realno golf posto je klasa ispod ima losije materijale od passata, plastiku, opremu, izolaciju, dok je paja udobniji, stabilniji, itd.
Razlika u voznji se pogotovo oseca na autoputu pri nekih 150 na sat, itd.
Necu ja da kazem da je golf los ali porediti ga sa pajom, ne ide, mozes ga uzeti zbog dizajna ili zato sto ima noviju platformu klase ispod ali u direktnom poredjenju...

Ne znam da li ce biti zastareo po dizajnu i kako ce se prodavati za par godina, ali sto sa kvalitativne strane situacija je jasna.

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 23:02 
Zlatni član
Zlatni član

Pridružio se: 02 Maj, 2011 11:51
Vozim: na benzin
Golf je osetno skuplji. Ne znam koliko para si spreman da das, ali u svakom slucaju ako mozes idi na G5 :thum

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 23:06 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

@vagenovac: ne sumnjam ja u kvalitet Passata, samo se bojim da ne zastari, kao recimo sad kad vidis B4 ili recimo cak i B5 (da se ne naljuti Bane), ali vidi se da je to auto iz devedesetih, a sad je 2012.-ta.

@Scooter: pa napisah da izlazi sedmica za koji mesec te ocekujem da te cene malo padnu, a taman cu do tad natankovati dovoljno para (valjda) :D

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 23:07 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt, 2010 16:14
Vozim: 190hp
Ako si vec zadovoljan i volis golfove, ne vidim zasto ne bi nastavio sa tradicijom i uzeo G5. Naravno, ako ti treba veci auto, b5.5 svakako. Mada se meni ni jedan ni drugi ne svidjaju tako da je moj komentar nepotreban ali eto :D

edit:
Da moram da biram, uzeo bih b5.5 jer je ipak ozbiljniji auto i dobijes "vise lima".

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 23:11 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Ili bolje na novog pola, najmoderniji dizajn, najnoviji, najsveziji, i lako ce ga kasnije prodati a i najmanje je presao.

On sigurno nece zastariti za par godina.

Da ne budem shvacen pogresno, mislim koja je dilema, koji je bolji ili koji ce se lakse prodati, postujem tudje misljenje, e sad ako uzimas auto da ga sto lakse mozes prodati za par godina onda golf definitivno, zavisi koji su ti kriterijumi.

:D$

@knezic +1 :thum

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 23:17 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul, 2011 17:44
Vozim: Škoda Octavia 1.9 TDI
Jebeno je kod B5.5 što su uglavnom prešli velike km a to povlači za sobom veće troškove održavanja i ulaganja..nemoj da očekuješ neki veliki pad cene kod G5 kao polovnjaka ipak je to golf..možda njega možeš naći sa pristojnom km dok je kod octavie dobro što postoji mogućnost da je nađeš sa normalnom km mada su takve osetno skuplje,pogotovo od prvog vlasnika..

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 23:22 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

@vagenovac: ti si u pravu, a ja sad vagam tu granicu. mislim da ce ovde na kraju odluciti emocije, to jest sta srce kaze :)

@vlada: jeste, ali i delovi za malo starije automobile su dosta jeftiniji. vazno mi je da je motor dobar, a ovo sve ostalo nije toliko strasno .... jedino eto taj plivajuci ako rikne, ali ni njegova cena vise nije kao sto je bila pre par godina. valjda :D

A i manje je zanimljiv lopovima .... nadam se :D

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 23:24 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Ne bih da te obeshrabrim jer i meni se on baš baš sviđa ali nije samo plivajući..imaš i dizne,pumpu,egr,turbinu,ramena ma znaš i sam...a kradu se brate samo tako i rasturaju odmah u delove..mislim svi VW..ali i ako se odlučiš u potragu pa polako možda i izleti neki dobar primerak :thum

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 23:25 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Nemanja92 je napisao:
Mora da sam pogresno cuo nesto :P

Kolika je razlika izmedju Polo i Golf 4? Da li je bolje uzeti Golf 4 sa malo vecom kilometrazom ili Polo sa manjom?

Routasydan je napisao:
Golf definitivno ..... osim ako bas nisi ljubitelj malih automobila

Evo otprilike si i ti tako rezenovao kao ja, savetovao si veci, kvalitetniji bolji auto sa vecom kilometrazom, iako je polo noviji, sveziji, moderniji, lakse ce se prodati, lakse ga je naci sa manjom kilometrazom, a tu je jos veca razlika nego kod passata i golfa, zato sto je polo model i platforma iz 2002 a golf 4 se pravi na a3 iz 96.

:chee

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 23:27 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

@Vlada: U pravu si, ali ja bih sa sobom poveo burazera koji je em dobar majstor za VW, em ima preko 2 metra i jedno 120kg :D I on bi detaljno pregledao auto i ako on da zeleno svetlo onda bih ga uzeo. Znaci da pogleda i pregleda sve te skuplje sklopove i ako kaze da se isplati, onda da uzimam auto :)

@vagenovac: znam, to je i moj neki rezon, pokusavam nekako da se ubacim u taj D segment, samo da sto bezbednije tamo stignem :) A posto ja imam solidnu visinu Polo je za mene premali ..... a i ne volim te male gradske automobile ;)

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 23:33 
Globalni Moderator
Globalni Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jun, 2007 0:30
Vozim: Doblo 1.9jtd, Audi A4 B8
Dobrog Passata 2001-2002. limuzinu mozes naci za nekih 6000-6500e, sad da nij ekrcat opremom ali da valja.
Dobrog Golfa V ne mozes naci ispod 8000e i to sa opremom onako, nista posebno.
Da li vredi 1500-2000e vise ni u ludilu, da li moze u voznji da se poredi-ni u ludilu, da li je izdrzljiv kao B5.5 ni u ludilu, aman nikakvu prednost mu ne mogu dati.
Jedina prednost, ali to nije do auta vec do potreba, je sto je bolji za grad jer je manji i sto je malo atraktivniji.
A reci da je B5.5 kao Golf IV iskreno ne slazem se, ne zato sto ga volim nego zato sto mi je Golf IV vec pomalo izasao iz ''mode''. Mozda ga i pazarim kao sledeci auto, ali ne zbog toga sto mi je lepsi nego Passat nego cist kopromis, tj. velicine auta.

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 23:35 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Routasydan je napisao:
@Vlada: U pravu si, ali ja bih sa sobom poveo burazera koji je em dobar majstor za VW, em ima preko 2 metra i jedno 120kg :D

Probaj da ga spakuješ u gepek pa ako može da stane uzimaj :thdwn! :aha

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 23:37 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

hvala Subicu, nadao sam se da ces videti temu i prokomntarisati :) Za sad opcija Passat vodi :D

@Vlada: ne usudjujem se ni da pokusam to da uradim :hah
A inace, taj buraz mije rekao da su njihova iskustva u servisu odlicna, da je B5.5 prava mazga, neunistiv auto i da ako se pazi i odrzava kako treba moze komotno pola milona da gazi. E sad, samo da ne uzmem neki koji je presao 450.000 :D

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 23:41 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

subic je napisao:
Dobrog Passata 2001-2002. limuzinu mozes naci za nekih 6000-6500e, sad da nij ekrcat opremom ali da valja.
Dobrog Golfa V ne mozes naci ispod 8000e i to sa opremom onako, nista posebno.
Da li vredi 1500-2000e vise ni u ludilu, da li moze u voznji da se poredi-ni u ludilu, da li je izdrzljiv kao B5.5 ni u ludilu, aman nikakvu prednost mu ne mogu dati.
Jedina prednost, ali to nije do auta vec do potreba, je sto je bolji za grad jer je manji i sto je malo atraktivniji.
A reci da je B5.5 kao Golf IV iskreno ne slazem se, ne zato sto ga volim nego zato sto mi je Golf IV vec pomalo izasao iz ''mode''. Mozda ga i pazarim kao sledeci auto, ali ne zbog toga sto mi je lepsi nego Passat nego cist kopromis, tj. velicine auta.

+1
Subic objasnio :thum

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 23:42 
Platinasti član
Platinasti član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul, 2009 0:05
Vozim: Skoda Fabia
Bitna stvar je i koliko ces ga koristiti u gradu koliko na otvorenom..Isto problem je sto kod nas ima mnogo leseva od Passata.
Neznam po meni je Golf mnogo racionalniji izbor.
Ja gledam sa racionalne tacke bez emocija.Mladje auto,modernije jeftiniji za odrzavanje (trapovi i slicno) a i kasnije mnogo lakse za utapanje.
On je sad mozda skuplji al ces ga kasnije verovatno i skupje prodati Golfa starog 8-9 nego Passat-a starog 13-14-15 godina..
Iskreno da mije ovo dilema ja bi pomirio svesti i uzeo G5 plus,koji je odlicani za grad i za putovanja i porodicne potrebe..

Vrh

PostPoslato: 27 Feb, 2012 23:49 
Zlatni član
Zlatni član
Korisnikov avatar

Eh, Bozo, kad bih ja gledao racionalno ne bih kupio ni jedan automobil vec bih isao autobusom i taksijem, ali ja volem automobile i nije mi zao da na njih potrosim i zadnji dinar i uglavnom kupujem srcem. Za 7-8k EUR moze da se kupi nova dacija ili nesto slicno i vozi 10-15 godina, to bi bilo mozda najracionalnije, ali ja vise volem VW.

Vozim dosta kombinovane voznje, najvise po magistralnom starom novosadskom putu, mada i tamo sve vise ima guzve, ali 80% vremena je to + nesto malo grada i nesto malo pravog auto puta. A i to sto vozim po BG je 99% Munze i Novi BG tako da ima mesta :)

Golf plus mi se iskreno ne svidja, lici mi na vozilo koje je pravljeno iskljucivo za potrebe taksija i slicno

Vrh

PostPoslato: 28 Feb, 2012 0:00 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Klotaru
Golf V je moderniji u svakom smislu i ako ti odgovara njegova veličina onda je bolji izbor.
Ako ti treba veličina, onda Pasat... ja sam imao Golfa V i nema mana... odličan auto.

Vrh

PostPoslato: 28 Feb, 2012 0:04 
Standardni član
Standardni član

Pridružio se: 05 Nov, 2011 12:03
Vozim: Seat Ibiza 1.4
skupi pare na gomilu i cekaj da iskoci ponuda koja tebi odgovara i :cigar! . Samo bez zurbe i iskocice nesto pametno

Vrh

PostPoslato: 28 Feb, 2012 0:12 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr, 2009 15:59
Vozim: Audi A6 C6 Restyling; VW Passat B5
Sudeći po tvom tonu u ovim postovima i željama, a realno gledano, i kvalitetu, ja sam za B5.5 :wink:

Passat je uvek bio ozbiljniji auto od Golfa, kao da su iz različitih kuća, pa tako to važi i u ovoj dilemi. :wink: Veličina, ponuda prostora, kvalitet materijala, ležanje na putu... sve ide u njegovu korist. Lično, vozim B5 karavan, brat vozi Golf 4 i Golf ni po čemu ne može ni da mu prismrdi, osim po boljem manevrisanju u gradskim uslovima, ali to kod tebe ne igra ulogu - još jedan plus za Passat B5.5. Kao što si i sam rekao, povedi majstora, neka sve prekontroliše, nađi odgovarajući primerak i kupuj. :D

Sve u svemu - B5.5 :meg :D$

Vrh

PostPoslato: 28 Feb, 2012 0:24 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun, 2007 16:26
Vozim: Klotaru
Upravljivost Golfa IV i Golfa V i ležanje na putu su dva sveta... Golf V ima multilink oslanjanje i uz Ford Fokusa ima najbolje ležanje u celoj klasi.
Nemojte brkati babe i žabe, čisto informativno!

Vrh

PostPoslato: 28 Feb, 2012 0:29 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr, 2009 15:59
Vozim: Audi A6 C6 Restyling; VW Passat B5
Nebitno, naveo sam pro forme... nikako se ne može porediti sa Passatom B5.5 ;)!!!!

Vrh

PostPoslato: 28 Feb, 2012 0:30 
Počasni član
Počasni član
Korisnikov avatar

Sad gledam temu ispocetka i gledam da su svi zanemarili jednu OGROMNU stvar, a to da je 1.9 tdi sa 131 ks zver za golfa od 105 konja, a 2.0 tdi pd se nije nesto pokazao, imao je problema sa uljnom pumpom, diznama itd, naravno ima ljudi koji su ga vozili bez problema ali ima ih i mnogo koji su se jako opekli, ja se ne bi kockao sa tim.

Na autoputu golf 5 je taljiga u poredjenju sa b5.5 e tolika je razlika, smesno je koliko je b5.5 udobniji, tisi, itd.
Druga stvar, jedina prednost koju ljudi koji su za golfa iznose jeste da je moderniji :hah pa naravno da je moderniji, kad je malo mladji, ali u svim bitnim stavkama je daleko losiji, zvucna izolacija, kvalitet materijala, lezanje na putu, ponuda prostora, oprema, pa za passata je neki minimum sto svaki ima sva 4 podizaca, digitalna klima, naslon za ruku, a nije uopste tesko naci i sa koznim volanom, grejacima sedista itd, dok cak i kod golfa 5 malo malo ima 2 podizaca, nema naslon za ruke, ima onu klimu na tockove, tek u boljoj opremi jedva dobijes ono sto imas u passatu, a da ne kazem da su digitalna klima i grejanje sedista za golfa 5 pojam.

@marko +1 :thum

Vrh

PostPoslato: 28 Feb, 2012 0:38 
Srebrni član
Srebrni član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov, 2010 22:55
Vozim: Golf IV TDI
Routasydan je napisao:

Sto se tice vizuelnog ugodjaja moram reci da mi je B5.5 mnogo lepsi od Golfa 5, nekako mi taj dizajn nikad nije legao

Kazes bojis se da "nezastari dizajnom". Sebi ga kupujes ti ces ga voziti, tebi je ljepsi,a kad vec mjenjas idi klasu iznad, passat je pravi auto.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 420 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]